Memorandum ČOV a pražských univerzit. Pojďme se více hýbat!

20. 12. 2014 3 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
24. 11. 2014 bylo podepsáno memorandum o vzájemné spolupráci Českého olympijského výboru a předních pražských univerzit. Co obsahuje?

Předseda ČOV (Český olympijský výbor) Jiří Kejval podepsal společně s rektory předních vysokých škol memorandum o vzájemné spolupráci, které by mělo mít za cíl více rozvíjet sport nás vysokoškoláků. Tuto dohodu přislíbilo naplňovat všech osm státních vysokoých škol v Praze, kterými jsou:

           Univerzita Karlova v Praze             České vysoké učení technické v Praze             Česká zemědělská univerzita v Praze             Vysoká škola ekonomická v Praze             Vysoká škola chemicko-technologická v Praze             Akademie múzických umění v Praze             Akademie výtvarných umění v Praze             Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze 

„Vysoké školy zastávají jednu z významnějších rolí ve výchově mladých generací i celoživotního vzdělávání české populace. Proto je pro sportovní prostředí nesmírně důležitá spolupráce s akademickou sférou a jsem velmi hrdý, že pražské univerzity podpisem memoranda daly najevo, že sport stejně jako olympijské hnutí chápou v celé jeho šíři s jeho přesahy do hospodářství i společnosti,“ řekl předseda ČOV Jiří Kejval.

Zdá se mi, že naše míra zakrnělosti v očích kantorů a zaměstnanců škol dosáhla takové míry, že se s tím rozhodli něco dělat. Asi už je přestalo bavit koukat se na nás, inteligenci národa, plazící se z přednáškových místností do nejbližších krčem pro doplnění tak důležitého vitamínu B, který je nedílnou součástí výživy při náročném studiu vysoké školy. Samozřejmě jsou mezi námi sportovci a fyzicky aktivní jedinci, ale buďme upřímní, najít si čas i chuť si zacvičit, je v dnešní době a společnosti docela problém.

Top komentář
21 prosince, 2014 - 10:48 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Co znamená termín "přední pražské univerzity"? Pokud vidím, jsou vyjmenovány všechny státní.

„K výchově odpovědných lidí nemůžeme mít lepšího partnera než Český olympijský výbor. Je pro nás přirozené spojit se s tím, kdo hájí olympijské myšlenky, propaguje aktivní životní styl a nezavírá se před žádnou oblastí lidského konání,“ prohlásil za vysoké školy rektor té nejstarší z nich, Univerzity Karlovy, prof. Tomáš Zima.

Cílem dohody je mimo jíné také propagace zdravé výživy, která se stává v jistých kruzích v dnešní době stále populárnější. Dále by se měly otevřít dveře projektům na nová veřejně přístupná sportoviště na území hlavního města Prahy.

Sportovec ČZU 2014 - Matěj Benda

Jsi vrcholový sportovec?

„Reprezentanti nám dělají ve světě reklamu, jsou vzory pro mládež a své sportovní kariéře obětují téměř vše, včetně vzdělání. Naší zodpovědností je pomoci jim s přechodem do další fáze jejich kariér a v tomto směru budeme potřebovat pomoc vysokých škol,“ řekl předseda ČOV Jiří Kejval.

Pro takové z vás si Český olympijský výbor připravil program duální kariéry, který by vám měl pomoct usnadnit tvorbu vašeho časového harmonogramu tak, abyste si nemuseli vybírat mezi vaším milovaným sportem a vzděláním, které je v dnešní době tak důležité.

Jestli nové memorandum přivane svěží vítr do našich životů, to ještě asi nemůžeme říct. Je ale pravda, že trochu více pohybu by nám neuškodilo. Tak vytáhněte jarmilky ze skříně a pojďte společně s olympijským duchem zaútočit na naše pivní mozoly a vy, co je nemáte, nás v tom můžete zvesela podpořit.

Autoři: Kryštof Pěnka
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

17. 10. 2019 0

Využití volného času na ČZU? Jak jinak než sportovně!

Číst více
09. 10. 2019 0

Oh, I think I‘ve found myself a cheerleader

Číst více
26. 03. 2019 0

Poslední šance na letošní letní kurzy!

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 21 prosince, 2014 - 10:48

Co znamená termín "přední pražské univerzity"? Pokud vidím, jsou vyjmenovány všechny státní.

| 34
Anonymní kandidát ;)
Anonymní kandidát ;) - 27 prosince, 2014 - 21:03

To je vpodstatě synonymum :)

| 24
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 28 prosince, 2014 - 20:33

Synonymum jsou státní a přední? Hmmm... To ale není pravda.

| 30

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙