Milý YouTube, stůj při nás!

27. 02. 2020 0 4 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
V hodině nejnudnější opatruj naše mozkové synapse. Hýčkej naše zrakové vjemy. Nedej usnouti nám ni nejbližším. Odežeň zlé myšlenky a svým obsahem úsměvy na tvářích nám maluj. K tomu nám dopomáhej internet!

No znáte to taky, ne? Hodina se vleče, životy ve hře jsou na nule a všechny InstaStorky zhlídnutý. Čas rozšířit prokrastinační obzory! Osobně neznám lepšího zabijáka času, než je právě YouTube. A co je dobrý, to se má sdílet! Takže jdeme na to…

Talk show

- Protože drby ze světa hvězd slyší každý rád

 • Nic proti panu Krausovi, ale za mě tou nejlepší českou talk show je prostě 7 pádů Honzy Dědka. Kanál na YouTube najdete pod názvem 7PADU (nečekaně), případně můžete jednou za měsíc zajít na Malostranskou besedu rovnou na živo. Velmi sympatické je už jen to, že hosté této Talk show neusrkávají domácí limošku, nýbrž už ze zákulisí lezou s půlitrem piva napůl v sobě. Atmosféra je pak mnohem uvolněnější a tajemství, drby či zábavné historky opouští ústa rychleji, než by kdejaký host vůbec čekal. 

Hudba

- Protože s tou je na světě hned veseleji

 • Co se stane, když vezmete text písně, jako je třeba Shape of you nebo Bad guy, a proženete ho Google překladačem? A to třeba přes deset různých jazyků a zpět do angličtiny? Tak přesně to dělá Malinda na kanálu Translator fails. A výsledek ještě k tomu všemu přetvoří do nového klipu. Co si budem, je to fakt prdel! Záchvaty smíchu zaručeny. A pokud zrovna nemáte náladu na písničky, můžete si s Google překladačem třeba něco uvařit. Malinda navíc opravdu suprově zpívá, takže má i kanál s vlastní tvorbou.


 • Jestli existuje človek, který umí zazpívat úplně cokoliv, je to týpek z kanálu Black Gryph0n. A jak to? Umí totiž napodobit hlas snad kohokoliv, kdo vás napadne. Kdybyste neviděli video, tak vás ani nenapadne, že by mohl We will rock you zpívat někdo jíný než Freddie. Kromě hudby přidává i videa, kde napodobuje hlasy postav z filmů a seriálů. Takže pak během 3 minut z úst jednoho člověka slyšíte hlasy všech postav třeba z Game of thrones. 

Vzdělání

- Protože na vás musíme mít i pozitivní vliv

 • Když se spojí láska k dějinám a filosofii, učitelství a YouTube, vznikne takový super projekt, jako je Dejepis inak. Slečna Sandra v každém z videí vysvětluje historický původ a význam různých událostí, svátků, zvyků a reaguje na aktuální politická a světová témata. Na kanálu tak najdete videa jako Prečo je ružová pre dievčatá a modrá pre chlapcov, Prečo sa radi bojíme nebo Zvieratá pred súdom a spousty dalších. Videa jsou poutavá, zábavná a že jsou slovensky, vám rozhodně vadit nebude. Momentálně Sandra dokonce rozjela novou sérii videí, kde vaří starověká jídla podle dochovaných receptů. 


 • Angličtina je jazyk, který jsme se učili všichni. A není od věci si občas něco zopáknout nebo prohloubit znalosti. To můžete například na kanálu English with Lucy, kde vás Lucy naučí nejen základy britské angličtiny. Vysvětlí vám i jak mluvit, abyste zněli jako pravý Angličan, nebo co Britům rozhodně nikdy neříkat. Taky se dozvíte, jak říct jednu myšlenku na x různých způsobů, které jsou navíc mnohem “profesionálnější”, než třeba pouhá odpověď You are welcome, když vám někdo děkuje. Nemáte zač. 
 • Že znáte Prahu jak svý boty? Myslím, že kluci z Honest Guide vás přesvědčí o opaku. Když vás na svých procházkách Prahou zavedou na místa, o kterých jste neměli ani tušení! Poukazují nejen na zajímavá místa, památky a krásy velkoměsta, ale i na zápory Prahy a turistické bizáry, jako jsou zámky lásky, koloběžky na Karlově mostu nebo trdelníky na každém kroku. Kdyby nic jiného, tak můžete aspoň jejich rady a tipy využít jako inspiraci, kam na kafe, jídlo či do hospody. Navíc mají i sérii Honest Guide: World, takže pokud se chystáte do zahraničí, zkuste mrknout, jestli už tam Janek s Honzou náhodou nebyli a nemají nějaké super rady. 


Zábava

- Protože, proto jste přece tady

 • Jestli máte kočku nebo kočky milujete, kanál Simon’s cat je rozhodně něco pro vás. Jde o krátká animovaná videa z dílny Simona, ve kterých vám ukáže, jaké je to žít s tlustou bílou kočkou, ale i jaké to vlastně je být kočkou. Dozvíte se, proč se kočky občas chovají fakt trhle a možná i o něco lépe porozumíte kočičí duši. A kdyby ne, tak je to furt super podívaná, protože videa mají skvělou grafiku. Na Google Play dokonce najdete od Simona vytvořených několik kočičích her. 
 • Dean Schneider je kluk původně ze Švýcarska, kde měl slušně rozjetý business v oboru bankovnictví. Před několika lety mu ale docvaklo, že to, co dělá, nemá větší smysl. Prodal firmu a za slušný balík, co utržil, koupil pozemky v Jižní Africe. Z nich udělal chráněné území Hakuna Mipaka, kam nemají přístup ani lovci, ani turisté. A teď ta zajímavá část. Dean taky zachraňuje divoká zvířata narozená v zajetí a pomáhá jim žít divoký život, který si zaslouží.
  A ano! Je to ten týpek, co se každý ráno jde pomazlit se smečkou lvů, kteří ho považují za jednoho z nich. Následně udělá snídani dvěma opičákům, pomazlí se s gepardími brášky a nezapomene ani na kamarádku hyenu. Dean ve svých videích ukazuje pravou podstatu těchto zvířat. Učí lidi, že by je měli milovat pro to, jací přirozeně jsou, i když to znamená, že lví smečka dvakrát týdně v jeho videích žere mrtvou zebru. The circle of life, přátelé. 


 • Jestli existuje člověk, který vás svými videy pokaždé rozesměje a pobaví, je to Lilly Singh. Takovou energii jsem už dlouho u nikoho neviděla. Lilly natáčí především sketche a myslím, že si na své přijdou jak dívky, tak i chlapci. A jen abyste měli představu, tak v jejích videích se objevují hosté jako Dwayne Johnson, Nick Jonas nebo Reese Witherspoon. 
 • No a nesmíme zapomenout na ten nejdůležitější zábavní kanál, iZUN TV. Ano, šok! I iZUN má svůj YouTube. Přidáváme tam hlavně videoreporty z různých akcí, jako je Zahajovačka nebo Miss agro, pozvánky a promo videa. A sledovat ho se vyplatí! Vrabci na střeše mi totiž cvrlikali, že by měla znovu začít vycházet všemi tak oblíbená Stosedmička! Takže znáte to: hoďte odběr, lajčík a sdíleníčko. Mocinky dík. :D

ASMR

- Protože jsou tací divnolidi, co občas prostě potřebují šeptání do ouška

Nejdřív ale co to vlastně je: “ASMR neboli Autonomní senzorická meridiánová reakce představuje reakci organismu, při níž dochází k mrazení nebo mravenčení v oblasti hlavy, horní části těla a podél míchy, a na základě toho je připodobňována k orgasmu, přičemž se v tomto případě hovoří o tzv. hlavovém nebo též mozkovém orgasmu.”

 • ASMR kanál, na který nedám dopustit, je Tingting ASMR. Jde o Číňanku, která žije v LA a je prostě boží! Její angličtina sice není úplně nejlepší, ale díky tomu mluví hezky pomalu a navíc má moc příjemný hlas. Natáčí jak klasický trigger videa tak i role play, který vydává třikrát týdně. Celkově ze všech různých kanálů působí Tingting nejvíc uklidňujícím dojmem. Pokud byste byl někdo jó velkej úchyláček, tak má i druhý kanál, Tings Tingles ASMR, kam dává jen nemluvená videa převážně s mlaskáním a různým ťukáním. 


 • Druhým zajímavým ASMR kanálem je asmr zeitgeist. Tenhle kluk je, co se ASMR týká, opravdu třída. Jeho videa jsou pastvou nejen pro mozek, ale i pro oči a mají opravdu profesionální úroveň. Většinu videí má nemluvených a některá mají 3 i více hodin. 

Závěrem přeji příjemnou zábavu a spoustu mozkových orgasmů. 

Autoři: Kristýna Stehlíková Foto: Patrik Pavelka
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

07. 04. 2020 0

Můj karanténní deníček

Číst více
13. 03. 2019 0

Jak jsem jel s tátou na dovolenou

Číst více
08. 04. 2018 0

Týdenní přehled - 9. týden

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙