Studenti si za ubytování na kolejích přes prázdniny oproti minulým rokům připlatí!

24. 05. 2018 7 {{ articleTotalLikes }} Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Již od letošních prázdnin budou platit nesnížené ceny za ubytování na kolejích. Ředitelství kolejí a menzy (KAM) tak reagovalo nejenom na stoupající tendence spotřeby vody a elektrické energie. K jaké změně cen konkrétněji dojde?

Podle ředitelství KAM každoročně kromě zmíněných spotřeb roste i potřeba úklidových prací, zejména v přilehlém okolí kolejí po bujarých večírcích.

Ke změně cen dojde na všech kolejích (BCD, EFG, JIH), kromě koleje A. Zde zůstávají ceny pro studenty stejné.


Změna bude spočívat celkem v jednoduché věci. Během studijního roku univerzita vyplácí studentům,kteří mají nárok, ubytovací stipendium. Pouze přes prázdniny, tedy v měsících červenec, srpen a září se ubytovací stipendium nevyplácí. Cena nájemného na kolejích v těchto měsících byla v minulých letech o podobnou částku ubytovacího stipendia snížena.
Od letošního roku však cena ubytování přes prázdniny snížena nebude. To znamená, že ceny budou stejné jako v době studia a pokud si budou chtít studenti pokoj udržet i přes prázdniny, budou muset cca. o 600 Kč měsíčně sáhnout hlouběji do svých finančních rezerv.

Jestli tato změna bude trvalá a jestli bude platit i pro další roky, je otázkou budoucnosti. Záleží zejména na spotřebách vody, elektrické energie, pořádku a obsazenosti kolejí. Rozhodnout o tom tak tedy z části mohou i sami studenti, jelikož v současnosti bohužel často dochází k plýtvání a to značně navyšuje například spotřebu vody.  

Pro více informací kontaktujte případně přímo Ředitelstvi kolejí a menzy. Zde naleznete kontakt.

Mrkni taky na tohle

17. 02. 2019 0 0

Co nás čeká v předposledním únorovém týdnu?

Číst více
14. 02. 2019 0 4

Přišel pan Pokáč! Pozpíval, pohovořil, pobavil!

Číst více
13. 02. 2019 0 5

GALAVEČER přinesl šokující částku i skvělá vystoupení!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP