Konec přecpaným autobusům na Suchdol?

12. 11. 2009 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Také nemáte rádi přecpané autobusy na cestě do školy? Vadí vám, že se v ranní špičce dostanete až do druhého a někdy i třetího autobusu? V tomto článku se podíváme, jak to vypadá s plánovanou trasou tramvaje z Podbaby na Suchdol.

Abych byl upřímný, žádný ze současných studentů se toho nedočká. Pokud tedy někdo neplánujete studium alespoň na 8 let.

V roce 2006 byla zpracována dokumentace k plánované trati mezi Podbabou a Suchdolem. Stavba by měla být zahájena k 1. 1. 2014 a dokončena v září roku 2017. Její délka má být necelých 5km a celý projekt spolkne 3,2 mld. Kč. Návrh počítá se dvěma raženými tunely, každý s délkou přesahující 500m a čtyřmi mostními konstrukcemi o celkové délce cca 250m. Bližší informace najdete na stránkách společnosti Metroprojekt. Tento projekt je ale pouze ve fázi plánování.

A jak to ve skutečnosti vypadá?

Prozatím se zkoumá vliv na životní prostředí k 1. etapě, kterou je prodloužení stávající trati s obratištěm mezi ulicemi Pod Paťankou, Podbabská a železniční tratí(více zde). Tam je také plánována vlaková zastávka Podbaba. Kdy se toto bude dělat i pro druhou etapu(na Suchdol) není jasné - nejsou peníze.

TT_etapa1Více o územním plánu na http://wgp.urm.cz/kup/(výkres V4)

Ale nemusíte se bát. Tramvaj na Suchdol bude. Jen se neví přesně kdy a jak přesně bude vypadat. Pokud se chcete dozvědět, jak vypadají možné varianty, mrkněte sem. Nyní je prioritou pro Prahu 6 dokončení městského okruhu a prodloužení metra. Pokud toto bude hotovo, na řadu přijde tramvaj.

Nezoufejte!

Dle informací, které se nám podařilo zjistit, by se v příštím roce společnost ROPID měla věnovat komplexně dopravě na Praze 6. Pravděpodobné je zavedení vyhrazeného pruhu pro autobusy v ulici Jugoslávských Partyzánů(to je ta co vede od kulaťáku na konečnou tramvaje č. 20) a sezónnější provoz linky 107(posílení provozu v říjnu a dále podle poptávky).

P1020091

JM

Autoři: Jan Masner
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

03. 03. 2019 0

Nedělní přehled je tu! Na co se můžete těšit v následujícím týdnu?

Číst více
24. 02. 2019 0

To nejzajímavější ve 3. týdnu semestru

Číst více
23. 12. 2018 0

Památník velkého hrdiny před branami ČZU

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙