Jarní přehlídka párků na ČZU

20. 04. 2022 0 6 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Už vás někdy zastihl hlad v krátké pauze mezi přednáškami a bagety z automatu vás už omrzely? Párek v rohlíku z jednoho z místních bufetů by se mohl zdát jako správná volba, avšak není párek jako párek. Který je ten nejchutnější, nejdražší, či nejlevnější, jsme pro vás zhodnotili v následující gastro recenzi přímo v terénu. Otestovali jsme čtyři různé vzorky z místních podniků a rádi bychom vám nyní sdělili výsledky svého jedinečného průzkumu.

Bufet PEF

Jako první zavítaly naše kroky do bufíku na PEFce. Obsluha byla vskutku milá a párek v rohlíku si zde koupíte za příjemných 27 korun. Byť nemusí pokrm zprvu vypadat extra chutně (především díky párku, jehož třetina trčí z rohlíku jako rádiová anténa), nenechte se oklamat pohledem. Párek je velmi chutný, o vlažné teplotě, a byť pečivo nepůsobí nejčerstvějším dojmem, velké množství kečupu či hořčice (záleží na vaší volbě) to jistojistě trochu spraví.

Hodnocení:
Vzhled: 6/10

Párek: 8/10

Pečivo: 6/10

Teplota: 6/10

Množství kečupu/hořčice: 9/10

Cena: 27 Kč

Celkové hodnocení: 7/10

Poznatek autora: Velmi dobrá pochutina za příjemnou cenu. Doporučuji.

Bufet Agro (FAPPZ)

Naší další zastávkou byl bufet na Agru. Velice pěkné prostředí a opět příjemná obsluha. Za párek si zde však již připlatíte. Jeho cena činí 39 korun, ale určitě se nebojte, stojí za to. Celkově pokrm vypadá velmi vábně. Trochu nemile nás překvapila kvalita pečiva, která byla oproti konkurenci z PEF trochu nižší, ale vše bylo vynahrazeno nejlepším párkem, na který jsme během našeho putování za salmonelou narazili. Na kečupu obsluha opět příliš nešetřila, a tak jsme si mohli pokrm vychutnat se vším všudy.

Hodnocení:

Vzhled: 9,5/10

Párek: 10/10

Pečivo: 3/10

Teplota: 5/10

Množství kečupu/hořčice: 7/10

Cena: 39 Kč

Celkové hodnocení: 6,9/10

Poznatek autora: Tuto mňamku mohu rozhodně doporučit, krom pečiva nemám výhrad.

Kavárna Knihovna ČZU

V druhé polovině naší výpravy jsme se vypravili do Knihovny ČZU, konkrétně do kavárny v jeho prvním patře. Párek v rohlíku zde pořídíte za 25 korun. Byť zde obsluha zbytečně neplýtvá úsměvem (což se dá po celém dni práce v rušné Knihovně ČZU pochopit), přeci jen to ještě jde. Co už jde zkousnout o trochu méně, je výsledný kulinářský požitek. Párek nám vskutku nechutnal. Po rozkousnutí se rozpadal a chutí moc atraktivní taktéž nebyl. Rozhodně to nebyla moc velká chuťovka. Na druhou stranu musíme uznat, že naopak tento pokrm vynikal, oproti těm předchozím, v chutnosti pečiva (které bylo asi nejlepší ze všech testovaných vzorků) a teplotě, která velmi příjemně překvapila po předchozích dvou vlažných párcích.

Hodnocení:

Vzhled: 7/10

Párek: 2/10

Pečivo: 8/10

Teplota: 8/10

Množství kečupu/hořčice: 6/10

Cena: 25 Kč

Celkové hodnocení: 6,2/10

Poznatek autora: Byť tento pokrm vyniká v kategoriích, ve kterých jeho předchůdci příliš neexcelovali, příliš bych jej nedoporučoval, pokud máte čas a možnost zajít si na FAPPZ či PEF. Přesto však stojí za vyzkoušení a posouzení každého z vás.

Bufet TF

Naše pouť byla zakončena v bufetu Technické fakulty. Párek v rohlíku zde pořídíte za 25 korun, avšak jakkoli příjemné obsluhy jsme se vskutku nedočkali. Po ochutnání jsme usoudili, že pečivo je poměrně dobré, jen kečupu v něm bylo poměrně málo. Shodli jsme se také, že teplota párku je opravdu skvělá. Co však skvělé vůbec nebylo, byl samotný párek, který ani nemělo smysl jíst celý – jednak byl verdikt po dvou soustech jasný, a také jsme nechtěli riskovat, že zbytek odpoledne či příštího dne strávíme na toaletě. Po tomto zážitku byl čas naše labužnické dobrodružství ukončit.

Hodnocení:

Vzhled: 3/10

Párek: 1/10

Pečivo: 7/10

Teplota: 9/10

Množství kečupu/hořčice: 3/10

Cena: 25 Kč

Celkové hodnocení: 4,6/10

Poznatek autora: Příliš bych nedoporučoval konzumovat tuto šmakuládu, pokud si chcete pochutnat a nemáte v úmyslu své chuťové buňky vystavovat tortuře.

                                                                                                                                                            

To by tedy byl souhrn ze všech bufetů, které jsme během naší výpravy navštívili. Pokud dostanete v areálu univerzity chuť na párek v rohlíku, vězte, že rozhodně neuděláte chybu návštěvou bufetu na PEF, či FAPPZ (případně pro fajnšmekry je zde možnost navštívit bufet TF). Nutno ještě dodat, že by podle našich informací měly být k dostání párky v rohlíku i v Řeznictví u Rudolfa u hlavního vjezdu do areálu a také v bufetu na FŽP. Bufet na FŽP momentálně prochází menší rekonstrukcí, což nám znemožnilo tamní mňaminu ochutnat, a v řeznictví byly bohužel párky v momentě, kdy tam dorazila naše výprava, již vyprodány. Tuto část labužnického dobrodružství tedy již necháme na vás.

Dobrou chuť a párkům zdar!

Autoři: Jakub Ryjáček, Elizabeth Vlčková Foto: Kateřina Lebocová
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

22. 02. 2024 0

Casting Miss Agro 2024 je tady!

Číst více
19. 12. 2023 0

Jak na vánoční dary, aneb ČZU to jistí!

Číst více
23. 08. 2023 0

Rozhovory s kapelami z Miss Agro: Marpo & TroubleGang a Chinaski

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙