Praha opět ožila. Jaký byl letošní MAJÁLES?

29. 04. 2018 0 4 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Poslední akce studentského měsíce je již za námi. Co vše se na Majálesu dělo a stalo?

Majáles, letos bych to spíše nazvala Sluňáles, je vrcholná akce studentského měsíce. A co se tam tento rok vše dělo i nedělo?Na první pohled mě zaujalo, jak je celý areál, kde se vše koná, opravdu velký. Po vstupu jsem se šla podívat do studentské zóny, kde vládla neuvěřitelná pohoda a chill. Byla tam spousta různých aktivit, jako například lidské sumo a stolní fotbálek nebo jste si tam mohli jen tak posedět a pokecat.

Dále zde byly tři stage, kde se konala vystoupení interpretů a také vyhlášení krále a královny. Pití i jídla zde byl opravdu dostatek. Jediné, co mi z pití chybělo, byly holky pohybující se po areálu se zkumavkami Jägermeistera a oranžovými věnci. 

A teď něco k samotnému programu dne. Musím uznat, že letošní program byl opravdu nabitý. Já osobně jsem chtěla vidět a slyšet všechny kapely. To bohužel nebylo v mých silách. Zašla jsem proto jen na ty mé srdeční záležitosti, které jsou v mém žebříčku kapel ty top. 

První kapela, která pro mě zahájila festival, byla UDG. Kluci jsou vážně neskuteční a umí své publikum naladit do té správné atmosféry. Nechyběly hity jako Kurtizána, Atomy a Buď a nebe. Dokonce nechybělo ani pozvání jednoho fanouška na pódium. Stal se jím jeden student z UK, který to tam neuvěřitelně rozjel a dokonce si střihl menší taneček s bubeníkem kapely. 

Poté jsem se přesunula na hlavní, Březňák stage. Proběhla tady totiž závěrečná disciplína mezi králi a královnami společně s jejich družinami. Vše moderoval neuvěřitelný a velmi pohotový Jakub Kohák. 

No a pak byl čas se připravit na legendární kapelu Jelen. Myslím si, že pro nás zemědělce je tato kapela ta naše. Vážně jsem měla pocit, jakoby některé jejich písničky byly psány přímo pro tu naši ČZU. Skupina vystoupila v doprovodu dvou krásek, a to Marie Tiché a Debbie. Zazněly jejich hity jako Magdaléna, Jelen, Vlčí srdce a také novinka nazpívaná s Debbie, Mars a Venuše.

Následně jsme si počkali na vyhlášení královny. Královnou letošního Majálesu a následujícího roku se stala studentka Vendula Chmelíčková z VŠE.

Po vyhlášení královny jsem si dala malou pauzičku a začínala se těšit na vystoupení Paulieho Garanda, které probíhalo na Hitrádio pódiu. Můžu říct, že na PG jsem se těšila asi nejvíce. Poslouchám ho od jeho začátků, kdy byl ještě součástí BPM. Paulie má neuvěřitelné charisma a za mě umí navázat až důvěrnou atmosféru mezi ním a fanoušky. Snaží se všechny vyhecovat k nějaké akci, protože je mu jasné, že ne všichni si zapamatují jeho rapové texty. Mohli jsme slyšet například jeho hit La Familia, kde děkuje svojí rodině, či song Pavučina lží, kde řeší některé otázky týkající se jeho rodného města Liberce. Zazněla také jedna z jeho novějších věcí Runway ve spolupráci s Egem, který se tam také objevil.

Pak byl čas přesunout se na hlavní stage. Proběhlo zde totiž vyhlášení krále. Jakub Kohák to opět udělal velmi napínavé až do poslední chviličky. Vládnoucí žezlo novému nástupci přišel předat náš loňský král z ČZU Krhyslav I. A vládnoucím králem se stal po dlouhých bojích Lukáš Všemocný z VŠE. A tak se pro letošní 14. ročník Majálesu stala absolutním vítězem VŠE. 

Ještě jsem se zastavila na kus řeči za naší zemědělskou královskou výpravou. Zeptala jsem se, v čem byl ten háček, že nám nezajistili třetí vítězství v řadě. Odpovědí mi bylo to, že soupeřů letos bylo sice méně, ale o to byli tvrdší, a že hlavní bylo si to vše užít, což se také stalo. A vzkaz pro všechny budoucí kandidáty zní: Pokud se chcete přihlásit na tento důležitý post, měli byste mít dostatek času, odhodlaní a schopnou družinu, která vás bude podporovat a se vším pomáhat po celý studentský měsíc.

A nyní nezbývalo, než si jít pořádně užít vrcholnou kapelu celého dne, MANDRAGE. Víťa společně se zbytkem kapely předvedl pořádnou show, kde nechyběly pořádné lasery, ohně a konfety. A nad pódiem se také objevil ohňostroj. Jejich koncert byl plný jen jejich nejznámějších písniček a celé to završili Františkovými Lázněmi. Bylo vidět, jak si všichni návštěvníci vrchol Majálesu užili do úplného dna. 

Na závěr jsem se rozhodla, že se zajdu podívat a poslechnout si kapelu od našich sousedů, a to Horkýže Slíže. Kluci, spíš už tedy pánové, ukázali, že jsou to pořád oni, lehce vtipní a oplzlí. Měla jsem pocit, že se naučili nové anglické spojení a to motherfucker, které jsem tam od nich zaznamenávala celkem často. I když už jsem byla po celém celkem náročném dni unavená a bolely mě nohy, tak mě Horkýže Slíže dokázali nakonec ještě roztancovat a rozezpívat. 

Také se mi podařilo odchytit na mini rozhovory kapelu Jelen a Sebastian.

Jelen:

iZUN: Jaká byla Vaše studentská léta?

Jindra Polák: Moje studentská léta byla už naštěstí zapomenuta. Já jsem nikdy nebyl vyloženě ten studijní typ. Mě to vždy spíše táhlo k hudbě a kreslení.

iZUN: Máte nějakého neodbytného fanouška či fanynku?

Jindra Polák: Já si myslím, že ne. Máme samé příjemné fanoušky, kteří na nás chodí.

iZUN: Stalo se vám během nějakého koncertu, že vám na pódiu přistálo něco vážně zvláštního?

Jindra Polák: Taková nejvtipnější historka byla, když nám na pódiu více méně tradičně přistála podprsenka. A po koncertu za námi přišla holka a prosila nás, abychom jí tu podprsenku vrátili, že byla hrozně drahá. Nechala se prý vyhecovat od kamarádky. 

iZUN: Kde nejradši vystupujete?

Jindra Polák: Všude možně. Je ovšem pravda, že na ty Majálesy se těšíme hodně. Je to pro nás začátek sezóny a vlastně i všech fesťáků. Pro nás mají Majálesy hodně důležitou roli.

iZUN: Poslední otázka. Jaký je Váš názor na klecový chov drůbeže?

Jindra Polák: Já jsem zásadně proti klecovému chovu drůbeže. Jsem pro svobodu na všech frontách.

Sebastian:

iZUN: Jak se vám tady hrálo?

Sebastian: Sice jsme měli menší potíže, ale jinak se nám hrálo hrozně dobře. Musím říct, že tady byla krásná atmosféra. 

iZUN: Hrálo se vám tady lépe než na naší zahajovačce? Kde byla lepší atmosféra?

Sebastian: Bylo to hodně podobné. Tam to bylo taky super.

iZUN: Jak vzpomínáte na vaše studentská léta?

Sebastian: Vzpomínáme na ně určitě v dobrém a rádi. 

iZUN: Jaký je váš top zážitek z koncertů?

Sebastian: Jednou jsme jeli do Havířova a vlastně jsme nevěděli, co to bude za akci. Plus jsme byli ještě malinko unavení po party. Nakonec jsme zjistili, že to byla vážně obrovská akce, kde po nás hrála Natalie Imbrulia a Nightwish.

iZUN: Máte nějakého neodbytného fanouška či fanynku?

Sebastian: Určitě je pár lidí, kteří nás hodně sledují a tak.

iZUN: Klasická otázka na konec. Jaký je váš názor na klecový chov drůbeže?

Sebastian: Nedávno jsme viděli nějaká videa a moc se nám to nelíbilo. To, jak zachází s těmi zvířaty, asi není úplně správné.

Za sebe mohu říci, že jsem si letošní ročník Majálesu užila úplně na maximum a doufám, že tomu tak bylo i u ostatních návštěvníků. Určitě jsem na této akci nebyla naposledy. Chci poděkovat všem účinkujícím a organizátorům, kteří se na tomto studentském festivalu podíleli. Byl to neuvěřitelný zážitek a vše bylo vymyšlené a udělané do detailů. Třeba se nás tam za rok sejde zase o pár tisíc víc.

#KdoSeNaMajalesuNespalilTamNebyl


Autoři: Veronika Šmídová Foto: Kateřina Novotná, Tereza Javůrková, Filip Soukup
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

19. 04. 2024 0

Setkání v Terminálu 1 Na půl cesty? 11. ročník TEDxPragueYouth hýřil osobními příběhy, průraznými myšlenkami a nevšední atmosférou

Číst více
12. 04. 2024 0

Fejkové Rolexky, džungle mrakodrapů, mix národů. Jaké je na jaře “království ropy” a co se dá v Dubaji stihnout za pouhých 45 hodin?

Číst více
10. 04. 2024 0

Jak na osobní zahrádku luštěnin

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙