Výstava Život a doba Karla Čapka

09. 03. 2018 0 1 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Máte mezi přednáškou a cvičením pauzu delší, než je zdrávo a nevíte do čeho píchnout? Zastavte se na SICu! Od 5. 3. 2018 až do 30. 3. 2018 v prostorách Galerie ČZU probíhá výstava na téma Život a doba Karla Čapka. Jako každá správná výstava i tato měla svou vernisáž, která se konala ve čtvrtek 8. 3. 2018 od 14:00. A my byli u toho!

Na úvod nás několika milými slovy přivítala paní magistra Jeřábková, která záhy předala slovo ředitelce Památníku Karla Čapka, Kristině Váňové, která za celým projektem stojí. Ta se rozpovídala o tom, jak v roce 2008 celá výstava vznikla, a to ku příležitosti 70. výročí úmrtí autora. Velmi hezky nám celou výstavu představila. Prozradila něco málo z Čapkova života a nezapomněla přidat i několik vět k zamyšlení. Po proslovu paní Váňové se již všichni přítomní z řad studentů i zaměstnanců univerzity vrhli na samotnou prohlídku výstavy. Po celou dobu si hosté mohli nabídnout drobné občerstvení v podobě sladkých i slaných pochutin a nápojů. Celková atmosféra vernisáže byla velice příjemná. 

Tak neváhejte a jděte se podívat na to, jaký život měl autor a publicista, který nás všechny provází již od útlého dětství. Protože, kdo by neznal Pejska a kočičku? Začtěte se do příběhu autora, který nám stále má co nabídnout. 

Autoři: Kristýna Stehlíková Foto: Natálie Javůrková
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙