SLOVO ŠÉFREDAKTORA: O komentářích a kritice

31. 01. 2017 33 {{ articleTotalLikes }} Slovo Šéfredaktora Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Vážení čtenáři, poslední dobou se nám začal stále častěji vyskytovat jistý jev, a tím jsou kritické a občas i zcestné komentáře. Rozhodl jsem se tedy vnést k tomuto tématu trochu vlastního názoru.

Za dobu, co jsem v iZUNu, prošly komentáře na našem webu určitou proměnou. Když jsem začínal, měli jsme několik stálých přispěvatelů jako byl např. Lesák Josef a jeho kritické komentáře, které vzbudily vždy velkou debatu a velmi často byly také politicky zaměřené. Někdy před rokem a půl se z ničeho nic objevil Vlasta Rys, který vlastnil na univerzitě a v jejím okolí několik podniků a v minulém roce provozoval i Klub C. Jistě si mnozí z vás vzpomenou na dlouhé debaty, kde vystupoval pouze pan Rys, jelikož se za něj spousta lidí vydávalo. Zde jen ukázka jedné z debat: http://www.izun.eu/univerzita/s-eurem-ztracen-v-kampusu

Na iZUN.eu vystupujete jako Anonymní zemědělec, nebo si jméno můžete libovolně přepsat (například jako Vlasta Rys). Vzhledem k tomu, že jsou příspěvky na našem webu víceméně anonymní, tak se často stává, že člověk napíše, co si myslí, i když by to pod svou vlastní identitou neudělal. Je potřeba se zamyslet: proč?

Jednou možností je, že si člověk za svým názorem plně nestojí a nechce být s tímto příspěvkem spojován. Za normálních okolností by toto osobně autorovi článku nebo komukoliv jinému neřekl. Druhou možností je, že tyto příspěvky píší lidé, kteří všechno ví, všechno znají a samozřejmě by všechno udělali mnohem lépe.

Budiž, každý má právo na svůj názor a na věcnou kritiku, ale pokud chcete, aby Vás bral někdo vážně, tak se, prosím, podepište, protože anonymní názor, i když je sebevíce věcný a konkrétní, nemá takovou váhu jako komentář, za který se daná osoba nestydí a ještě se pod něj podepíše.

Nemluvím o událostech posledních měsíců, ale o celé době, po kterou v iZUNu působím. Pod články se objevují komentáře jako ,,Píšete hovna, s iZUNem to jde z kopce...‘‘ atd.  Kdy byl tedy iZUN na absolutním vrcholu, když rok co rok čtu, že to s ním jde z kopce? Čím se zavděčit všem čtenářům, aby nepsali nic o špatné kvalitě článků? Vždyť každý hledá v našich článcích něco jiného, tak proč mají tito lidé nutkání komentovat článek, který není zrovna podle jejich představ? Každoročně se sestava redaktorů a celé redakce mění a tím se mění i styl psaní jednotlivých článků. Tady vidím asi ten problém, že náš dlouholetý čtenář vidí změny u článků, které se mu nemusí tolik líbit.

Top komentář
31 ledna, 2017 - 18:39 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Odešel jsem z areálu a vy si mě stále berete do huby!

Závěrem je nutno podotknout, že kritice se nikdy neubráníme, ale je potřeba, aby byla konstruktivní a věcná, aby se z ní autor článku mohl poučit a příště článek napsat lépe. Jsme přece jenom studenti a nejsme dokonalí, tak na to prosím berte ohled. :-)

Mrkni taky na tohle

02. 10. 2017 1 0

Úvodní slovo šéfredaktora pro Akademický rok 2017/2018

Číst více
24. 02. 2017 0 0

Skočte „na jedno“ s redaktorem!

Číst více
06. 12. 2016 14 0

Menza útočí. Braňme se před amarouny!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP