Kdo nepije s námi, pije proti nám

26. 11. 2018 0 1 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Všichni víme, že ČZU paří nejvíce a nevezme nám to ani o pár drinků výjimečně prohraný Gaudeamus alkotour mezi univerzitami, v němž jsme si první příčky udrželi v sérii krásných pěti po sobě jdoucích letech. V Praze to tedy umíme pořádně rozjet, ale jak je to mezi našimi fakultami? Kdo paří nejvíce?

Zpěv, step, motivační řev, tuc tuc – to vše a mnohem více mohli studenti ČZU zaslechnout v úterý od 20. hodiny při mrazivé procházce areálem univerzity. Také ti, kteří zrovna odpočívali či studovali na koleji ve večerních hodinách a byli vzhůru, si nemohli nevšimnout světélkující oblohy a přeslechnout party hudbu, která ihned všechny zlákala k opravdu propařené noci, a tak se začala PEF, FLD, FAPPZ, TF, FTZ a FŽP scházet v klubu C a UK Kruháči. Kluby a hrdla se začaly pomalu plnit a tradiční věta „za koho piješ?“ se rozléhala vzduchem spolu s kvalitní hudbou. Tu letos obstarali známí DJ Roxtar a DJ Zeekee, kteří to stejně dobře rozjeli také na zahajovací party ve sportovní hale v Holešovicích. I díky těmto dvěma borcům už od začátku nechyběla úžasná atmosféra, a ta se s přibývajícími hodinami a vypitými (či vylitými) drinky jen zlepšovala.

Bezpochyby stojí za zmínku uvést, že díky dvěma zároveň otevřeným klubům si návštěvníci mohli letos užít dvojitého potěšení, které přinášelo více místa na skákání po parketu a menší fronty na alkohol. Mezi těmito kluby si tak mohli opáskovaní přebíhat, jak se jim zlíbilo.

Konkurence?

Asi každému bylo hned jasné, a to i bez věštící koule, že nejsilnějšími soupeři budou studenti navštěvující fakultu provozně ekonomickou a fakultu agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. Výzvy se však zúčastnily i fakulty menší, jako je Technická fakulta, Fakulta lesnická a dřevařská, Fakulta životního prostředí a samozřejmě Fakulta tropů a subtropů.

A teď trochu historie...

Určitě nebude na škodu připomenout úspěchy uplynulých ročníků, kde se největšími pijany ukázali býti studenti ekonomie, kteří alespoň jednou v roce nepočítají peníze v peněžence, ale naopak si při cestě na Gaudeamus ještě porozbíjejí svá prasátka. V minulém roce to bylo jinak, a se specifickými kloboučky na hlavě si mohli vítězně zatroubit na své rohy lesáci a dřeváci. Ospravedlní své vítězství z loňského roku?

Kdo se teda dopil k vítězství letos?

Průběžné výsledky byly zveřejňovány v průběhu celého večera každou hodinu. Kdo tedy zrovna nezvracel na záchodcích, nebo dotyčným nedržel vlasy, mohl být o výsledcích pravidelně informován. Již ve 23 hodin jsme si tak mohli všimnout, že přední příčky zaujímá opět pařmenská legenda – naši ekonomové. Vše bylo ale vyrovnané a naději na vítězství měli všichni. Překvapivě se držely i tropy, kteří do půlnoci přechlastali FŽP. Výsledky se stále měnily a obměňovaly se i skupinky lidí – přicházely posily a nahrazovaly odpadlíky. Nejdůležitější a nejdramatičtější chvíle přišla v 1 hodinu. Tehdy šlo o všechno. Mluvíme o konečných výsledcích, kterých se dočkali jen ti nejhouževnatější a nezdolní „Píči“. Hudba utichla a studenti s napětím a řevem vyčkávali na konečné vyhlášení, někteří i se zadrženým dechem.

A letošním vítězem se stává FLD – Fakulta lesnická a dřevařská!!! Obhájili tak titul největších pařmenů z minulého roku a stali se králi parketu!

A letošním vítězem se stává FLD - Fakulta lesnická a dřevařská!!!

Ačkoliv jde o akci, v níž se jistá rivalita mezi fakultami očekává, je třeba dodat, že mnohem častěji jsem se potkávala se skupinkami tvořenými studenty z různých oborů a fakult. Nikdo nevylíval pivo na druhého, jen protože nebyl „od nás“. Alespoň ne schválně. Tím všichni ukázali, že jsme pořád jedna univerzita, která pije spolu a paří nejvíce, protože ČZU je prostě nejlepší!

Autoři: Kamila Kobieluszova Foto: Aleš Hlaváček
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

04. 12. 2019 3

Kde všude jsme sehnali kafe po 16. hodině a bylo to ještě kafe?

Číst více
08. 04. 2019 0

iZUN Music Challenge je tu!

Číst více
26. 02. 2019 0

KaCheKRan 2019 se blíží!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙