Navštívili jsme za Vás: Ideální pár v divadle Járy Cimrmana

14. 12. 2015 0 {{ articleTotalLikes }} Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Velmi zdařilá tragikomedie určená studentům, která vypráví o životě dvou mladých lidí. Absurdní situace, které nás každodenně potkávají. Jak vypadá ideální pár zvenčí a jak potom uvnitř, když se rozmotá malé klubíčko lží? O tom vypráví hra divadla TEĎ - Ideální pár pod taktovkou Adama Krause, kterou můžete vidět v divadle Járy Cimrmana.

Divadelní hra Ideální pár je příběhem dvou mladých zamilovaných lidí, kteří spolu už několik měsíců žijí. Vše vypadá velmi nadějně, jejich kariéra je v rozkvětu. Zkrátka ideální pár. Ovšem jen do té doby, než nadejde nedělí ráno a oba spolu zůstanou po dlouhé době celý den sami doma.

ted_divadlo

Nick alias Marek Adamczyk a Klára - Kristýna Leichtová kvůli svým každodenním stereotypům ztrácejí společná témata k rozhovoru. A tak Nick přichází s nápadem hry. Ten se ale v průběhu inscenace přemění v Pandořinu skříňku a na povrch začnou vyplouvat dávno promlčené i nikdy nevyřčené skutečnosti. 

Hořký, a mnohdy tvrdý, humor dokonale kopíruje současné problémy, chování a názory našich vrstevníků. Vtipné repliky oživují celý příběh a ve vážnějších částech hry odlehčují tíživou atmosféru způsobenou otázkou života a smrti. 

ted_divadlo

Setkáváme se i s dalšími filozofickými tématy jako: co je pro člověka štěstí, jak moc pro něj znamená práce a co jsme schopni ještě odpustit? Může vydržet vztah, který je postaven na lži? Všechny tyto otazníky propojuje ten hlavní, visící Damoklův meč - Proč člověk spáchá sebevraždu? Jaké okolnosti ho k tomu mohou přinutit?

Pokud lze něco vytknout, tak jsou to první repliky, které přehluší úvodní hudba. Je škoda, že první slova skvělé hry zaniknou někde mezi pódiem a třetí řadou. 

ted_divadlo

Pokud tento fakt dokážete překousnout (o hlavní myšlenku hry určitě nepřijdete), můžete plynule navázat a užít si krásný kulturní večer s naprosto nečekaným závěrem. Jestli jste příznivci divadla, hru Ideální pár byste rozhodně neměli minout. 

Mrkni taky na tohle

22. 04. 2019 0 0

Přehled akcí na tento týden je tu!

Číst více
22. 04. 2019 0 0

Přehled akcí na tento týden je tu!

Číst více
24. 03. 2019 0 0

Další týden, další akce!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP