WiFi 4 Life - Jak bezdomovcům poskytnout střechu nad hlavou

29. 08. 2015 2 {{ articleTotalLikes }} Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Bývalý student Provozní ekonomické fakulty Luboš Boleček je předsedou projektu WiFi 4 Life, jehož cílem je reintegrace lidí bez domova zpět do společnosti.

Hlavními pilíři projektu jsou Ing. Luboš Boleček, Mgr. Václav Hovorka a Milena Chmelíková. Celý nápad vznikl v Kanadě, kde Luboš při svém studiu vídával ulice, kde byli koncentrováni bezdomovci, aby nebyli rozprostřeni po městě. „Jen se plahočili, váleli a byli hlídáni policejními vozy. Smutný pohled. Zároveň s tím jsem měl problém najít v cizím městě internet, a tak mě napadlo tyto dva jevy užitečně propojit.“ vypráví Luboš.

„Já jsem zase vždycky chtěl dělat něco smysluplného, a ne jen dopomáhat milionáři k dalším milionům. Vždycky jsem chtěl učit, avšak zatím se pro mne ve školství nenašlo volné místo, tak jsem rád, že přišel Luboš s tímto bohulibým plánem.“ přidává se Václav.

„Klukům jsem pomáhala s právní stránkou věci a projekt se mi nakonec tak zalíbil, že jsem se k nim připojila.“ doplňuje Milena. 

wf

Projekt WiFi 4 Life se snaží navázat na již 17-ti letou tradici prodávání novin bezdomovci. Přistupuje však k věci novým, inovativním a neotřelým způsobem. Snaha omladit charitu, za pomoci technických vymožeností součanosti, by mohla vyústit v řešení - zatím bezútěšné- životní situace zubožených a bohužel mnohdy kolemjdoucí-obtěžujících lidí, kteří obývají veřejné prostory.

Charitativní projekt WiFi 4 Life si klade za cíl poskytnout lidem bez domova odrazový můstek k plnohodnotnému životu. říká vedoucí projektu Ing. Luboš Boleček, bývalý student PEF.

Lidé, kteří se zapojí do projektu, budou pomocí zapůjčených WiFi spotů v centru Prahy sdílet bezplatně připojení k internetu. Jako mzdu za práci obdrží oblečení, poukazy na nejnutnější služby a kapesné pro vlastní potřebu. Stravování bude zabezpečeno každý den, a to buď formou stravenek či návštěvou smluveného restauračního zařízení. V případě potřeby mají také nárok na střechu nad hlavou, tzn. ubytování v azylových domech. 

Proč by nás lidé měli podporovat?Protože jsme vytvořili neotřelý a odvážný nápad, jak pomáhat lidem, kteří neměli v životě takové štěstí a protože to bez podpory z lidu nezvládneme. Jako jedna z mála charit budeme financováni pouze z peněz od dárců. Výsledky naší práce budou vidět přímo v ulicích města a každý bude moci využít našich služeb (připojení k Wi-Fi, dobití telefonu).

Ochranou proti krádeži routeru je jeho poměrně nízká prodejní cena (přibl.300 Kč/ks v bazaru), na čemž by tzv. Hotspot officer značně prodělal vzhledem k hodnotě materiálního zabezpečení, kterého by se mu denně dostalo. 

Finance by měly pokrýt soukromé sponzorské dary. Z peněz daňových poplatníků tentokráte neukápne ani kapka. 

Zatím jediným vroubkem nového projektu je nutnost získání počátečního kapitálu pro první měsíce. Ti, kteří by rádi vyjádřili svou podporu peněžním příspěvkem, se mohou podívat na stránky  IndieGoGo, kde se do 12.10. 2015 koná veřejná sbírka.

Top komentář
03 října, 2015 - 09:21 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Nevidím na celé té akci také nic užitečného. Prodávání novin má tradici, řadě bezdomovců opravdu pomohlo odrazit se ode dna. Navíc poskytuje sociální kontakt, řada prodejců má stálé zákazníky. Propracovaný systém funguje, byt občas s potížema. Co by měl přinést navrhovaný systém nového? A lepšího?

Mrkni taky na tohle

04. 03. 2019 0 4

Distribuce nového papírového vydání iZUN.eu právě probíhá!

Číst více
06. 10. 2017 0 0

Rozšiřujeme naše řady. Nábor je tu!

Číst více
29. 06. 2016 5 0

Číslo pět žije! Na slovíčko s novopečeným šéfredaktorem.

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP