Svobodu slepicím! Aneb rozhovory s Prago Union a Lolou běží z Miss Agro 2014

19. 05. 2014 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Po velkém rozhovoru s kapelou UDG z Miss Agro 2014, který jsme vám představili včera, jsme pro vás přichystali ještě poslední rozhovorový bonbónek. Dnes se s vámi o dojmy a především o názor na klecový chov drůbeže podělí kapely Prago Union a Lola běží.

iZUN: Máme tu frontmana kapely Prago Union. Chci se zeptat, jak se vám tady líbilo? Jak se vám tady hrálo?

Bio zpovídaného

Název: Prago Union

Vznik: 2002

Počet členů: 2

O kapele: Pražská hip-hopová skupina byla založena dvěma členy - rapper Kato (aka Deph) a DJ Skupla, oba dříve členové Chaozzu. Na koncertech v počátcích vypomáhal MC Děděk (ex - 6 polnic) a DJ Bufe. V současnosti působí kapela ve složení Kato a DJ Maro z kapely Gambrz Reprs. Na některých koncertech vystupují s živou kapelou pod zastřešujícím názvem Prago Union + Livě band.

Já jsem teda za denního světla na pódiu takovej ztracenej, ale přišlo mi to dobrý. Byl tam ten šlahoun mezi lidi, takže to bylo v pohodě. Když bychom časově začali znova ve chvíli, když jsme skončili, tak by to bylo lepší, ale jinak super.

iZUN: Líbí se vám tady na zemědělce? Studoval byste tady?

Já jsem sem kdysi jezdíval za jedním kamarádem, co tu studoval, půjčovat si od něj rapové kazety. Už tenkrát to byla prdel světa, ale dneska mě to překvapilo, že je to tady takový velký.

iZUN: Co třeba nějaké dálkové studium?

No, pokud by se učilo pěstování ganji s umělým osvětlením, tak klíďo.

iZUN: A jaký je váš vztah k zemědělství. Jenom ta ganja, nebo i něco jiného?

Na chatě jsem pěstoval šnytlík. Ten je takovej nenáročnej. Ten vyšel. Jinak moc zkušeností nemám, ale respekt těm, co tomu rozumí.

iZUN:

iZUN: A máte nějaké plány do budoucna? Kde vás můžou fanoušci vidět, nebo nová alba?

Tak poslední vyšlo před necelým rokem, na něčem pracuju, ale dřív jak na jaro to nevidim. A kde nás uviděj? To se dozví na www.pragounion.cz. Já se tam taky chodím dívat vždycky, když máme druhej den někam jet.

iZUN: A jaký je váš názor na klecový chov drůbeže?

Přemýšlí..

iZUN: Když se ty slepičky chovají v těch klecích...

Pod lampama? Já nevím, jestli slepice kdy existovala ve volný přírodě v takový podobě, jaký jsou teď... Samozřejmě, že jim to nezávidím no.

iZUN: Takže byste se podepsal na petici pro svobodné slepice?

Svobodu slepicím? Tak to bych podepsal.

Lola běží

iZUN: Máme tady kluky, co hráli jako první. Kluci, jak se vám tady líbilo?

Bio zpovídaného

Název: Lola běží

Vznik: 2012

Počet členů: 4

O kapele:

Lola běží je energická kapela, která si zakládá na českých textech a snaží se navázat na tradici české poprockové scény. Chytlavé melodie, české texty a především naprosto přirozená, energická vystoupení jsou hlavními devizami kapely. „To, co nás nejvíc baví, je živé hraní. A to je i důvod, proč tohle všechno děláme.”

No, ze začátku pršelo, ale pak to přestalo, takže dobrý. Báli jsme se, že nepřijdou lidi, ale pak toho přišlo hafo, takže fajn.

iZUN: Když jsme tady v tom univerzitním prostředí, nemáte nějaké perličky, nějaké zajímavé zážitky z vašich škol?

Já jsem s tou školou nikdy moc nekamarádil, takže na ni vlastně ani nevzpomínám.

Já jsem rád, že jsem ze školy pryč a už bych se tam nikdy nevrátil. Úplně mi to stačilo. Já jsem si prošel svým a jsem rád, že se nemusím učit a připravovat do školy.

Máte tady koně?

iZUN:

iZUN: Máme koně.

Tak když bych mohl dělat u koní, tak bych se do tý školy asi vrátil.

iZUN: A co teď kluci plánujete? Jaké máte vize do budoucna?

No, tak my chceme teď hlavně dodělat desku, kterou bychom vydali na konci září a natočit další klip. Teď můžete vidět na YouTube náš nový klip k prvnímu singlu z desky. Ale chceme dodělat komplet desku a pak natočit další klip. To jsou naše hlavní cíle. Plus festivaly samozřejmě po republice.

iZUN: Jaký je váš názor na klecový chov drůbeže?

Tak není to dobrý, ale museli by se asi spojit všichni lidi pro to, aby to nebylo no. Když ty vajíčka stále kupujeme, tak se to nezmění.

Autoři: Viktor Kořínek, Kateřina Valterová
Pohledem autora

<p>Kluci z Loly už jsou vlastně staří známí. Je nutno podoktnout, že od první návštěvy Klubu C při příležitosti IMCH ušli velkou cestu. Jsou mnohem zkušenější, otevřenější a já jsem si jistá, že mají před sebou hvězdnou budoucnost. Pořád ale mají ten rošťácký šmrnc. Já je za to jednoduše zbožňuju stejně jako všechny ty fanynky, které na ně čekaly už ode dvou hodin v dešti!</p>

nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více
08. 05. 2019 0

Seznamte se se Sárou Frankenfeldovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem devět

Číst více
06. 05. 2019 0

Seznamte se s Karolínou Junkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem sedm

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙