Pražská muzejní noc a Noc kostelů 2016

07. 06. 2016 0 {{ articleTotalLikes }} Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
V pátek 10. 6. a v sobotu 11. 6. proběhnou v Praze dva z nejkrásnějších nočních „festivalů“. Vyvěste fangle, Noc kostelů a Pražská muzejní noc nás po roce poctí svou návštěvou.

Pokud jste noční ptáci, nebo máte prostě dobrou výdrž, zaběhněte si tento kulturní maraton. Jistě nebudete litovat.

Noc kostelů

Noc kostelů

Letos otevře brány více než třem stům pražských kostelů. Pod rouškou tmy a s řádnou dávkou romantiky můžete navštívit denně přístupná i téměř nepřístupná místa jako sakristie a tajemné kostelní zahrady. 

Noc kostelů je součástí tzv. Dnů víry a má se pokusit nastínit člověku křesťanství z trochu jiného úhlu, než bývá zvykem. Jde především o rozšíření obzorů, vyvrácení předsudků a díky tomu tak úplnému docenění těchto dechberoucích staveb. 

I tento rok se dočkáme koncertů, komentovaných prohlídek, modliteb a setkání se zajímavými lidmi.

Pražská kostelní noc ale nezůstane u rutiny. Letos speciálně ve spolupráci s DP města Prahy se ulicemi bude toulat tzv. Pojízdný kostel. A to od 18. do 20.00 mezi zastávkami Malovanka a Čechovo náměstí (tzn. linka 22). Při jízdě v něm se dozvíte mnoho zajímavých informací o kolemstojících kostelech. A setkat se dokonce můžete i se spisovatelkou Alenou Ježkovou, biskupem Václavem Malým, kardinálem Dominikem Dukou OP a dalšími, s nimiž povede rozhovor hlasatelka Veronika Sedláčková z Českého rozhlasu. 

Pokud se na cajdání noční Prahou necítíte, nesmutněte a zapněte si Youtube a s trochou představivosti si jízdu vychutnáte úplně stejně.

Více informací najdete zde.

Jízdní řád Pojízdného kostela:

Jízdní řád

Jízdní řád

Seznam kostelů zde.

13. Pražská muzejní noc 

Odstartuje v sobotu 11. června 2016 v 19 hodin.

Do letošního ročníku se zapojí 52 muzeí, galerií a dalších institucí. Nově se představí Český rozhlas, Galerie Lucerna, Galerie Věda a umění AV ČR, Národní památník hrdinů heydrichiády, Slovenský dom v Prahe a Univerzita Karlova v Praze. Nováčky letošního ročníku jsou Český rozhlas a Galerie Lucerna. 

Ponořit se do umění a historie můžete od sedmé hodiny večerní až do první hodiny ranní. Vstupy jsou zdarma - kromě jediné výjimky a tou je NPK Vyšehrad, kde zaplatíte celou korunu. K dopravě poslouží speciální linky autobusů. Centrální přestupní stanicí bude náměstí Jana Palacha. Součástí je samozřejmě také doprovodný program - pohádky, koncerty, soutěže. Podrobný seznam naleznete zde.

Pražská muzejní noc

Pražskou muzejní noc pořádají: Národní muzeum, Dopravní podnik hlavního města Prahy a Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s dalšími institucemi.

Stáhnout si můžete vlastní brožurku, seznam míst a případně si na stránkách svou Muzejní noc naplánovat

Více na stránkách Pražské muzejní noci. 

Pražské „noci“ jsou vždy mimořádným kulturním zážitkem, v němž se snoubí historické události, budovy a činy s magickou současností a krásou hlavního města. Toto romantické pouto rozhodně stojí za zhlédnutí.

Příjemnou zábavu!

Mrkni taky na tohle

22. 04. 2019 0 0

Přehled akcí na tento týden je tu!

Číst více
24. 03. 2019 0 0

Další týden, další akce!

Číst více
02. 12. 2018 0 0

Co nás čeká a nemine v 10. týdnu semestru?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP