Role piva v životě studenta

19. 11. 2019 0 13 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Babička mi při vzpomínání na studentská léta vždycky říkává: ,,Kdysi byl pro prváka přijímačkou metr piv. Musel prostě vypít za večer tolik piv, aby vyskládal metr z půllitrů. Bez ohledu na to, jestli měl pivo rád, nebo ne." V dnešní liberální době už je ve studentských kruzích vítán i vinař či abstinent. Pivo však ke studiu na Suchdole prostě tak nějak patří. Kromě zcela zjevné a tradiční role mejdanového pitiva může v životě studenta hrát i další, velmi užitečné role.

Icebreaker
Nemáte po ruce kytici pro získání sympatií slečny? Zkuste to s půllitrem. Konec konců, pivo se vaří z ječmene a chmele. A dvě kytky už jsou v podstatě pugét.

Udobřovadlo
Dali jste si s někým ve dvě ráno před Kruháčem do tlamy? Slovně se porafali se spolužákem? Vykašlali se parťákům na společnou seminárku? Efektivním nástrojem při nastolování světového míru je právě pozvání na jedno orosené.

Seminárka
"Udělejte skupiny po pěti a připravte prezentaci na libovolné téma." Touto větou začínalo zadání poloviny seminárních prací během mého bakalářského studia lhostejno, zda šlo o zemědělské systémy, metody marketingu nebo třeba řízení podniku. A pokaždé se našla minimálně jedna grupa, která pro téma nešla daleko. Sám to vím nejlíp, pivu vděčím za osm zápočtů během tří let.

Múza
Lámete si hlavu s vymýšlením čehokoliv? Jak známo, alkohol zabíjí mozkové buňky. No a které buňky vašeho mozku mají větší šanci něco vymyslet než ty, které projdou indikovaným přírodním výběrem přežití silnějšího? #Darwin

Ionťák
Pokud patříte k píčům lahvového piva, určitě jste už někdy zabloudili pohledem na kalorickou tabulku na etiketě. Najdeme zde nemalé množství sacharidů, menší množství cukrů a stopu bílkoviny. To všechno, doplněno o celou škálu vitamínů, minerálů a dalších elixírů mládí a krásy, dělá z piva vlastně nutridrink. Idea skloubit tuto ideální výživu se sportovním výkonem pak stála za vznikem legendární Suchdolské beerligy.

Vypínač
Studium, co si budeme povídat, nepřináší jen příjemné stavy při mejdáncích se spolužáky. Občas vás nahromaděné deadliny a nahuštěné zkoušky pošlou do stavu závislosti na kofeinu, spánkové deprivace a fyzikálně měřitelného stresu. A světe div se, v momentě jejich splnění nepřijde stav úlevy následovaný upadnutím do komatózního spánku. Místo toho vám mozek dál předhazuje data náhradních termínů a propočítává krizové scénáře. Pokud se chcete vyhnout užití medikace na předpis a jiným drogám za účelem zklidnění mysli, podobně dobrou práci odvedou dva až tři kousky před spaním.

Zjemňovač pilotáže
Jste nervózní před prezentací, prvním koncertem svého studentského bandu nebo je pro vás stoprocentní střízlivost překážkou z jakéhokoliv jiného důvodu? Jedno dvě pivka vás hodí do klidu a pohody. Jen to nepřežeňte, aby se ze zjemňovače nestal vypínač. V žádném případě se pak tímto způsobem nesnažte zjemňovat své řidičské umění.

Samozřejmě by se způsobů použití piva dala najít nekonečná řada. Pivem se dá krátkodobě zahnat hlad, uchlácholit nakrknutý žaludek, hasit maso na grilu nebo pokřtít papírovka iZUN. Schválně se s námi i vy podělte s tím nejzajímavějším využitím piva, které vás ve vašem studentském životě potkalo.

Autoři: David Eremiáš
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

15. 04. 2024 0

O slávě a budoucnosti Brandejsova statku

Číst více
22. 02. 2024 0

Casting Miss Agro 2024 je tady!

Číst více
19. 12. 2023 0

Jak na vánoční dary, aneb ČZU to jistí!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙