Hokejovka zpoza pípy

18. 11. 2022 0 2 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Hokejovka z pohledu fanouška má celkem jasnou strukturu: koupě lístku, pochod ze Strossu, panák zelený, příchod na stadion, ,,ČZU! ČZU!”, první, druhý, třetí pivo, odchod na tribunu, ,,ČZU! ČZU!”, pivo, další zelená, pivo, 2x zelená, odchod na tribunu, ,,Gól!”, a pak už se motá jazyk i nohy a odchází se na afterparty. Na stadionu jsem byla taky, a to hned ve dvou rolích: jako fanynka, ale zároveň jako výčepní a barmanka. Výhry a prohry jsem proto prožívala lehce odlišně, neboť se přímou úměrou promítaly do počtu objednaných piv a panáků.

Při rozdělování brigádníků na stánky po obvodu celé arény jsem si vyžádala místo v jednom, který se nacházel přímo v kotli ČZU, abych vše viděla z první ruky. První povinností stánkařů je zkontrolování zásob. Pivo v pořádku, chipsy doplněný, párků a rohlíků alespoň pro začátek dostatek, a pak najednou šok. Ani jedna plná flaška zelený! Kotel ČZU, proboha! Co jinýho by se tam mělo pít víc? Spěšně jsme vyrazili do skladu tenhle nedostatek napravit a vrátili se s celkem obstojnou zásobou. 

Skrz Instagram iZUNu a Goučka jsem dobře věděla, kdy přijde první vlna nejoddanějších fandů, kteří postupovali jako obří zelená masa ze Strossmayerova náměstí až na Výstaviště. Potom, co už se všichni dostatečně nadýchali kouře z dýmovnic a venku už nebylo vidět ani na krok, přesunuli se zemědělci dovnitř a před všemi stánky se začaly tvořit nekončící fronty. Od pípy jsem měla parádní výhled a překvapilo mě, že jsem několik desítek piv natočila i pro fanoušky z řad studentů VŠE a ČVUT i přes to, že i já sama jsem byla počmáraná zelenou barvou. Nicméně s postupujícím časem a střídáním zápasů začala být drtivá většina strávníků ve frontě z té správné, ehm tedy naší školy. 

A co, že se pilo nejvíc? Přesně jak David Eremiáš ve svém článku před Hokejovkou předpokládal, během zápasu UKáčka a VŠE bylo pod tribunami kotle ČZU narváno nejvíc. Pivo protékalo pípou bez zastavení, střídaly se pouze přikládané kelímky. Skupinky kamarádů k pivu navíc na posilněnou přihazovaly i panáky nebo drinky. Kromě již častokrát zmiňované zelené se poměrně rychle vyprazdňovaly i láhve Captain Morgana, Beefeateru a toniku či vodky s Red Bullem. Jelikož jsou studenti naší školy dobře trénovaní a ví, že na prázdný žaludek je alkohol špatným nápadem, každou objednávku proto zakončovali slovy: ,,A k tomu párek v rohlíku, prosím.” 


Upřímně doufám, že jsme každého obsloužili k jeho spokojenosti a že ze zápasu odcházel s plným žaludkem a v příjemném rozpoložení.

Autoři: Tereza Adamcová Foto: Tereza Javůrková
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

15. 04. 2024 0

O slávě a budoucnosti Brandejsova statku

Číst více
22. 02. 2024 0

Casting Miss Agro 2024 je tady!

Číst více
19. 12. 2023 0

Jak na vánoční dary, aneb ČZU to jistí!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙