Číslo pět žije! Na slovíčko s novopečeným šéfredaktorem.

29. 06. 2016 5 {{ articleTotalLikes }} Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Do iZUN sedla se vyhoupl nový vůdce. Prosím, přivítejte ŠIMONA VLÁSENKA!

iZUN: Šimone, jsi historicky první šéfredaktor, který vyhrál volby. Doposud byl nový šéfredaktor předem určen. Jaký je to pocit?

Pocit... Je to velká zodpovědnost, to jednoznačně. Zodpovědnost za skupinu lidí, která tady dělá jeden z jedinečných projektů, který si myslím, že fungoval a funguje dobře a je třeba, aby to vydrželo i dál.

iZUN: Jak probíhala volba?

Každý z kandidátů si připravil nějakou prezentaci na určitá témata. Myslím, že jich bylo přesně deset, kde se jednalo o nějaké fungování organizace přes financování, nějaké vize do budoucna atd. Každý z kandidátů řekl nějakou svoji ideu. Potom sedmičlenné předsednictvo zvolilo do svého středu nového předsedu.

Bio zpovídaného

Jméno: Šimon Vlásenko

Povolání: 5. šéfredaktor iZUN.eu

Krátký životopis:Šimon je věrný student ČZU. Do iZUN.eu nastoupil před 5 lety. Donedávna měl na starosti sekci organizátorů, nyní se vyhoupl do šéfredaktorského křesla.

Byli jste celkem tři kandidáti, co si myslíš, že Ti přineslo vítězství?

Vítězství mi přinesly samozřejmě hlasy. Ale to není tak jednoduché. Ostatní kandidáti byli jednoznačně kvalitní, ale myslím si, že moje prezentace měla na každou otázku řešení. Což některé ostatní prezentace místy postrádaly. Že se řekl problém, ale chybělo tam to řešení. To si myslím, že hrálo trošku roli.

iZUN: Jsi první šéfredaktor univerzitních novin, který není zároveň redaktor, ani redaktory nevede. Myslíš si, že to není překážka?

Překážka to, myslím si, že nebude. Protože vedení organizace už není tolik o psaní článků, ale o stmelování kolektivu a práci s lidmi, to si myslím, že zvládnu dobře. Dříve jsem vedl organizátory, pořádali jsme akce, byli jsme s lidmi v kontaktu. Asi nemůžeme očekávat, že budu psát každý týden článek. Ale budu se snažit, sem tam něco napsat, aby v rubrice Šéfredaktora byla vidět nějaká stopa. U nás funguje editor, který zodpovídá za chod redaktorů a vydávání článků.

iZUN: Jak jsi sám zmínil, byl jsi vedoucí organizátorů, plánuješ teď - jako šéfredaktor - vnést do iZUN další akce?

Víc akcí... Když budou lidé, kteří budou ochotní dělat akce a budou mít nějakou dobrou vizi a bude to mít hlavu a patu a nějakou perspektivu pro celý iZUN a pro nás, tak proč ne. Ale zatím nemáme vyloženě žádný projekt, který by se chystal rozšířit portfolio projektů.  

iZUN: Pamatuješ si na své prvopočátky v iZUN? Na svůj příjmací pohovor? 

Pamatuju si to moc dobře. Přijímal mě Viktor Kořínek a bylo to tak, že jsem jednou šel po areálu a vidím na popelnici plakát. Řekl jsem si iZUN ... jo, to jsem někde viděl. Tak jsem si to přečetl a na konci bylo, že hledají organizační tipy. Tak si říkám, no tak...baví mě tohlencto, tak proč to nezkusit. Tak jsem šel na pohovor, kde jsme si popovídali o mojí vizi, co ode mě očekávají, co já bych mohl nabídnout iZUN. U pohovoru byl ještě Kuba Kopecký předminulý šéfredaktor iZUN a asi se s Vikym shodli, že jsem správná volba pro iZUN a přijali mě.

ČZU je pro mě životní styl.

iZUN: Zažil jsi celkem 3 šéfredaktory? Co sis od každého z nich vzal? 

To je docela těžká otázka. Když to tak vezmu:Viky uměl neuvěřitelně dobře pracovat s kolektivem a motivovat lidi. Měl přirozený respekt. On Ti s úsměvem něco řekl a tys věděla, žes to udělala špatně. Nemusel se člověk na nic ptát. Prostě to věděl.Kuba oproti Vikymu byl hodně na detaily. Všechno řešil do detailů. Byl hodně zodpovědný, ale myslím si, že u Kuby bylo velké minus, že si nechával strašně moc věcí na sebe. Že to neposílal dál. Myslel si, že to nikdo nedovede udělat líp. To byla velká chyba.A Martin. U Martina jsem se naučil, že se věci musí řešit včas. A taky, Martin o všem přemýšlel hodně do hloubky a na každý názor se snažil najít nějaký protinázor, kterým se pokusil přiblížit realitu.

iZUN: Změní se poměr recese x serióznost? 

Když jsem začínal, byla recese v převaze. Pak se to postupem času změnilo. Teď si myslím, že recese v podstatě vymizela. Takže to se určitě změní. Řekl bych 60 na 40. Mělo by tam být více recese. Ta recese dělá větší zábavu pro lidi. Bylo vidět, že nejsme pod hlavičkou univerzity, ale že jdeme sami na sebe. 

iZUN: Chceš zasáhnout do dění na univerzitě? Zlepšit studentům život?

Chci jim ho zpestřit. Články, videem, fotkami. To by mělo zpříjemnit život, když jde většina jenom do školy a domů nebo do práce, do školy, domů. 

iZUN:  

iZUN: Co vidíš jako největší nedostatek na ČZU? 

Student ČZU TŘEMI SLOVY? Párty, ženy, zpěv.

iZUN: Co je pro Tebe ČZU?

Životní styl.

iZUN: Dokázal bys ČZU přirovnat k nějakému hospodářskému zvířeti? K jakému a proč?

Ke koni. Protože je to skvělý zvíře - zvíře pro rytíře - ušlechtilý stejně jako tahle univerzita, lidi, co tady dělají a studujou. Je to zvíře, který určuje směr. Je i zábavný...

iZUN: Jak bys popsal studenta ČZU třemi slovy? 

Párty, ženy a zpěv.

Proč by student ČZU měl být hrdý na to, že je studentem ČZU?

To je úplně jednoduchý. Protože my tu máme jedinečnej kolektiv, kdy si lidi nejedou sami za sebe, ale hodně si pomáhají, jsou tady hodně dobří kamarádi a to přátelství většinou zůstane na celý život.

Jaké je Tvoje nejoblíbenější místo na ČZU?

Před menzou. Když si stoupneš před menzu, počkáš tam 10 minut, vždycky potkáš nějakýho kamaráda, můžete se pobavit, popovídat si, jak se má, co dělá. Je to takový středobod univerzity, kde vždycky někdo projde. 

iZUN: Jaká je Tvá nejvíce a nejméně oblíbená práce na statku? 

Nejmíň oblíbená je pletí. Nesnáším pletí. Celý den je člověk ohnutej, vyndavá tam ty malý kořínky...to je strašný!A nejoblíbenější? To je sázení stromků, kdy v podstatě tvoříš něco, co tam je vidět dlouho. Je to práce docela náročná, ale práce, která bude vidět strašně dlouho. 

iZUN: Co bude takový Tvůj strom v iZUN? 

iZUN: Tvůj vzor a Tvoje motto?

Motto : ŽIJEŠ JEN JEDNOU a vzor? Já jsem nikdy žádný vzor vyloženě neměl. Od každého se snažím, vzít si to dobré a vyvarovat se tomu špatnému. Takže vyloženě nějaká jedna osoba...to nemám.

iZUN: Jaký je Tvůj cíl s velkým Cé?

Aby znovu fungovalo Céčko.

iZUN: Ani Tebe nemine naše závěrečná otázka: Jaký je Tvůj názor na klecový chov drůbeže?

Myslím si, že to v podstatě jinak ani moc nejde. Nějaký volný chovy, co si budem... Může to fungovat v domácnosti, když je budeš mít na zahradě - je to fajn. Ale jestliže by se měla uspokojit ta poptávka, která je na světě, tak to prostě jinak nejde.

Top komentář
29 června, 2016 - 12:49 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Obrovská gratulace Šimonovi. Přimluvte se za Céčko :)

Autoři: Tereza Daňková Foto: redakce iZUN,
Pohledem autora

Šimon má před sebou, stejně jako všichni jeho předchůdci, nelehký úkol a to velkou zodpovědnost, kterou musí vzít na svá bedra. Vzhledem k tomu, že se na půdě ČZU už nějaký ten pátek pohybuje, zná ji lépe než kdo jiný. Věřím, že bude dobrým šéfredaktorem a podaří se mu naplnit všechny cíle, které si předsevzal.

Mrkni taky na tohle

24. 05. 2020 0 2

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7 24

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více
22. 11. 2019 0 3

Gaudeamus Alkotour ČZU 2019: ohlédnutí za titulem

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP