Vizovické Trnkobraní: Hudební nářez a 150 knedlíků k obědu

30. 08. 2014 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
22. a 23. 8. proběhl 47. ročník Vizovického Trnkobraní, tradičního moravského festivalu, kde ovoce, zpracované likérkou Rudolf Jelínek, teklo proudem a protékalo hojným počtem návštěvníků.

Skvělou atmosféru prosluněného pátečního dne nastartovala svým neutuchajícím Tomáš Klus při svém vystoupeníelánem skupina Mandrage, která za zpěvu sboru složeného z návštěvníků festivalu zahrála dobře známé hity jako Hledá se žena, Šrouby a matice či nadupanou pecku Mechanik. Zatímco na hlavní Starobrno stage po Mandrage ladil šarmantní Tomáš Klus, na stage B (Rudolf Jelínek stage) se představila skupina Koblížci. Tomáš Klus opět nezklamal a ukázal, že s přehledem dokáže ovládnout kterékoliv podium. Velkou partu příznivců, spíše těch starších, přilákala skupina punkových mazáků Visací zámek. Ti svými nestárnoucími songy Známka punku a Traktor rozezpívali i ty nejmladší diváky. Po Visáčích na stagi A přistála obrovská smršť v podobě Jiřího Macháčka se skupinou Mig 21. Frontman uskupení z Prahy 5 – Smíchova krom skvělé show předvedl i malý striptýz. Atmosféra byla tak skvělá, že tančil a zpíval i personál okolních stánků. Ve 22:00 přišel čas pro vystoupení kapely Wohnout, jejíž slova písně: „Vracím se domů nad ránem kvalitním vínem omámen…“ byl více než trefný. Páteční den uzavřela kapela Monkey Business a pro zbytek nejvíce naladěných návštěvníků zahrál DJ Vlasťa Macík.

Jiří Macháček doslova vlétl na pódium    Frontman skupiny předvedl i malý striptýz

Druhý den festivalového dění byl tak pestrý, že ho nedokázalo zkazit ani chladné počasí. Dokonce i večerní přeháňky spíše návštěvníky vybudily k tanci mezi kapkami deště než ke špatné náladě. Jakpak by ne, když už v pravé poledne startovala letošní top kapela – kapela Kryštof. Skupina v čele s Richardem Krajčem přilákala tolik příznivců, že se v areálu před podiem dalo sotva hnout. Odpoledne ve Vizovicích zazpívala teenagerská hvězda Adam Mišík, lamač dívčích srdcí. Hvězdou, která neurazí, ale ani moc nenadchne, byla vítězka první SuperStar Aneta Langerová. Přišla, zazpívala, odešla. Ospalou náladu po Anetě pozvolna rozproudila kapela Airfair a do drivu diváky zase dostala slovenská Skupina Inekafe, která si dle jejich slov s  sebou přivezla efekty v podobě deště, hromů a blesků. Při poslechu Mňágy a Žďorpa si zase na hodinku přišli na své starší návštěvníci. Sobotní třešničkou byla skupina Tři sestry s chytlavou písní Mexiko.

Aneta Langerová při sólu na kytaru

Skupina Airfair roztančila stage Rudolfa Jelínka

Areál Rudolfa Jelínka není příliš velký. Dalo by se tedy říci, že o stánky s občerstvením se zakopávalo na každém kroku. Přišel si na své snad úplně každý. Mohli jste se svlažit alkoholickými nápoji či točenou kofolou a své chuťové buňky polechtat haluškami s moravským uzeným, palačinkami s čokoládou, cukrovou vatou či dokonce obrovskými hamburgery, které pro jednoho byly moc a pro dva málo.

Pokud někomu nepřišly vhod pochutiny ze stánků, mohl se jít naobědvat švestkovými knedlíky na tradiční Grand prix Vizovice. Soutěže v pojídání kynutých knedlíků plněných čím jiným než trnkami (švestkami) se zúčastnilo jako každoročně deset odhodlaných borců. Při pouhém pohledu na ně by přestal po jídle toužit i nejvíce hladový člověk na světě. Prvenství si po loňské absenci vyjedl desetinásobný šampion Kamil Hamerský z Domanína, který dokázal sníst neuvěřitelných sto padesát knedlíků. Bohužel to ale nestačilo k překonání dosavadního rekordu sto devadesát jedna knedlíků z roku 2003, jež drží právě letošní vítěz.

Po dni plném degustace a muziky bylo třeba alespoň na chvíli odpočívat. Většina lidí proto využila přilehlých luk ke stanování. Okolí likérky se tedy proměnilo v jedno velké stanové město.

Vizovické Trnkobraní opět oslnilo svým vytříbeným vkusem co se týče muziky a také kvalitou pravé moravské pálenky značky Rudolf Jelínek. Nezbývá, než se těšit na nadcházející ročník a pravidelně na něj trénovat svá játra.

Autoři: Aneta Kučerová Foto: Martin Vágner
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

31. 10. 2019 0

9. ročník Life Sciences Film Festivalu

Číst více
15. 05. 2019 0

Nová Miss Agro 2019 zvolena! Jak probíhal legendární festival plný pití, hudby a dobré zábavy?

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙