Nový královský pár jde do boje! Získá letos ČZU titul na pražském Majálesu?

20. 03. 2015 10 {{ articleTotalLikes }} Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Přibližně tři týdny zná ČZU jména nového královského páru. Oba reprezentanti se budou ucházet o posty Král a Miss pražského Majálesu dne 1. 5. 2015 na letišti v Letňanech. A jak bude jejich soutěžení vypadat?

Současným králem pražského Majálesu je za ČZU sympatický Daniel Jeřábek s královským jménem „Sir Daniel, Rytíř řádu Chmele a skotu“ a novou Miss byla zvolena krásná Magdalena Vaňková. Stalo se tak dne 24. března 2015.

Na letošním 11. pražském Majálesu se můžeme těšit na nový systém volby krále, od kterého si organizátoři slibují co nejspravedlivější hodnocení. Volba je rozdělena na čtyři části:

  • 30% hlasování na internetu
  • 30% hlasování na místě
  • 30% královské disciplíny
  • 10% majálesový průvod

V hodnocení Miss je novinkou letošního roku oproti minulým ročníkům to, že přibyly další disciplíny, tudíž nejde už jen o internetové hlasování, ale dívky se také budou muset předvést po boku svého krále a společně ukázat, jak se dokáží navzájem doplňovat.

Top komentář
20 března, 2015 - 17:52 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

nic ve zlym, ale naše královna vypadá jako Fiona :D

Královské disciplíny

Nelítostný souboj mezi králi začíná již 2. 4. v tradiční stavbě majálesové májky na křižovatce ulic Jungmannova a Vodičkova. Bude se hodnotit počet stoupenců králů jednotlivých univerzit a celková kreativita každé družiny při výzdobě májky. Nutno poznamenat, že stejně tak jako králové zde budou hodnoceny také Miss.

Druhou disciplínou bude královská debata dne 9. 4. od 17:00 hodin v budově NTK. Pokud jste zvědavi na to, jak náš král obstojí, tak určitě přijďte a podpořte ho!

Poslední disciplínou budou závody na šlapadlech, kde spolu za kormidlo s králi usednou i jednotlivé Miss. Hodnotit se bude samozřejmě rychlost jako při jiných sportovních závodech. Toto královské klání se bude konat 28. 4.

Letošní téma

Letošním tématem, které si náš král spolu se svou družinou zvolil, je štěstí a vše, co s ním může být spojeno. Ostatně už začátek kampaně tomu nasvědčuje. Letošní klip, kterým se Sir Daniel představuje, je o jeho rozhodnutí rozdávat štěstí. Také se to na oficiálním focení spolu s Miss čtyřlístky jen hemžilo. Veškeré informace z kampaně naleznete na Facebooku ČZU na Majáles.

Vstupenky

Stále pokračuje předprodej vstupenek na pražský Majáles. Můžete je pořídit do 19. 4. za 380,- Kč a potom od 19. 4. do 30. 4. za 499,- Kč. Na místě vstupenky k dispozici nebudou. Předprodejní místa v areálu ČZU jsou ČZU SHOP a prodejna EF MIX, kde můžete lístky zakoupit i později odpoledne a v neděli.

Závěrem nezbývá než dodat: podporujte náš pár v cestě za vítězstvím a věřme tomu, že nám letos opravdu bude přát štěstí!

Mrkni taky na tohle

07. 04. 2020 0 2

Můj karanténní deníček

Číst více
27. 02. 2020 0 4

Milý YouTube, stůj při nás!

Číst více
31. 10. 2019 0 0

9. ročník Life Sciences Film Festivalu

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP