Životabudiče, lektvary života, zkrátka vyprošťováky

06. 11. 2020 0 2 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Kdysi jsem znával děvče milé, které hrdě tvrdilo, že nemá kocoviny. Vzhledem k tomu, že měla vzezření nadbytosti, snad bych jí to i věřil. Pro nás všechny ostatní, kteří se ráno budíme s poctivou střepinou v hlavě a vlnobitím v žaludku, je tu dnešní výběr.

Když nám začali zavírat hospody s odbíjející desátou večerní (edit: s osmou večerní {edit2: komplet}), možná si pár prosťáčků mohlo myslet, že se národ pověstný rekordní spotřebou piva stane poněkud střídmějším. Stal se pravý opak. Štamgasti s vypětím všech sil podávají
stejné výkony. Mají na to však podstatně kratší hrací dobu, a tak zpravidla upadnou do těch nejhlubších sraček. No a když se padá, musí se po sléze zase vstávat.

Káva
Osvědčená klasika. Proti alkoholu kofein, droga proti droze. Z vlastní zkušenosti nejlépe funguje espresso doplněné o sklenici či galon vody.

Polívčička
S kocovinou zpravidla co? Nesnídáme. K poledni sice pořád sníme o obřím
aspirinu, avšak prázdný žaludek se hlásí o slovo se slibem, že tentokrát už to
nepošle zpět. Pho bo je za mě ideální volbou. Vývar nahrazuje nedostatkové
tekutiny v dehydrovaném těle, maso je solidním základem do žaludku, bylinky
určitě mají nějakou kouzelnou moc a nudle jsou na hlad.

Studená sprcha
Já osobně začínám studenou sprchou každé ráno, ať už mi opička po krku leze či ne. Ale když už leze, tak to potom pod ledovkou vykydnu o to déle. Opice totiž nejsou zrovna plavci, o to méně pak otužilci. Vedlejším efektem studené sprchy je, že z vás opláchne to, co jste na sebe předešlý večer vylili, vysypali, či co se k vám přisálo a nechce se to od vás pakovat.

Míchaná vejce
Když už najdete odvahu se nasnídat, doporučuji dát si tu trochu práce a
naservírovat si míchaná vejce na másle. K tomu lze přidat topinku, protože co
křupe, to je dobré, a žaludek pak spíš přijme kašovitá vejce.

Víc alkoholu
Jak se říká, nakopnutý zbytkáč je lepší než kocovina. Pokud na vás tedy kocovina přijde v průběhu řekněme celovíkendové oslavy, je skoro lepší nevystavovat tělo šoku ze střízlivění a i po ránu udržovat lehkou hladinku. Mozek samozřejmě bude proti, proto je nejlepší ranní štamprli maskovat přimícháním do ranního džusu. Nicméně tato metoda je opravdu použitelná výjimečně a do reálného každodenního života se příliš nehodí.

Autoři: David Eremiáš Foto: Patrik Pavelka
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

19. 04. 2024 0

Setkání v Terminálu 1 Na půl cesty? 11. ročník TEDxPragueYouth hýřil osobními příběhy, průraznými myšlenkami a nevšední atmosférou

Číst více
12. 04. 2024 0

Fejkové Rolexky, džungle mrakodrapů, mix národů. Jaké je na jaře “království ropy” a co se dá v Dubaji stihnout za pouhých 45 hodin?

Číst více
10. 04. 2024 0

Jak na osobní zahrádku luštěnin

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙