ČZU má nový královský pár na Majáles!

28. 02. 2018 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Další rok uplynul jako voda a nastal čas vybrat nové reprezentanty na Pražský Majáles 2018. Klání o nejvhodnějšího z kandidátů proběhlo na Královské párty, která se tradičně konala v Klubu C. Jak tento souboj v alkoholovém kolbišti dopadl, se dočtete níže.

Úterky máme na ČZU už s akcemi na Céčku všichni spojené, ani tahle party nebyla výjimkou. Dveře se návštěvníkům otevřely ve 20:00 a na rozehřátí se za pult postavil DJ P(r)omo. Celý večer jsme mohli na plátně sledovat prezentaci, kde byli představeni kandidáti a kandidátky pro ty, kteří nejsou našimi věrnými čtenáři nebo netušili, že nějaká volba vůbec probíhá a šli prostě jenom na pivo.O možnost vyhrát titul Krále Majálesu se letos rozhodlo poprat původně pět statečných, jeden ale ještě před finálovým večerem odstoupil. Proto jsme naživo sledovali klání mezi čtyřmi odvážlivci. Ozdobou a lepší polovičkou královského páru se pokusilo stát osm kandidátek. Nebudeme si lhát, volba Královny je v tomhle o dost jednodušší, jde pouze o internetové hlasování a žádné disciplíny se už dále neplní. Kandidáti na Krále musí projít finálovým večerem, který je plný nástrah a záludností, což jim alespoň trošku nastíní, jak celý kolotoč kolem Majálesu potom vypadá. O tom, kdo bude naši univerzitu reprezentovat, rozhodovalo hned několik faktorů. Jedním z nich bylo internetové hlasování, tady na iZUNu. Druhou složkou bylo hlasování přímo na místě. U vstupu dostal každý příchozí žeton, který potom dle svého nejlepšího vědomí a svědomí vhodil do hlasovací urny. Třetí a nejdůležitější částí bylo hodnocení porotou. Hvězdná porota, jejíž stůl byl oblepen páskou s nápisem "celebrity zone", se skládala ze šéfredaktora iZUN.eu Radka Martiníka, předsedy ČZU:GO Marka Vyjdáka, koordinátora Majálesu za ČZU Šimona Vlásenka, loňského královského páru Lukáše Krhouna a Aničky Cahlíkové a vetřelce z VŠE Lukáše Dejla. Disciplíny odstartovaly rozhovorem, který pro kluky jistě nebyl žádný med. Večerem provázel Jakub Novák, který je v této branži jako ryba ve vodě, proto si rychle získal sympatie publika a kandidátům to rozhodně nezjednodušil. Klub se začal pomalu, ale jistě plnit a na další disciplíny už museli vyběhnout členové z řad organizačního týmu a vymezit páskou prostor před pódiem. V následujících okamžicích jsme mohli sledovat, jak se pánové snaží co nejrychleji překonat kelímkovou věž, sežvýkat suchý a rozhodně ne čerstvý rohlík, chytit pět rybiček a tento úlovek oslavit vyexováním piva a panákem zelené. Ani publikum nebylo ochuzené o možnost účasti na Majálesu, u vstupu se mohl smíšený pár zapsat do soutěže o lístky. Při zapisování netušili, co je čeká, ale nutno říct, že se všichni pustili do plnění úkolu s obrovským nasazením. Během deseti minut si v rámci svého páru museli vyměnit role. Pohled na kreatury, které z tohoto počinu vyvstaly, neměl chybu. 
Poslední, a pro publikum většinou nejzajímavější, disciplínou Králů byla královna všech disciplín, a to disciplína volná. Představení byla opravdu rozmanitá, první kandidát Král Mazák III., nás rozehřál svým DJ počinem. Vystřídalo ho velmi zajímavé pěvecké vystoupení v podání Krále Bejka, obohacené hudebními nástroji a velkou dávkou humoru. Dále jsme mohli zhlédnout opravdu originální, pro některé doslova notoricky známé, vyprávění pohádky spojené s vypitím velkého množství různých druhů alkoholu, o které se postaral Král Krtek VII.. Poslední kandidát, Sandokan XXIII., vzal do ruky mikrofon a předvedl svou vlastní rapovou tvorbu, což rozbouřilo dav, porotu a v neposlední řadě mě. Klobouček!
A bylo rozhodnuto. Hlasy sečteny, bodování poroty odevzdáno. Přišla chvilka napětí, úřadující Král Krhyslav I. se svou krásnou Královnou Aničkou na posledních pár minut nasadili své korunky a vyhlášení odstartovalo. 

Moderátor nejprve pozval přítomné kandidátky na Královny. S velkým údivem ve tváři přebírala korunku Míša Antošová, která nás díky vyhranému internetovému hlasování bude letos reprezentovat.

 


Poté přišli na řadu Králové. Čtyři napjaté tváře se proměnily na dvě spokojené a dvě smutné ve chvíli, kdy bylo oznámeno, že se bude rozhodovat mezi Bejčkem a Krtkem. Krhyslav I. vstoupil mezi tyto dva nervózní bojovníky a během pár okamžiků, jasným gestem, zvednutím ruky Krále Bejka, bylo vše jasné. 

Novým královským párem ČZU se stali Král Bejk a Míša Antošová. Letos mají nelehkou úlohu, ČZU trůn vybojovala poslední dva roky, proto na jejich bedrech leží zodpovědnost vybojovat pro Suchdol zlatý hattrick! Přejeme v boji hodně štěstí! Po vyhlášení se ještě na chvíli ujal mikrofonu Sandokan se svou show (na popud publika, které chtělo přídavek) a pak už bylo žezlo předáno DJ Zeekeemu a nefalšované úterní akci na Céčku.

Autoři: Magdaléna Borková
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

13. 12. 2021 0

Vánoční pivo z ČZU je na světě!

Číst více
08. 12. 2021 0

Jak číst odborné články

Číst více
06. 12. 2021 0

S iZUNem po sámoškách aneb kde se nejlevněji napiju?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙