Nepletete se! Setoplete jsou druhým finalistou

11. 03. 2015 2 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Včera, v úterý 10. 3., proběhl, jak jinak než na Céčku, večer plný popu. Jinými slovy se uskutečnilo druhé semifinálové kolo hudební soutěže iZUN Music Challenge 2014/2015.

Oproti předešlým kolům, se tentokrát dveře Clubu C pro diváky otevřely až ve 21:00, kdy už na pódiu pilně zvučila první pop-rocková kapela – kapela Pilot. Okolo půl desáté nastala jejich třičtvrtěhodinka. Kluci svou energií a skvělým hlasem zpěváka doslova zaplavili celý prostor Céčka. Bohužel ať dělali, co dělali, diváci zřejmě ještě nebyli dosti naladěni na pohupování se v rytmu, pod pódiem tedy tančilo pouze pár buď hodně opilých diváků či věrných fanoušků. Navzdory této atmosféře se ale kapele, prý, hrálo skvěle a jsou rádi, že se mohli soutěže zúčastnit.

Kapela Pilot

Zpěvák kapely Pilot

První pauza mezi kapelami se tradičně nesla v exařském duchu. Do soutěže se přihlásili odvážlivci, kteří se nebáli změřit síly s již pětinásobným mistrem exu Petrem Markem. V prvním semifinálovém kole zvítězil Daniel Jeřábek – nedávno zvolený král Majálesu za ČZU. Jak by také ne, král Majálesu má mít všestranné dovednosti a to Daniel s přehledem ukázal. V druhém kole již nedošlo k žádnému překvapení. Petr Marek s obrovským náskokem přepil soupeře a těšil se na již šesté finálové kolo v řadě.

Semifinále Exaře

Kvůli kvalitnímu ladění začala hrát s pár minutovým zpožděním kapela Crapfruit. Při ní už byli diváci uvolněnější a díky tomu bylo k vidění i pár tanečních kreací. Proto kluci publikum nešetřili a hráli jednu pecku za druhou. Nechyběl ani jejich největší hit From the new world, který bortí hitparády rádií. Nejnadšenějším fanouškem kapely Crapfruit se však ukázal Petr Marek, který po celou dobu vystoupení držel nad hlavou crapfruit a vesele s ním tančil.

Kapela Crapfruit

Petr Marek s crapfruitem

Druhá pauza byla opět soutěžně využita. Tentokrát k soutěži pro páry o lístky na Fotbalovou bitvu UniCup 2015. Dvojice k sobě byly připoutány za nohu a každý měl na volné noze uvázaný nafouknutý balonek. Jejich úkolem bylo praskat balonky cizím dvojicím a zároveň chránit ty svoje. Soutěž ale měla malý háček, všichni se směli pohybovat pouze za zvuků hudby. Zábavný nelítostný souboj posledních dvou párů diváky poměrně zaujal.

Soutěž o lístky na Fotbalovou bitvu

Vítězové soutěže

Top komentář
12 března, 2015 - 07:41 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

chyba - složení kapely setoplete - jeden kytarista a jeden basák. Opravte si to díky.

Po malém soutěžním odpočinku byla připravena třetí kapela, která měla pomalu víc členů než Kelly Family – tři dechové nástroje, dvě zpěvačky, bicí, klávesák, basák a jeden kytarista. Na pódium se ale naštěstí vešli. Parket se mezitím poměrně zaplnil a rozvlnil ve stylu pop-ska, kterým kapela Setoplete vyniká. Ve svém repertoáru nezapomněli na svůj hit Farmář José, na který si vždy přivezou speciální rekvizitu – pravé mexické sombréro. Diváci si od kapely vyžádali přídavek, čímž kapele dali jasně najevo svoje sympatie.

Kapela Setoplete

Zpěvačka kapely Setoplete

Před vyhlášením nastal prostor ještě pro očekávané finále Exaře. Petr Marek nastoupil na plac poměrně sebevědomě. Král Majálesu Daniel Jeřábek byl nucen kvůli svým královským povinnostem odejít a byl ve finále nahrazen Ondřejem Melicharem, který skončil v semifinále hned za Danielem. Organizátoři vždy na finále připraví exovací specialitu. Tentokrát jí bylo exnutí dvou piv dvěma brčky najednou. A možná právě to pětinásobného šampiona vykolejilo natolik, že šestý titul neobhájil. Novým Exařem se tedy stal Ondřej Melichar, který byl odměněn RedBull lodí.

Finále Exaře

Pětinásobný vítěz Exaře Petr Marek

Vítěz Ondřej Melichar

Posledním bodem programu nebylo nic jiného než vyhlášení vítěze druhého semifinálového kola iZUN Music Challenge 2014/15. S drtivou převahou hlasů se jím stala kapela Setoplete.

Setoplete se tedy v úterý 21. 4. utkají ve finálovém duelu v Clubu C s vítěznou kapelou prvního kola – kapelou Sirkyskon.

Finále si nenechte ujít, těšíme se na Vás!