Prázdniny se kvapem blíží, studenti už k festivalům vzhlíží

22. 05. 2009 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Také už se nemůžete dočkat? Těšíte se na překrásné chvíle strávené ve společnosti dobrého piva, muziky a svých přátel? Tak právě pro vás je určen tento článek. Přináším vám přehled letních festivalů, na kterých by žádný uvědomělý zemědělec neměl chybět :)

V tomto článku si představíme to nejzajímavější, co se na českých festivalových polích urodilo. Dost ale planých řečí. Pustíme se ihned do toho.

Zkouškové i přijímačky do navazujících magisterských oborů nám končí 3. července a tak začneme hned tímto datem.

Basinfirefest - náš TIP

Metalový festival okořeněný punkem se špetkou ska. Poslechnout si zde můžete jak českou metalovou klasiku(Alkehol, Arakain, Citron, Harlej, Škwor, Törr), tak i nové kapely.

Basinfirefest www.basinfirefest.cz
Datum: 3. - 5. 7.
Cena: V květnu: 750 KčNa místě: není známo
Zajímavost: Sabaton- Frontman této válečnické hevymetalové kapely jako jeden z mála zahraničních zpěváků na koncertech pije pivo! Aby ne když jeho matka je původem z Čech...Symphonity- Výborná Česká(s německým zpěvákem) symphonic-power metalová kapela. Vřele doporučuji.Antigona - rocková opera- Opravdová rocková opera - nejedná se pouze o koncepční album. Představení je k vidění v pražském divadle v Dlouhé. Tak na tohle jsem opravdu zvědav.
Kde: Spálené Poříčí u Plzně

Rock For Poeple

Jeden z největších českých festivalů. Sám jsem ho dvakrát navštívil. Areál letiště v HK je dost velký a pro pořádání festivalů jako stvořený. Narozdíl od předchozího festu preferuje spíše novodobé kapely a styly, ale cestu si sem najdou i zaběhnuté bandy(Blue Effect, Krausbery, Horkýže Slíže, Visací Zámek, Znouzectnost).

Rock For People www.rockforpeople.cz
Datum: 3. - 6. 7.
Cena: Květen + červen: 1250 Kč + poplatek předprodejePozor! Sleva 100 Kč na ISIC
Zajímavost: Festival s nejvíce kapelami. Tomu také odpivídá cena.Po rumuTip: Hledejte na parkovišti zelený VW Transporter druhé generace(jménem Pedro). S sebou přineste flašku rumu. Co se bude dít dál si radši nepokoušejte ani představit :)
Kde: Letiště - Hradec Králové

Masters Of Rock - náš TIP

Super festival s těmi největšími světovými hvězdami - letos Nightwish, Blind Guardian, Edguy, Europe - co dodat, metalový svátek roku. Tenhle festival má úžasnou atmosféru, všichni jsou přátelští, samí rockeři a metaláci. Nejvíc se mi líběj ty čtyřicetiletý metaláci(chlastaj jak prase, maj obrovskej nadhled a dobře se s nima kecá).

Divácky nejvíce navštívená letní hudební přehlídka v ČR. Počet diváků však na stránkách festivalu není zveřejňován. Škoda. Navzdory takovému počtu lidí není areál přeplněn lidmi a fronty na pivo jsou snesitelné(snad kromě přestávek mezi večerními kapelami).

Masters Of Rock www.mastersofrock.cz
Datum: 9. - 12. 7.
Cena: Květen: 1200 Kč
Zajímavost: V celém areálu se točí plzeň(žádná festivalová osmička :)). Pokud ale opustíte brány areálu, najdete stánky s různými pivy - třeba Kozel za dvacet. Dragonforce- Můj osobní tip, je to nejrychleší a nejmelodičtější kapela, kterou znám. Pokud máte rádi power metal, neměli byste tyhle rychlíky zmeškat. Crucified Barbara- Pořadatelé festivalu pokaždé přivezou kapelu, takříkajíc aby chlapy měli na co koukat. Předloni to byly půvabné punkerky The Tommys, loni Fourever a letos to jsou to švédky Crucified Barbara
Kde: areál likérky Rudolf Jelínek VizoviceMasters of rock

České Hrady

Zpočátku jsem nevěděl kam tuto sérii minifestivalů zařadit. Nakonec jsem ji zařadil podle konání první zastávky na hradě Točník. Jak již název napovídá, jedná se o sérii festivalů, kdy každý se koná na jednom českém hradě. V pravdě zajímavý projekt, který jistě přiláká na návštěvu hradů řadu návštěvníků, kteří by se tam jinak nevydali. Co by ale tomu řevu elektrických kytar řekli naši králové :)?

České Hrady www.ceskehrady.cz
Datum: 10. - 11. 7. - Točník17. - 18. 7. - Kunětická Hora24. - 25. 7. Švihov31. 7. - 1. 8. Bezděz7. - 8. 8. Rožmberk
Cena: Pátky: 150 Kč / Na místě 200 KčSoboty: 300 Kč / Na místě 400 Kč
Zajímavost: Docela zajímavý nápad. Hrad na pozadí podia, no ...
Kde: Točník, Kunětická Hora, Švihov, Bezděz, Rožmberk

OBSCENE EXTREME

Že by konkurence Brutal Assault? Každopádně ti co máte rádi extrémní metalové styly, vaším rájem je peklo a uctíváte temnotu, tady budete doma :)

OBSCENE EXTREME www.obsceneextreme.cz
Datum: 16. - 17. 7.
Cena: Květen: 850 KčNa místě: 1000 Kč
Zajímavost: Živé projekce z pekla, proslovy samotného satana a černé nebe. - od našeho zpravodaje v pekle
Kde: Svojšice u Přeloučeobsex

Mighty Sounds

Přehlídka ska, punku a reggea, to samo o sobě již předurčuje atmosféru festivalu. Areál je umístěn uprostřed polí a luk u obce Olší, nedaleko Tábora. Takže až sem drazí zemědělci pojedete, dejte pozor ať místním kolegům neponičíte úrodu :)

Mighty Sounds www.mightysounds.cz
Datum: 17. - 19. 7.
Cena: 630Kč do konce června 2009680Kč od 1.7. do 16.7. 2009Na místě:750Kč na všechny tři dny.600Kč pouze na sobotu a neděli480Kč pouze na neděli
Zajímavost: Deadline- bezvadná britská streetpunková kapelka s charismatickou zpěvačkou LizPunk FloidTady jsme se pásli a žvýkali,teď po nás zbyly jen výkaly,byli jsme kvalitní dobytek,a všichni teď půjdem do kytek...Sto Zvířa, Prague Ska Conspiracy, Fast Food Orchestra a samozřejmě Tleskač
Kde: Olší u TáboraOlší u Tábora

Benátská noc - náš TIP

Skvělej fesťák! Uprostřed nádherné přírody v severních čechách zahraje Guano Apes, Tarja Turunen(ex-Nightwish) a česká klasika od ska až po heavy metal.

Benátská noc www.benatskanoc.cz
Datum: 24. - 26. 7.
Cena: květencelovíkendové: 950 Kč + poplatky prodejních sítíjednodenní: 500 Kč + poplatky prodejních sítíčervencelovíkendové: 1050 Kč + poplatky prodejních sítíjednodenní: 550 Kč + poplatky prodejních sítíčerveneccelovíkendové: 1150 Kč + poplatky prodejních sítíjednodenní: 600 Kč + poplatky prodejních sítí
Zajímavost: Guano Apes, Tarja, Symphonity, Walda & Gang- docela sranda, Walda vypadá fakt jak neboštík MatuškaMorčata na útěku- jedna z nejvíce kontroverzních kapel co znám, pro někoho velká sranda, pro jiného nesnesitelný vulgarismus. - Prase umí karate, vepřový si nedáte....Hyperion- jestli se vám líbí Apocalyptica, tak tohle bude taky- a možná je to i lepší :)
Kde: Malá SkálaMalá Skála

Antifest - náš TIP

Antifest je opět tady! Po roční pauze se opět schiluje k pořádnému pogofestivalu. 14. ročník nezávislého festivalu proti násilí se koná tentokráte ve vojenské pevnosti Josefov u Jaroměře. Jak tak koukám, v sobotu to bude pěknej maraton, ráno v 9 mistr Záviš a končí to ve 3 ráno kapelou Vysoké napětí.

Antifest brutalassault.cz
Datum: 31. 7. - 1. 8.
Cena: Předprodej: 470 Kč Na místě: 550 Kč
Zajímavost: Punk´s not dead :)Vysoké napětí- docela zajímavá vsetínská kapelka, lobující za práva zvířat
Kde: Vojenská pevnost Josefov - JaroměřJaroměř - Josefov

Sázava fest

Multikulturní a multižánrový festival. Od roku 2007 se přenusunl ze Sázavy do nedalekého Kácova. Ze zištných důvodů si však ponechal své jméno.

Sázava fest www.sazavafest.cz
Datum: 30. 7. - 2. 8.
Cena: od 1.5. do 20.6.2009: 899 Kč vč. poplatků!od 21.6. do 29.7.2009: 1200 Kč vč. poplatků!NA MÍSTĚ: 1200 KčPozor! Sleva 150 Kč na ISIC
Zajímavost: MULTIKULTURNOST: hudba, divadlo, film, autorská čtení, výstavy fotografií, soch ad.MULTIŽÁNROVOST: world music, rock, pop, reggae,ska, jazz, blues, dance, hip hopTip: Opět hledejte s flaškou rumu zelený VW Transporter Pedro. Za to co se stane poté ovšem neručíme :)
Kde: KácovKácov

Brutal Assault

Myslím že název mluví za své. Černá obloha, živé vstupy z pekla a prý přijede i samotný satan.

Brutal Assault brutalassault.cz
Datum: 6. - 8. 8.
Cena: 1200 Kč od pořádájící agentury1400 Kč v předprodeji
Zajímavost: Jelikož znám asi 2 kapely z celého seznamu, tak vám o nich moc neřeknu.Ale vím jedno. Všechny jsou ďáblovi přisluhovači!!!
Kde: Vojenská pevnost Josefov - JaroměřJaroměř - Josefov

Trutnov - Náš TIP

Připravte si dýmku míru, oprašte čelenku, kouřové signály již ohlásily další ročník kultovního festivalu Trutnov. „Východočeský Woodstock", jehož 1. ročník byl již v roce 1987, je opět tady! Chystám se už asi 5 let a letos mi to zase nevyjde...

Trutnov www.festivaltrutnov.cz
Datum: 20. - 23. 8.
Cena: prý již brzy...
Zajímavost: Týpí, dýmky míru, vinetou a možná i Václav HavelHally Belly- tahle kapely byla již na 1. ročníku
Kde: Vojenská pevnost Josefov - JaroměřJaroměř - Josefov

Hip (hap) Hop Kemp - Náš TIP

Tohle sice není můj šálek kávy, ale kámoš říkal, že tam bude spousta gangsta i nigga a že to bude hrozně v pohodě. Nebyl jsem si jist, ale prej se nemusim bát, že tam všichni budou gangsta kompatibilní a celej areál se změní v jedno velký gheto. Ale stejně mam pochybnosti, takle velkej fesťák, aby to nebyla nějaká komerce...

Hip Hop Kemp www.hiphopkemp.cz
Datum: 20. - 22. 8.
Cena: duben-květen - 900 / 1.900červen-červenec - 1.000 / 2.000srpen-20.8. - 1.100 / 2.100na místě - 1.100 / 2.100
Zajímavost: Nic proti hiphopu, sranda musí bejt :) YEAH
Kde: Gheto - Letiště - Hradec Králové

Rock na Valníku - Náš TIP

A na závěr je tu valník. Po antifestu nejpunkovější festival v našem přehledu. Za cenu 600 Kč na místě je to jasná volba. Jestli se naše redakce stihne vrátit ze zemědělsko-inspekční cestě po Balkánských zemích, určitě tento festival prověříme.

Rock na Valníku www.valnik.cz
Datum: 28. - 30. 8.
Cena: 495,-Kč - předprodej na všechny dny600,-Kč - na místě na všechny dny300,-Kč - čtvrtek na místě300,-Kč - pátek na místě300,-Kč - sobota na místětělesně postižení mají tradičně vstup zdarma
Zajímavost: Kohout plaší smrt, MZH, Totální Nasazení, Brutus, Tři Sestry, SPS, ZNC, Tleskač, Polemic, Arakain, Záviš, E!E, Volant, Houba, N.V.Ú., Krucipüsk, Apple Juice, Plexis2 podia, 3 dni a vidíte tu cenu?! To je masakr!!!
Kde: letní kino Slaný Slaný

Tak doufám, že jste si v našem stručném přehledu vybrali. Pro kompletní přehled všech festivalú prkněte na www.freemusic.cz nebo na www.efestivaly.cz.

Mě samotného ukořistil Basinfirefest, Masters of rock, Benátská noc a stále se mě snaží ulovit Antifest a Valník. A co vy? Kam se chystáte.

Pokud jste došli až sem a nezanechali čtení již někde u RFP, určitě ve vás dřímá velký kus rockera. Vězte, že iZUN se snaží přinést rock i na akademickou půdu ČZU(tedy spíš na půdu Céčka :)). V dubnu jsme pořádali 1. ročník minifestivalu Agrofest.

Na podzim se můžete těšit na další ročník a pokud se nám to podaří vyjednat, bude i víc kapel a pozdější zavírací doba.

Všem přeji pěkné prázdniny a hodně festivalových zážitků.

Bleee

P.S.: Máteli jakýkoliv tip na zajímavý festival, nebojte se napsat o něm do komentářů.

Autoři: Jan Masner
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

26. 03. 2019 0

Poslední šance na letošní letní kurzy!

Číst více
14. 04. 2018 0

iZUN Music Challenge is on!

Číst více
08. 12. 2017 1

Vánoční koncert ČZU aneb když dva vidí totéž, není to totéž

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙