Rozhovor s UDG z Miss Agro 2014

18. 05. 2014 1 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Jen co kluci z ústecké pop-rockové kapely seskočili na Miss Agro 2014 z pódia, zastihli jsme je ještě plné emocí z koncertu v backstage. Naše půvabná moderátorka Kačka vyzpovídala Petra a Pavla Vrzákovi ohledně klecového chovu a dalších důležitých témat.

iZUN: Jak se Vám tady líbí?

Bio zpovídaného

Název: UDG

Vznik: 1998

O kapele: Kapela UDG vznikla v Ústí nad Labem, tehdy ještě pod názvem Useless demi-gods. V roce 2004 zvítězili v soutěži Coca Cola Popstar a následně vydali tři studiová alba. V hudebních cenách Žebřík za rok 2009 získali dvakrát první cenu, jako Kapela roku a za Videoklip roku k písni Éterická. Za rok 2010 v cenách Žebřík podruhé vyhráli Kapelu roku a získali třetí místo v kategorii Videoklip roku za píseň Duše slečny Mai.

Strašně skvělý. Jsme přeci jen ještě mladý kluci, a když jsou tu krásný holky, spokojený fanoušci, študáci, co přišli podpořit nejen holky ze svojí univerzity, ale taky svoji univerzitu i ty lidi, co tady na tom makaj... Jsem úplně překvapenej z tý produkce. Připadám si jako na Miss ČR. Ty holky jsou fakt krásný. Jsme fakt spokojený.

iZUN: Jaký je Váš vztah k přírodě? Přeci jen jsme na Zemědělce...

Já ti řeknu spíš můj vztah k téhle univerzitě. Když bych ještě o takovej malej kousek (ukazuje prsty) měl ty zvířata víc rád, tak bych prostě šel studovat zemědělku.

iZUN: Je tady i ekonomická fakulta...

Já jsem si vybral technickej obor a na naši kolej třeba holky vůbec nesměly. Leda za kilo vrátnýmu nebo mezi balkónama.

iZUN: Takže naše společný koleje by se Ti líbily, jo?

Strašně moc. Mně se celkově ta univerzita strašně líbí. Hlavně to, že si vaříte vlastní pivo, vlastní víno. Taky se mi líbí, že tady studuje moje přítelkyně.

Top komentář
19 května, 2014 - 09:02 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

jo, mlíčí taky nejim. UDG jsou parádní :)

iZUN: A účastnila se dneska?

Ne, já jsem jí to zakázal.  

A jakmile ta slepička není sama, prostě v jedna plus jedničce s koupelnou, tak já to nejím.

iZUN:  Takže byste se sem zase někdy rádi vrátili?

Jasně. My jsme tady už dřív hráli, je to asi 3 nebo 4 roky a je to prostě boží akce. Takže na boží akce přijde každá kapela.

Náhle Petr vykřikne: Sakra, kde jsou ty holky, já jsem jednu chtěl plácnout po prdeli. Už sou fuč, co? Ne, támhle jsou, praví náš kameraman a ukáže prstem. V tu chvíli naše modrátorka ztrácí nit a role se obrací.

iZUN: Petr: A Ty, Ty tady studuješ?

No, studuji.

iZUN: A proč se nehlásíš mezi ty kočky?

No, já na to nemám výšku.

„Jé, ona je krásně růžová, podívej... (UDG imitují komentátory) A moderátorka vašich novin je krásně opilá...“

Já nejsem opilá.

„Není opilá, jen se dobře baví. Stejně jako všichni tady. Ale promiň, už Ti to vrátím. Na co ses chtěla zeptat?“

iZUN: Kačka: Naše tradiční otázka. Jaký je Tvůj názor na klecový chov drůbeže?

No, já jsem tím byl docela dlouhou dobu netknutej, než jsem viděl nějaké dokumenty, jak to celé probíhá. I přesto jsem ale masožravec a tím i zůstanu, protože mi maso prostě chutná. Mě musíš ale dát na talíř něco, co nepřipomíná nic živýho. Když mi tam dáš steak, tak si na něm pochutnám. Ale jakmile mi dáš něco, co má oči, rybu třeba, tak já to prostě sníst nemůžu. Já mám obrovskou úctu k životu.

iZUN:

iZUN: A víš třeba, co znamenají ta čísla na vajíčkách, která kupuješ v obchodě?

No, já jsem si toho začal všímat a já si to normálně čtu. A jakmile ta slepička není sama, prostě v jedna plus jedničce s koupelnou, tak já to nejím. A náš kytarista, můj spolubydlící Tomáš Vohradský, ten třeba vajíčka nejí vůbec, protože se mu to příčí. Pro něj, je to jako když bys jedla zárodek.

iZUN: Takže nejí třeba ani kaviár?

Ne. Ani mlíčí.

iZUN: Ještě, kluci, pošlete nějaký vzkaz fanouškům. Kde Vás můžou vidět?

Uvidíte nás přes celý léto na různých festivalech. My jsme si letos vybrali trošku menší festivaly. Ne teda ty obří, strašně velký megalomanský festivaly. Ale ty menší. A kompletní seznam koncertů je na našich stránkách, tak to tam „čekněte“, ale najdete tam Trutnov, nějaký Hrady, prostě ty menší. 

Kapele děkujeme za rozhovor. Potěšilo nás, že byli stejně bezprostřední jako na pódiu a ještě po koncertu z nich bylo cítit nadšení a energie, kterou přišli nakrmit všechny zemědělce pod neklidnou oblohou.

Zároveň se ještě zítra můžete těšit na rozhovory s kapelami Prago Union a Lola Běží.

Autoři: Viktor Kořínek, Kateřina Valterová
Pohledem autora

<p>Už jenom sehnat kluky byl oříšek, po vystoupení se rozprchli mezi návštěvníky a nasávali atmosféru plnými doušky. Při samotném rozhovoru byli úžasně výřeční a často náš dialog narušily výbuchy smíchu. Naopak mi chvílemi docházela slova, a věřte, že to se často nestává. Nebýt toho, že toužili poplácat vítěžky po zadečku, určitě bychom toho z kluků vytáhli ještě mnohem více.</p>

nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

14. 10. 2019 0

Změna je život aneb Na slovíčko se šéfredaktory

Číst více
21. 06. 2019 0

Josef Dostál: I když tvrdě pracujeme, měli bychom se u toho umět bavit

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel
NB
NB - 19 května, 2014 - 09:02

jo, mlíčí taky nejim. UDG jsou parádní :)

| 28

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙