Finalistka Miss Agro č. 10 - Nikola Holanová

14. 05. 2017 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Nikola, neboli Holan, jak jí říkají kamarádi, pochází z krásného českého města s bohatou historií – Kutné Hory. Zde vyrůstala, studovala, pracovala a mimo jiné také provázela turisty stříbrným dolem. Miluje zvířata, a proto se stala vegankou. Pracuje jako dobrovolnice v kočičím útulku, kde pomáhá s péčí o zraněné, nemocné a opuštěné kočky. Již od dětství je zapálenou fanynkou kouzelného světa Harryho Pottera, z čehož nejspíš nikdy nevyroste. Nedá dopustit na svou rodinu a přátele.

iZUN: Co studuješ na ČZU a proč sis vybrala zrovna tento obor?

Studuji obor Podnikání a administrativa. Obor jsem si vybrala, protože ekomonice jsem se věnovala už na střední škole, kdy jsem vystudovala ekonomické lyceum v Čáslavi. Ekonomika není vyloženě moje vášeň, ale když už jsem to s ní dotáhla na Bc., tak to chci ještě upgradovat na Ing. A PaAN mi znělo líp než PAEN.

iZUN: Co bylo Tvojí motivací přihlásit se do Miss Agro?

Motivací bylo především to, že jsem to slíbila. Když jsem byla na přijímačkách, ještě trochu otupělá po slavení státnic bakalářského studia, myslela jsem si, že se určitě nedostanu. Tak jsem řekla, že když se dostanu, tak se přihlásím na Miss Agro. No a já sliby plním. Nečekala jsem, že se do finálové desítky dostanu, a o to víc si to teď užívám.

iZUN: Jak trávíš svůj volný čas?

Hodně času trávím v kočičím útulku, kde pracuju jako dobrovolnice a kde se mezi kočkami cítím občas lépe než mezi lidmi. Ráda trávím volný čas se svými přáteli, většinou někde u sklenky. Všichni mi dřív říkali, že bych měla pít s mírou, tak teď už Míru mám, a pijeme spolu. (smích) Krom toho taky často chodím se psy do přírody, kochat se kutnohorskou krajinou a čerpat energii. Někdy taky čtu, většinou Harryho Pottera, kterého jsem si teď pořídila všech 7 dílů v angličtině, tak se na něj zase chystám.

iZUN: Jak bys popsala svojí povahu?

Můj přítel mi říká „Praštěnka“, a řekla bych, že to moji povahu celkem vystihuje. Rozhodně netvrdím, že jsem normální. Jsem blázen a jsem na to hrdá. (smích) Většinou jsem hodná, milá, slušná, ale když se nase*u, tak si mě nepřejte.

iZUN: Čemu v životě nikdy neodoláš?

Dobrému veganskému jídlu, třeba veganpizze nebo veganburgeru (nejlepší je fazolový nebo z červené řepy). Paprikovým brambůrkům nejmenované české značky a červenýmu cideru nejmenované značky. Taky neodolám sluníčku, na kterém jsem schopná strávit hodiny i za cenu popálenin 2. stupně.

iZUN: Máš nějaký životní sen?

Ano mám. Mým snem je mít farmu, nebo spíš takový útulek pro hospodářská zvířata, někde na samotě u lesa. Chtěla bych se tam starat o zvířata, která bych zachránila před týráním a smrtí na jatkách a ukázala jim, že je někdo může milovat a neubližovat jim. A chtěla bych mít prasátko jménem Homer, který by se mnou spal v posteli a chodil na procházky jako pes.

iZUN: Jaký je Tvůj typ vysněného muže a čím Tě dokáže rozesmát?

Těžko říct. Miluju Darth Vadera, Voldemorta a podobný záporáky, z hrdinů u mě vede namakanec s kladivem Thor, Tony Stark aka Iron Man, a Captain America taky ujde. Z těch trošku reálnějších vítězí Leonardo Di Caprio, Johnny Depp, Brad Pitt nebo Eddie Redmayne. Každý z nich mě rozesměje něčím jiným. Ale žádnýho bych nevyměnila za svýho Míru, který mě respektuje a má rád takovou jaká jsem, ikdyž to se mnou není jednoduchý.

iZUN: Jaké je Tvoje neoblíbenější místo na ČZU?

Nejradši mám stáje, kam se chodím mazlit se zvířátky, povídat si s krávama a drbat prasátka za ušima. Ale krásně je taky v Libosadě, kde mě minule omylem zamkli, když jsem se slunila na lavičce a já pak musela přelézat plot abych se dostala ven.

iZUN: Co všechno jsi ochotná udělat pro vítězství (nejen v Miss Agro)?

Rozhodně ne nic, čím bych ztratila svoji důstojnost, porušila svoje přesvědčení a názory, někomu ublížila, nebo přišla o někoho z mých blízkých. Rozhodně nejsem ten typ, co jde jak se říká "přes mrtvoly" a chce vyhrát za každou cenu. Raději se ctí prohraju, než abych vyhrála nepoctivě.

iZUN: Čteš iZUN.eu?

Občas ano, když mě zaujme nadpis nějakého článku. Jinak na iZUNu často hledám informace jako kde co ve škole jak funguje, nebo co bude v menze k obědu (i když moc často si teda nevyberu).

iZUN: Jaký je tvůj názor na klecový chov drůbeže?

Představte si sebe v kůži té slepice, jak by vám asi bylo zavřeným v kleci o velikosti jedné A4, nemůžete se pohnout, nikdy neuvidíte denní světlo, neproběhnete se po trávě, nic. Celý život strávíte v malé kleci, budete snášet vejce a až přestanete, zabijou vás. Líbí? Asi ne, co. Zvířata cítí stejně jako my lidé - bolest, strach... A kdo tvrdí, že necítí, je buď slepý, nebo nemá svědomí. Zamyslete se nad tím, co kupujete a co tím podporujete. Nebuďte slepí a lhostejní. Já volím lásku nad krutostí.

Autoři: Jakub Kopecký Foto: Filip Soukup
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

15. 05. 2019 0

Nová Miss Agro 2019 zvolena! Jak probíhal legendární festival plný pití, hudby a dobré zábavy?

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙