Murphyho suchdolské zákony - první edice

15. 02. 2016 6 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
„Může-li se něco pokazit, pokazí se to a co se nemůže pokazit, pokazí se také.“ Tak povzdychl letecký inženýr Edward Aloysius Murphy, když bezradně pozoroval jeden ze svých přístrojů. Málokdo ale tuší, že několik zákonů bylo vysloveno také pro náš Suchdolský plácek.

1. Suchdolský zákon dopravy I

Autobusy 107 a 147 z Dejvické na Zemědělskou univerzitu jezdí každou chvíli. Dokud na zastávce nestojíte Vy. Pak nejede nic minimálně 10minut. A pak přijede jeden (!) autobus. Ideálně krátká 147. Která je samozřejmě úplně přecpaná.

bus

2. Suchdolský zákon dopravy II

Rychlost autobusu je nepřímo úměrná tomu, jak moc pospícháte.

3. Suchdolský zákon štěstí

U zkoušky se opakují verze testu A-F, případně varianty G-K, které se skládají z kombinace otázek předchozích verzí. Proto právě na Vás čeká u zkoušky varianta W, která se skládá z otázek tvořených ze skript (v ideálním případě) z poznámek pod čarou.

4. Suchdolský zákon schválnosti I

Na přednášku chodí poctivě student s ISICem, když není třeba si odpípnout účast. Pokud je prezence povinná, zůstane karta, případně student, doma.

ISIC

5. Suchdolský zákon spravedlnosti II

Největší Postrach fakulty bude vždy právě Vaším cvičícím/přednášejícím/zkoušejícím, bez ohledu na to, na které fakultě a jaký předmět učí.

6. Suchdolský zákon spravedlnosti II

Pomlouváte-li svého cvičícího, stojí ve Vaší blízkosti. Mluví-li o něm neslušně někdo jiný, jste za to zodpovědní stále Vy.

7. Suchdolský zákon zásluhy

Vaše pravidelná aktivita na přednáškách a cvičeních bude u zkoušky promlčena, ovšem i ten nejmenší prohřešek bude po zásluze „odměněn“.

8. Suchdolský zákon lidského štrůdlu

Odmítnete-li jet poloprázdnou 147, následující tři 107 budou přeplněné. Nebo vůbec nepojedou, viz Suchdolský zákon I.

9. Suchdolský zákon všudypřítomnosti

Bufety a toalety na fakultách ve stěžejní časy vždy překypují lidmi. Bufet se uvolní až ve chvíli, kdy budete trčet ve frontě na toaletách. A naopak. A nevyzrajete na to ani tehdy, kdy se na WC vydáte o chodbu vedle nebo o patro výš, takový nápad totiž měli i ti ostatní, kteří nestojí ve frontě dole. Nebo v bufetu.

w

10. Suchdolský zákon žízně

Fronta lidí na úterním Céčku na baru je přímo úměrná Vaší žízni.

11. Suchdolský zákon Pandořiny skříňky 

To, co se včera večer stalo na Céčku/JIHu/Géčku/Kruháči nikdo nikomu nepoví. A když, tak mu řekne, ať to nikomu neříká.

Top komentář
17 února, 2016 - 09:19 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Musím říci, že kvalita IZUNu, jejich článků, četnosti a přínosu je čím dál horší... Předem odpovídám: "Ne, nechci se stát Vaším členem, nechci přispět svým do mlýna" a podobné argumenty, které očekávám vždy, když někdo reaguje na něco negativně... :-D. Kde jsou starý dobrý časy kvalitních univerzitních novin 2-3 roky zpět.

Autoři: Tereza Daňková, Lucie Schicková, Veronika Šmídová Foto: Nikola Bílková
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

05. 03. 2019 0

Nefunguje Vám jídelníček Menzy? Důvod a správnou verzi naleznete v aktualitě.

Číst více
27. 02. 2019 20

Rektor: Důležití jsou lidé, jen budovy nestačí

Číst více
17. 02. 2019 0

Co nás čeká v předposledním únorovém týdnu?

Číst více

Komentáře

Uživatel
Bývalý zemědělec
Bývalý zemědělec - 17 února, 2016 - 09:19

Musím říci, že kvalita IZUNu, jejich článků, četnosti a přínosu je čím dál horší... Předem odpovídám: "Ne, nechci se stát Vaším členem, nechci přispět svým do mlýna" a podobné argumenty, které očekávám vždy, když někdo reaguje na něco negativně... :-D. Kde jsou starý dobrý časy kvalitních univerzitních novin 2-3 roky zpět.

| 83
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 17 února, 2016 - 20:21

Souhlas. Ti, co mají talent, tu nejsou a nebo utíkají. Ti, co psát neumí, jsou ve vedení. Viz podpisy u tohohle ultra divného článku... achjo. iZUN už je v loji. A přesně... ne každý, kdo kritizuje, má zájem na tom se v něčem podobném brodit :-D . Od té doby, co to dostal Jakub K. - minulý šéfredaktor, to jde z kopce... škoda původní myšlenky. Kvalita je dávno pryč. Občas někdo přijde s dobrým .. něčím. Viz Ungermann, Půlpánová. Nechci vychvalovat redaktora Maňase, ale jinak šeď...

| 41
Adam
Adam - 27 února, 2016 - 21:57

Většina studentů je na ČZU 5 let, a tak i lidé tvořící iZUN přicházejí a odcházejí. Noviny se mění (jako bývalý člen nehodnotím, pouze konstatuji), myšlenka zůstává. A k samotnému článku, chválím autorky, napsat něco tak vtipného není žádná sranda. Respekt.

| 54
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 17 února, 2016 - 11:49

A nahodou me to pobavilo..

| 41
Pecivál
Pecivál - 19 února, 2016 - 12:59

Achjo. Nudné... autorky by se měly zamyslet..... :-)

| 57
LSch
LSch - 20 února, 2016 - 09:24

Ono vymýšlet témata tak, aby každému padly do oka není zrovna dvakrát jednoduché, zároveň vůbec není jednoduché stále vymýšlet témata nová. Kritizovat umí každý, však pojďte k nám, i kdyby jen na měsíc, pojďte si to zkusit, pojďte nám pomoct iZUNu vrátit úroveň, když ji podle vás ztrácí. Nebo nám jen zkuste do mailu nadhodit témata, co by konkrétně vás zajímalo a zaujalo. Tím nemyslím jen autora tohoto komentáře, ale všechny, kteří maji tento názor, nejen pod tímto příspěvkem.

| 63

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙