Finalistka Miss Agro č. 9 - Kateřina Mičulková

13. 05. 2017 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Katka je holka z Beskyd, která má ráda hory, zvířata, dobré jídlo, hořké pivo a sladký spánek. Třikrát zdolala závod Spartan race, ale zjistila, že ji z toho bolí kolena, tak teď raději jen chodí na procházky se svými psy a občas do sauny. Věří, že na každém člověku a obecně na všem se dá najít něco pozitivního a dobrého… A tak se o to snaží.

iZUN: Co studuješ na ČZU a proč sis vybrala zrovna tento obor?

Studuji šlechtění zvířat. Původně jsem chtěla studovat obor Reprodukční biotechnologie, na který jsem ale nebyla přijata. Takže jsem šla na Šlechtění, protože je to také zajímavý obor.

iZUN: Co bylo Tvojí motivací přihlásit se do Miss Agro?

Zvědavost a chuť to zkusit. Jako malá holka jsem v televizi sledovala různé soutěže Miss a letos, vlastně na poslední chvíli, mi přišla škoda nevyužít možnost zúčastnit se univerzitní soutěže.

iZUN: Jak trávíš svůj volný čas?

Protože je volna čím dál méně, snažím se ho trávit hlavně s rodinou a přáteli. Ráda zajdu na pivo, do čajovny nebo na nějaký výlet. Denně trávím nějaký čas venku se psem, a když mi zbyde energie, zajdu si zacvičit nebo naopak odpočinout do sauny. Taky se ráda podívám na zajímavý film a občas zajdu na koncert.

iZUN: Jak bys popsala svojí povahu?

Přátelská, někdy přemýšlivá, jindy naopak impulzivní, ale zato upřímná. Nemám ráda konflikty, ale když je třeba, za svými názory a zájmy si stojím. A i když nejsem rozená optimistka, tak se na svět snažím dívat pozitivně.

iZUN: Čemu v životě nikdy neodoláš?

Toho je hodně (smích). Po ránu například těžko odolávám spánku. Co se jídla týče, dobře připravenému masu, soleným hranolkům nebo brambůrkům a pivu. A také neodolám příležitosti udělat si výlet, obzvlášť do zahraničí, když jsou levné letenky... :)

iZUN: Máš nějaký životní sen?

Chtěla bych jednou ujít pouť do Santiaga de Compostela a od střední školy si přeju vlastního koně. Mým hlavním životním snem a cílem je být spokojený člověk. Mít soudržnou rodinu a vlastní extenzivní chov ovcí a koz, možná i několika kusů masného skotu. Prostě žít v prostředí a mezi lidmi, které mám ráda.

iZUN: Jaký je Tvůj typ vysněného muže a čím Tě dokáže rozesmát?

Asi nemám přímo nějaký konkrétní typ muže snů (smích). Nepotrpím si moc na komiky, záleží mi spíše na tom, aby byl muž rozumný se smyslem pro zodpovědnost a abychom preferovali stejné hodnoty.

iZUN: Jaké je Tvoje neoblíbenější místo na ČZU?

Psinec vedle kruhové haly. Strávila jsem tam část svého bakalářského studia jako „pomvěd“, a proto je mi to tam blízké.

iZUN: Co všechno jsi ochotná udělat pro vítězství (nejen v Miss Agro)?

Přestože mám za sebou několik závodů, tak nejsem zrovna soutěživý typ. Třeba při Spartan Race pro mě bylo hlavní zvládnout co nejvíce překážek a doběhnout ve zdraví do cíle. A takhle to mám asi se vším :). Důležité je odnést si nové zkušenosti, čistý štít a dobrý pocit, že jsem se pro úspěch snažila, jak jsem nejlépe uměla.

iZUN: Čteš iZUN.eu?

Občas. Prakticky si vždycky jednou za rok prohlédnu, jaké máme missky, na co musely odpovídat a jak se jim to povedlo. Jinak čtu iZUN jen někdy.

iZUN: Jaký je tvůj názor na klecový chov drůbeže?

Nejsem fanynkou klecového chovu. Pilátovsky bych si nad všemi způsoby velkochovu drůbeže mohla umýt ruce, protože naštěstí mám přístup k vajíčkům z domácího chovu mojí babičky, kde nosnice mají peří a procházejí se volně po zahradě. Ale protože ne všichni mají takovou babičku, která by je mohla zásobovat, tak fungují velkochovy, jejichž podmínky bohužel nebývají lichotivé. Zároveň velkochovy musí splňovat různé ekonomické a hygienické aspekty, které pak dělají tuto otázku složitější.

Autoři: Jakub Kopecký Foto: Filip Soukup
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

15. 05. 2019 0

Nová Miss Agro 2019 zvolena! Jak probíhal legendární festival plný pití, hudby a dobré zábavy?

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙