Novinky v týmu CULS Prague Formula Racing

23. 06. 2013 4 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Před necelým rokem se studentský formulový tým CULS Prague Formula Racing stal nejlepším českým nováčkem v seriálu Formula Student/SAE, tehdy ještě pod názvem Rebels Racing. Jak se tým připravuje na novou sezónu a jaké chystá novinky?

Členové týmu v současné době pracují na druhém autě a chystají pro nadcházející sezónu i další změny. „Pro novou sezónu vyzkoušíme novou koncepci s více závody a propagačními akcemi. Měli bychom mít nejnabitější kalendář ze všech českých týmů a očekáváme zlepšení výsledků, abychom na konci sezóny obhájili místo nejlépe rozvíjejícího se týmu,“ říká Jan Sekerák, vedoucí týmu CULS Prague Formula Racing.

Stavba nového auta je podmínkou pro účast v další sezóně šampionátu Formula Student/SAE. V současné chvíli je rám monopostu téměř před dokončením, dále probíhá kompletace a montáž jednotlivých komponentů. Současně tým pracuje na výrobě ramen, pedálovky, karbonových komponentů a v neposlední řadě probíhají testy na brzdovém stanovišti, kde se optimalizuje výkon motoru Honda CB 600 F, který je přeplňován kompresorem.

Vizualizace druhého monopostu

Druhý závodní monopost bude značně odlišný od toho prvního. Došlo k řadě inovací, přes změnu paliva po zakomponování aerodynamických prvků. Mezi nejvýznamnější změny patří přeplňování motoru pomocí kompresoru nebo zkrácení zadní části rámu společně s vytvořením progresivního zavěšení.

Top komentář
23 června, 2013 - 22:55 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Přeju hodně úspěchů a doufám, že porazíte ty ty banány z Dejvic

Podle odhadů bude hmotnost vozu kolem 250 kg oproti předchozím 265 kg. Zrychlení z 0 - 100 km/h dosáhne auto za cca 3,8 s. Maximální rychlost se bude pohybovat nad 200 km/h.

Pokud vše půjde podle plánu, auto bude hotové a testovat se začne přibližně od druhého týdne v červenci. Začátkem srprna by tým chtěl také absolvovat roll out show.
 
Kromě přípravy samotného auta se tým také pečlivě připravuje na statické disciplíny, jednu z disciplín formulového seriálu. Ta byla loni jednoznačně největší slabinou týmu. Statické disciplíny se skládají například z prezentace na náklady monopostu nebo prezentaci byznys plánu. V současné chvíli tyto disciplíny zajišťuje především dámská část týmu.
 
Letos se tým CULS Prague Formula Racing přihlásil do 4 závodů, což se zatím žádnému tuzemskému týmu ještě nepodařilo. V programu má následující závody:
 • FS Czech Republic 2013, Hradec Králové
  8. 8. 2013 – 11. 8. 2013
 • FS Hungary 2013, Györ
  22. 8. 2013 – 25. 8. 2013
 • FS Austria 2013, Spielberg
  26. 8. 2013 – 29. 8. 2013
 • Formula SAE Italy 2013, Varano de' Melegari
  13. 9. 2013 – 16. 9. 2013

První ostrým testem bude závod v Hradci Králové. Šampionát Formula Student/SAE se v České republice představí vůbec poprvé v historii. Tým nechystá nějakou speciální přípravu na tento, ani jiný závod. Chce se soustředit především na dostavění monopostu, natestování co nejvíce kilometrů a finanční zajištění prostředků pro závody. "Rádi bychom podávali konstantní výkony ve všech závodech. Tzn. projít relativně v klidu všemi přejímkami, sbírat body ve všech disciplínách a na všech 4 závodech. Nikoli se specializovat pouze na vybrané disciplíny či závody," uzavírá Jan Sekerák.

Autoři: Jan Sekerák, Jakub Kopecký Foto: CULS Prague Formula Racing,
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

18. 12. 2017 0

84 koní ve stájích Technické fakulty

Číst více
03. 08. 2014 2

Tým CULS Prague Formula Racing představil třetí monopost

Číst více
11. 10. 2013 9

Nešvar posledních dní: Jak správně parkovat v areálu?

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 23 června, 2013 - 22:55

Přeju hodně úspěchů a doufám, že porazíte ty ty banány z Dejvic

| 63
Anonymní čvuťák
Anonymní čvuťák - 26 června, 2013 - 00:34

Pánové, skoro to vypadalo, že odchod Rebela zakladatele by vám moh pomoct, ale je vidět, že je vše při starém! Honba za superlativy, co ani nemají pravdivý základ, stále pokračují. Co vám ale jaksi nedochází, jak se zdá, je ten fakt, že tím škodíte akorát pověsti formule SAE mezi laickou veřejností. Už jsem slyšel nejeden názor laika o tom, jak se všichni chvástají prvenstvíma a že je to směšné. První a nejstarší může být jen jeden. Nejúspěšnější sice také, ale to se dá změnít, takže než si zas někde přečtu o vaších největších úspěších, tak by jste měli dosáhnout alespoň lepší než 18. místo světového rankingu a dotahnout to na bednu na nějakém B-čkovém závodě jako Maďarsko apod. Apropo s nejlepsim bodovym vysledkem 293b vas dokazalo zvalcovat i Brno na vsech zavodech kde jste se potkali a to i kdyz nedojeli. .....vas banan z Dejvic

| 53
Chadim Banán
Chadim Banán - 26 června, 2013 - 01:59

Milí členové nejlepšího nováčka v řadách týmů Formule Student/SAE. Jste nejlepším nováčkem, jelikož jste jediným nováčkem, to bych doplnil do textu hned v úvodu. Váš text plný slibů, domněnek a spekulací je při nejmenším k pousmání. Až se budete chlubit znovu maximálkou přes 200 km/h, tak je nezapomeňte někdy i dokázat. Jedno z neskonalého počtu Vašich prvenství je i fakt, že jste jediný tým v České republice, který poškozuje jméno ostatních týmů v České republice a to poměrně okatým způsobem. Navíc ve chvíli, kdy je vaše pozice 256 míst z 511 za zatím nejlepším týmem v ČR, tedy hřejivá 274.příčka. Zároveň velice doufám, že jste si vědomi, že uvádíte lživé informace a v brzké době tyto informace uvedete na správnou míru, nejlépe samozřejmě s omluvou ostatním týmům. Předpokládám, že víte a jste schopni si v pár řádcích svého článku najít i Vy, kde lžete na úkor ostatních týmů. Samozřejmě je i další věcí, kterou jste se ještě v rámci prvenství mezi týmy nepochlubili obcházení po nocích u konkurenčních týmů s očima na špičkách bot a prosíkem a pomoc. I zde předpokládám, že víte, co konáte a vůči ostatním týmům napravíte svoji reputaci. Váš Chadim

| 43
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 08 července, 2013 - 22:38

Ach můj bože. Od vysokoškoláků, jestli se vám tak dá říkat, bych čekal větší profesionalitu. Vy znáte program ostatních týmů? Že tvrdíte, že ten váš bude nejnabitější? Kdyby jste raději méně kecali a více jezdili. Celý rok se chvástáte a na závodech vám pak praskne poloosa.

| 25

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙