Neumřete hlady - online práce, kde vás vezmou

04. 11. 2020 0 8 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Zase jste zavření doma. Za poslední tři stovky jste si objednali jídlo, což omlouváte jako pomoc oblíbené restauraci, ale hluboko v duši víte, že KFC to přežije i bez vás. Nájem nepočká a zimní boty mají nebezpečně vyhlížející díru na patě. Vážně už potřebujete brigádu, ale stejně je na tom většina studentů i nově nezaměstnaných. Přinášíme vám výběr z online zaměstnání, která neustále nabízejí volné pozice, nehledě na pandemii.

Copywriting

Nebudeme vám věšet bulíky na nos, není vždy úplně jednoduché pozici copywritera sehnat. Stálé nabídky a pořád otevřené pozice rozhodně existují, ale má to také svůj důvod – horší plat. Větší obzory se vám otevřou, pokud zvládnete psát i v jiném než českém jazyce. Angličtina, němčina a ruština jsou rozhodně sázkou na jistotu. Velkou výhodou je ovládání metod SEO, s kterými se lehce dostanete před ostatní uchazeče o práci.

Cloudworkers

Neradi bychom dostali na stůl žalobu za porušení dohody o mlčenlivosti, proto budeme psát v náznacích a dáme prostor vaší fantazii.

Bylo, nebylo, šel opuštěný a sexuálně deprivovaný třicátník na placenou seznamku. Vytvořil si profil a nakoupil kredit, nepřečetl si ale obchodní podmínky. Kdyby to udělal, věděl by, že si může psát i s animátorem zajišťujícím zábavu a stabilní flow. On to ale nevěděl, „zamiloval se“, za dva roky utratil dceřino stavební spoření, naše redaktorka si pobrečela a s prací skončila stejně rychle, jako začala. *

Pokud chcete toto zaměstnání vykonávat, přichystejte se na tunu až překvapivě nechutně explicitních zpráv a každovečerní pochybnosti o vlastní morálce. Ale platí včas, slušně a v éčkách.

*Příběh je samozřejmě úplně a naprosto smyšlený a ani v nejmenším vůbec neodpovídá skutečnosti.

Online doučování

Představte si to, už jsou zase (nebo spíš pořád) ti malí haranti doma. Home office, vaření, uklízení, nákupy, hlídat děcka, jestli se učí, nebo hrají Fortnite. A pak se je snažit doučit nepochopenou látku, protože se paní učitelka s největší pravděpodobností nacházela v místnosti obalené alobalem.

Anebo naopak, už jste zase doma, nechápete angličtinu, ale máma umí akorát: „How much price?“. Čeká vás test z fyziky, ale za tátou už rozhodně znovu nepůjdete, protože jeho: „Jaký je to vzoreček?! Neumíš spočítat? Kouknu a vidím! Tady, rozložím, převedu, dosadím a mám to, Ježíši Kriste!“ vás děsí ještě teď.

A teď si představte ty šťastné obličeje, když se objeví šikovný člověk jako vy, který ulehčí život rodičům a dítěti v klidu a jednoduše vysvětlí probírané učivo.

OnlyFans a Amatéři

OnlyFans asi nepotřebují vysvětlovat. (Navíc naše redaktorka nemá dost promile v krvi, aby zabíhala do detailů.) Rozhodně se ale vyplatí zmínit, že nejde jen o placené filmy pro dospělé a lidi schopné kliknout na tlačítko „OK“. Co třeba skutečný partnerský sex, jaký v pornu neuvidíte? Nebo tantrické masáže i s návody? Co když vám nepůjde vidět obličej, nebo třeba neodhalíte intimní partie? Stojí za to odhodit předsudky a zamyslet se nad všemi možnostmi.

Jak si proboha vydělám na Amatérech? Konkurence je sice veliká, protože se o tomto „zlatém dolu“ dozvědělo spoustu lidí, ale novým trendem je prodej ponožek a kalhotek. Ano, použitých. Objednejte z kvalitních asijských obchodů balíky podkolenek, vymyslete originální propagaci, získejte klientelu a pak jeďte na Vánoce na Bali. Stačí jen vymyslet, co řeknete doma rodičům, až se zeptají, kde jste ty peníze vzali.

Tvorba a správa webových stránek

Baví vás tvorba webových stránek? Současná situace vám hraje do karet. Zaprvé, lidé se doma nudí a tráví mraky času na sociálních sítích, v říši influencerů. A tak se jim do hlavy dostane nápad, že by si taky založili ten svůj „brand“. Starý dobrý blog, nebo snad e-shop pro jejich merchandise? Můžete být ten pravý člověk. Obrňte se ale trpělivostí, až budete podesáté měnit kód, protože ve čtvrtek to sice chtěli takhle, ale dneska už to není „aesthetically pleasing“.

Zadruhé, s lockdownem se musí mnoho podniků přesunout do internetového prostředí, aby vůbec mohly zůstat provozuschopné. Hlavním příkladem jsou restaurace, které začínají s online objednávkami nebo zkvalitňují jejich zpracování. Další jsou internetové obchody, které praskají ve švech a potřebují schopné lidi pro správu a zajištění plynulého chodu svých už existujících e-shopů.

Prodej kosmetiky/čajů/kouzelných prášků aneb čemu se vyhnout

Jste z velké rodiny a máte hodně přátel? A chcete efektivně a rychle přerušit veškeré sociální vazby? Potom pro vás máme ideální příležitost! Za honosnými větami jako: „buď svůj vlastní šéf“, „rozjeď s námi vlastní byznys“, „vydělej si z pohodlí domova“ a „staň se pánem svého času“ se totiž skrývá jen obyčejný podvod. Tyto firmy fungují na principu pyramidy, kdy v reálném finančním zisku zůstávají jen ti výše postavení. Pokud jste na IČO pracující entrepreneur bylinných čajů, které jste museli nakoupit za x tisíc a prodáte je leda tak svému okolí, měla by se vám v hlavě rozeznít výstražná siréna.

Říkáte si, kdo by to proboha dělal? Zkuste se zamyslet. Nepřestali jste k někomu chodit na sobotní kafíčko, protože už vám začali docházet výmluvy, proč si zrovna tenhle skvělý prášek na detoxikaci jater, ledvin, žaludku, duše a karmy nemůžete koupit? Ne? Dobře, a co třeba Avon nebo Oriflame, které mají v Česku stále pevnou tradici – neotevřené řasenky, tuctové toaletní vody, nekvalitní stíny, pleťové masky s podivným složením, kolik jich máte doma? A tak raději píšeme, nepracujte pro šmejdy v jiném přebalu.

Autoři: Klára Durdová
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

05. 03. 2023 0

Potřebuješ se zREGENEROVAT? Doraž na konferenci TEDxYouth@Prague!

Číst více
16. 02. 2023 0

Jak jsem učil lyžování, aneb babysitting ve třech jazycích

Číst více
02. 01. 2023 0

Dáváte si předsevzetí na nový rok? A můžu vědět proč?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙