Nový šéfredaktor Radek Martiník; blýská se na lepší časy?

01. 10. 2017 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Ke konci letního semestru byl zvolen nový šéfredaktor iZUNu, Radek Martiník. Jaké jsou jeho cíle a co s námi bude dál? Na to a ještě víc jsme se ho zeptali.

iZUN: Jaký je tvůj vztah k ČZU?

Mám tuhle školu rád, studuji tady, trávím zde většinu času. Hlavně proto chci, aby univerzita vzkvétala stejně, jako vztahy mezi lidmi tady. Dříve jsem rok studoval na ČVUT a mohu říct, že náš kampus je úplně super, lidi tady jsou taky skvělí a prostě mě to tady baví.

iZUN: Jak tě napadlo kandidovat na post šéfredaktora?

Tohle jsem plánoval už delší dobu. Je to post hlavně o reprezentaci, řízení kolektivu a komunikaci s lidmi. Já se domnívám, že tyto činnosti zvládnu a dokážu uspokojit očekávání této funkce. Pokud ne, budu litovat toho, že jsem zklamal lidi kolem, ale i sebe.
Bio zpovídaného

Jméno: Radek Martiník

Povolání: 6. šéfredaktor iZUN.eu

Krátký životopis:Radek je čerstvý bakalář z provozně ekonomické fakulty a letos nastupuje na navazující studium. V iZUNu funguje již 2. rokem. Do teď byl zástupcem šéfredaktora a Key Account manager.

iZUN: Souhlasíš s každým rozhodnutím svého předchůdce, nebo bys něco udělal jinak?

Na to je těžké odpovědět, protože se jedná o kritiku někoho, kdo se snažil udělat za ten rok to nejlepší. Jsou věci, se kterými nesouhlasím, ale věřím, že dělal maximum. Nedokážu říct, zda bych udělal něco jinak nebo se choval stejně, protože musel jednat v ten čas na konkrétní situaci a je těžké se k tomu jednotlivě vracet.

iZUN: Co bys chtěl stihnout během 1 roku ve funkci?

Chci iZUN dostat dál. Mám v plánu ho dostat do většího povědomí jak našich studentů, veřejnosti, tak i studentů a organizací dalších vysokých škol. Chci vše přizpůsobit současné době a stylu. Mám na mysli hlavně grafické prvky, články o současných tématech a práci se sociálními médii.

iZUN: Jak bys chtěl iZUN vidět tak za 5 let?

Přál bych si, aby se zažilo vše, na čem teď začínám pomalu pracovat. Jak jsem říkal, tak být v tom povědomí. Abychom dokázali být partnery při pořádání celorepublikových akcí a dokázali se poprat se všemi požadavky na články, videoprojekty, případně jinými záležitostmi. Ovšem naše primární funkce by stále měla být publikační a my bychom vydávali více kvalitních článků.

iZUN: Na co se ve své nové funkci nejvíc těšíš?

Těším se na nové zkušenosti s vedením a pomocí lidem, kteří se chtějí nějakým způsobem zapojit do organizace. Na to, že se potkám se spoustou zajímavých lidí, které bych normálně nepoznal. Hlavně se těším, že iZUN zase posunu o kousek dál.

iZUN:  

iZUN: Mohou se čtenáři těšit na něco nového nebo budeš pokračovat v zajetých kolejích?

Jak jsem už řekl, chci postupně zkvalitňovat celý iZUN. Prozradím, že je v plánu redesign webu. Plánuji domlouvat rozhovory s více známými a zajímavými osobnostmi, což není lehké na organizaci, ale budu se o to snažit.

Beru to jako full-time

iZUN: Kolik času hodláš věnovat "šéfredaktorování"?

V podstatě od začátku září, kdy začaly probíhat intenzivní přípravy na nadcházející události a mediální projekty, se iZUN stal mým každodenním šálkem kávy. Sama jsi teď viděla, že je skoro půl 6 večer a já vlastně snídal. Beru to jako full-time a spíš se bojím, že nebudu stíhat ostatní věci jako je škola, která je pro mě stále prioritou. Budu se s tím muset nějak poprat.

iZUN: Máš obavy z toho, jak to vše zvládneš? Co když to vše nepůjde podle plánu?

Obavy mám určitě. Sám určitě po chvíli poznám, jestli to zvládám nebo ne. Je to pro mě i pro iZUN velký závazek, ale jsme jenom lidi a všichni děláme chyby. Když to nepůjde, budu z toho smutný, ale dám do všeho maximum a věřím, že se to časem poddá a půjde to. Největší kritici jsou čtenáři a celý iZUN kolektiv, tak doufám, že nebudou moc přísní.

iZUN: Myslíš, že máš kolem sebe dobrý tým, který ti pomůže?

Mám výborný tým. Chápu, že všichni to dělají ve svém volném čase a někdo ho má víc a někdo míň, ale každý člověk má co nabídnout a já jsem rád za všechno, co pro mě dělají. Věřím, že společně všechno zvládneme, a i když ta práce zábavná někdy není, výsledek za to stojí.

iZUN: Co bys vzkázal těm, co zvažují vstup do iZUNu?

Pokud jste schopní, věříte si a víte, že jste v něčem dobří a chcete se ještě zlepšit, tak se určitě přihlaste. Člověk musí mít hlavně snahu a chuť to zkusit a to já a my všichni určitě uvítáme a pokusíme se posunout zase někam dál. Já sám jsem to pocítil jako nováček 2 roky zpátky a absolutně jsem netušil, co všechno mě čeká, ale je to zkušenost, která otevírá spoustu dveří jak na škole, tak i v budoucím zaměstnání. Takže se nebojte a určitě to zkuste.

iZUN: Jaký máš názor na klecový chov drůbeže?

Mám rád, když je na vajíčkách znát, odkud pochází. Domácí vajíčka mají lepší barvu a chuť. Bohužel dnešní společnost má určité nároky na poměr cena/výkon a pokud by se měl zrušit klecový chov, tak by lidé nadávali, že je to drahé. Lidé jsou totiž takoví, že by i to máslo zavřeli do klece, aby snášelo máslo a bylo co nejlevnější. Je to smutná skutečnost, ale bohužel v této době tak zajetá, že společnost si stěžuje, ale zároveň jí to tak vyhovuje.

iZUN:  

Autoři: Bára Pohlová Foto: Filip Soukup
Pohledem autora

<p>Radek se rozhodl táhnout břemeno šéfredaktora, ale věřím, že mu to půjde skvěle. Působí diplomaticky, sebejistě a rozhodně. ČZU zná jako své boty a mezi lidmi není jeho jméno cizí. Má zkušenosti s organizací a vedením lidí, tak se určitě se vším popere.</p>

nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

14. 10. 2019 0

Změna je život aneb Na slovíčko se šéfredaktory

Číst více
21. 06. 2019 0

Josef Dostál: I když tvrdě pracujeme, měli bychom se u toho umět bavit

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙