Mafiáni odchází už posedmé, o své životy se teď již nebojíme!

13. 05. 2012 4 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Sedmý ročník Mafie podsvětí byl ukončen 23. dubna 2012. Hra probíhala 35 dní a „o život“ přišlo letos 252 mafiánů. Přežili jen vyvolení. Již teď se těšíme na další ročník!

Mafie je vícedenní městská hra, která probíhá v pozadí běžného života. Každý hraje sám za sebe a všichni hrají proti všem. Úkolem je vypátrat svou oběť a následně ji „zabít“. Slovo zabít je v tomto případě však zcela neadekvátní. Vraždí se jemným dotekem bez jakékoliv známky násilí.

Mafie podsvětí je síť padouchů a zločinců, kteří si vzájemně jdou po krku. Pátrají po svých obětech a vraždí v rukavičkách.

Hry se může zúčastnit každý, kdo se v období hry pohybuje převážně na území Prahy, řádně splní registraci na webu a je starší 15 let. Hráč vypátrá přidělenou oběť podle její karty, kterou dostal na úvodním srazu. Snaží se ji ulovit. Loví se dotekem pravé ruky, zahalené do bíle rukavičky. Dotek je symbolický. Je bez použití násilí nebo fyzické síly. Bezprostředně po ulovení předává zamordovaný kartu své dosavadní oběti svému mordýři. Je možné ulovení i zabránit. V případě, že mě někdo loví a já o něm vím. Nasadím si na levou ruku bílou rukavičku a vrahovi ukážu, že o něm vím. Vrah se pak musí vzdálit a pokusit se o lov jindy.

Den před začátkem hry byl sraz všech účastníků. Všichni se tvářili tajemně a někteří se maskovali brýlemi a klobouky. Pro uvolnění atmosféry jsme dostali noviny Večerní ticho. Začtení do nejnovějších událostí z podsvětí se mi však moc nedařilo. Na úvodním srazu nás všechny poučili, jak se chovat a jak vraždit. Doporučené metody zločinů mi začínaly nahánět strach. Na závěr srazu jsme dostali v plné tajnosti karty svých obětí. A rozešli se k domovům. Hra začala 20. března v ranních hodinách.

Osobně mne hra zaujala. Myslela jsem si, že bude jednoduché obět chytit a „zabít“. Ale tak jednoduché to tedy nebylo. Jelikož nejsem z Prahy, věřím, že ani můj vrah to neměl jednoduché.

Nebudu prozrazovat své techniky chytání oběti ani techniky ostatních mafiánů. Tento rok „přežilo“ 52 hráčů. Chceš zkusit i ty tuto hru? Přihlásit se může každý bez rozdílů. Příjemně si zpestřit každodenní pražský život. Registraci do hry a další informace najdeme na internetových stránkách http://mafie.podsveti.cz

Organizátorem hry je DUHA Gymnasion klub.

A otázka závěrem. Uvítali byste obdobu této hry na půdě ČZU?

Autoři: Katka Šandová
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

15. 06. 2016 0

Divadelní představení: Holky z kalendáře

Číst více
16. 05. 2016 2

Do divadla za hubičku! Nepromarněte to!

Číst více
14. 12. 2015 0

Navštívili jsme za Vás: Ideální pár v divadle Járy Cimrmana

Číst více

Komentáře

Uživatel
Honza Kačer
Honza Kačer - 13 května, 2012 - 17:41

Tak určitě bysme uvítali.

| 48
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 14 května, 2012 - 20:23

jo stálo by to za to :-) do toho bych šla :-) co takhle do vražd zapojit i vyučující? :-)

| 36
Surreal
Surreal - 14 května, 2012 - 20:34

tyjo to by bylo brutálně rychlý...

| 20
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 15 května, 2012 - 16:34

Rozhodně :)

| 26

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙