ČZU boří Holešovice!

04. 10. 2018 0 7 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Jsou prostě tradice, které je radost dodržovat. A Oficiální zahajovací party, kterou jsme odpálili v opravdu velkém stylu, je jednou z nich. Bylo to větší a nadupanější. Bylo to epický! Pojďme si na tu naši zahajovačku ještě trošku zavzpomínat a oživit lehce zamlžené vzpomínky v tomto krátkém reportu z akce.

Již několik hodin před začátkem akce bylo v ulicích pražských Holešovic cítit napětí a vzrušení z nadcházejícího večera. A pak se Země pohnula! Uhodila devatenáctá hodina a vstupy se otevřely.
Po loňském velice úspěšném ročníku se celá akce přesunula z Křižíkova pavilonu do větších prostor - do nedaleko stojící Malé sportovní haly, která se skrývá přímo za Tipsport arenou. Osobně se mi tyto prostory zamlouvaly více než Křižíkův pavilon v loňském roce. 

Rozmístění jednotlivých stánků bylo dobré, nikde se netvořily příliš dlouhé fronty. Náladu kromě piva a dalších opojných nápojů pomáhaly udržovat i sličné slečny s ,,Jäger'' zkumavkami. Dokonce i na dámských záchodech byly fronty snesitelné. Jeden problém, kterého jsem si však všimla, byla špatná akustika na balkoně. Upřímně řečeno mi přišlo, že například Marpovi z balkonu nebylo skoro vůbec rozumět. Nejlepší zážitek byl prostě z kotle. A tam by měl být každý!  

Hned na začátek nás venku před halou uvítal Dj Johnny Valda na Red Bull Saurus stage. Ten to už od počátku pěkně rozjížděl. Uvnitř haly na hlavní stage na Valdu navazovala stálice ČZU akcí v podobě oblíbeného Dj Zeekeeho. Za rytmů Zeekeeho mixů se hala postupně zaplnila a začínalo být jasné, že letos to bude opravdu grandiózní.

Jelikož i letos se oficiální Zahajovací párty konala pod záštitou rektora ČZU, tedy pana prof. Ing. Petra Skleničky CSc., tak přítomné studenty a účastníky párty neminul jeho proslov. Pan rektor zvolil ten typ projevu, který byl sice kratší, ale o to údernější. Končil typickou větou, která většinu posluchačů vyburcovala k několikanásobnému opakování legendárního pokřiku ČZU, ČZU, ČZU. A víte, jak ona věta, která tento pokřik zapříčinila zněla? No přeci: ,,ČZU je prostě nejlepší!”.  

Pana rektora pak na podiu vystřídal skvělý Jakub Děkan se svou kapelou a v sále se rozproudila ta správná party atmosféra. Někomu se to možná nemusí zdát na první pohled, ale Jakub Děkan je člověk plný energie, kterou za sebou na pódiu viditelně zanechává. Právě od vystoupení Jakuba Děkana se začala Malá Sportovní hala beznadějně plnit. Lidé, nadšení hudbou a jeho vystoupením, začínali pořádně hýřit v rytmu příjemných melodií a znělých textů. Myslím, že Jakub Děkan velice pěkně připravil publikum na hlavní hvězdu večera.

A pak to přišlo. Pódium obsadil drsný Marpo a jeho ostřílený Trouble Gang. Výraz ,,obsadil” je v tomto případě celkem trefný, protože mikrofon účinkujících byl ozdoben stylově puškou a hromadou nábojů, které vypadaly opravdu reálně! Palec hore. Upřímně tento styl hudby moc neposlouchám, a tak jsem neměla moc velká očekávání. Musím však uznat, že mi Marpo vyrazil dech. A nebyla jsem jediná. Celé publikum bylo z jejich show odrovnané a pořádně ve varu. Plameny šlehající do výšky několika metrů celý dojem z show jen umocňovaly. Byl to opravdu jedinečný zážitek. 

O půlnoci to nakopl Dj Roxtar a nechal všechny, aby si pořádně zatancovali na jeho parádní mixy a vypotili tak nějaký ten alkohol z krve. Po Roxtarovi přišel na stage ještě jednou Dj Zeekee, aby se svou hudbou rozloučil s publikem, které se pomalu začalo trousit domů do postelí. 

Hala byla, jak jste si určitě všimli, krásně vyzdobená plakáty, bannery a balónky s logem iZUN.eu, organizace, která stojí za pořádáním celé Zahajovací party. Pokud se vám akce líbila a chtěli byste se do budoucna na něčem podobném podílet, můžete. Momentálně probíhá ve dnech od 1. do 14. října nábor nových členů. Baví vás fotit, točit videa, psát, organizovat různé akce nebo by se vám líbilo dělat správce sociálních sítí? Neváhejte a přihlašte se nám na e-mail: nabor@izun.eu

Myslím, že budu mluvit za většinu, když řeknu, že se akce velice vydařila. Na rozhovory s účinkujícími se můžete těšit v nejbližší době. Jakékoliv dotazy, poznámky, tipy, co napříště vylepšit nebo naopak, co se vám líbilo, můžete psát do komentářů. 

Tak zase za rok! 

Autoři: Kristýna Stehlíková, Aleš Kotrbatý Foto: Filip Soukup
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

22. 02. 2024 0

Casting Miss Agro 2024 je tady!

Číst více
19. 12. 2023 0

Jak na vánoční dary, aneb ČZU to jistí!

Číst více
23. 08. 2023 0

Rozhovory s kapelami z Miss Agro: Marpo & TroubleGang a Chinaski

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙