Ticho De Pre Cupé Band! Vítěz 4. ročníku iZUN Music Challenge

03. 04. 2013 1 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Zaplněný klub C si v úterý pozdě večer vybral kapelu, která doplnila line-up Miss Agro 2013. Vítězství si odnesla rock 'n' roll-folková sestava z Milevska s trochu krkolomným názvem Ticho De Pre Cupé Band.

Možná to bylo přesunem iZUN Music Challenge zpět do Klubu C, výběrem kapel nebo hodnotnými cenami, ale hudebně-zemědělská bitva opět táhla. Ani netradičně brzký začátek akce, lehce po 20. hodině, velkou část nejvěrnějších neodradil objednat si tekutý chlebíček a s napětím vyhlížet první kapelu.

Partička Sníh na schodišti přijela z Ústí nad Labem, leč bohužel nekompletní.  Vyloženě jarní počasí překvapivě způsobilo na trase Ústí - Praha několik dopravních nehod, díky kterým kapele nedorazil bubeník. V improvizované sestavě kapela, stylem tíhnoucí k alternative rocku, odehrála nakonec kompletní vystoupení a sklidila zasloužené ovace.

Sníh na shodišti

Exař Céčka. Kdo tuhle soutěž zažil ještě na starém Céčku, tak se jistě neubránil slzám, když legendární soutěž opět po více než roce a půl rozsvítila to nové. Dvě semifinálová kola, dva vítězové v pití piva na ex. To byla naplň přestávky mezi první a druhou kapelou.

Top komentář
04 dubna, 2013 - 20:32 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Super akce to byla, né že né :) ale přeci jen, lehce mě zklamalo, že se nevyhlašovala mafie nakonec :( jsem tam šel prakticky kvůli tomu :-D. Přeci jen, jezdim autem tak jsem ani chlastat nemohl.... ale což, povedlo se a byla sranda, toť hlavní ;)

Po dlouhé odmlce se v soutěži opět ukázal šampion z Kruháče, kdy souboj probíhal ještě pod hlavičkou Exaře ČZU, Vojta Kryzan. Přátelé, Vojta... nevyhrál! Ba co víc, dokonce padl již v semifinále, kde ho o prsa korejské závodnice porazil David Harnisch. První obrovské překvapení tak bylo na světě. Po skončení se nám Vojta svěřil, že mu přechod na nové Céčko neudělal dobře a bude muset ještě trénovat. V druhém semifinále si finálovou účast vybojoval Jan Weitz.

Vítěz prvního semifinále Jan Weitz

Vítěz druhého semifinále David Harnisch

Druhou kapelu už nepřízeň počasí nepřekvapila a dorazila v kompletním složení. Českobudějovická OSA Killers představila celou škálu písní ze svého "zabijáckého" repertoáru. Jejich crossover "vyhnal" konečně větší část fanoušků před pódium, kde očití svědci vyprávěli o nesmělých pokusech o pogo. Jestli se jim to nakonec podařilo, to už kanály neuvádějí.

OSA Killers

Druhou přestávku vyplnila zbrusu nová soutěž v tzv. "trakařích", pod čímž si snad každý dovede představit, co asi bylo její náplní. Trakař na jednu stranu, exování piva, výměna trakaře a dojezd do cíle. První pár Jan Grim a David Harnisch se potom v cíli potěšil s batohy od Helly Hansen a lístky na Pražský Majáles. Druhou soutěží byl souboj v nožičkách o fotbalový míč od Selectu. Nutno dodat, že lehce navátí borci nepředváděli dechberoucí výkony, a tak 19 nožiček stačilo na pohodlné vítězství. Vítěz Matěj Opatrný k míči obdržel ještě lístek na Majáles.

Soutěž v trakařích

Vítěz soutěže v nožičkách Matěj Opatrný

Vítězové: Jan Grim a David Harnisch Po třiadvacáté hodině už na pódiu vystoupili pozdější vítězové Ticho De Pre Cupé Band, borci s rock 'n' roll-folkovým výběrem a hlasy do jejich urny začaly utěšeně přibývat. Součet hlasovacích lístků, společně s připočtenými body od poroty tak přinesly vítězství právě této kapele. Hlavní cenou pro vítěze byla účast na Miss Agro 2013. Ticho De Pre Cupé Band tak bude mít možnost předvést své umění před deseti tisíci diváky 14. 5. na této suchdolské soutěži krásy.

Ještě před vyhlášením proběhlo finále Exaře ČZU, tentokrát spočívající nejen v exování půllitru piva, ale doplněné ještě o exování malého pivka brčkem. Tenhle dvojboj nejlépe zvládl David Harnisch, a došel si tak pro lístek na Majáles, iZUN kalendář 2013 a poukaz pro svůj tým k účasti na Beer lize zdarma.

Finále Exaře ČZU

Vítěz David Harnisch

Tím skončil další ročník iZUN Music Challenge, hudebně zemědělské soutěže, ke které jste si snad za její čtyřleté působení našli cestu. My už se teď budeme těšit na listopad, na pátý ročník iZUN Music Challenge, který doufáme bude zase o něco lepší, než ten letošní...

Autoři: Jakub Kopecký Foto: Jakub Kolesa
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více
08. 05. 2019 0

Seznamte se se Sárou Frankenfeldovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem devět

Číst více
06. 05. 2019 0

Seznamte se s Karolínou Junkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem sedm

Číst více

Komentáře

Uživatel
Joey Richtr
Joey Richtr - 04 dubna, 2013 - 20:32

Super akce to byla, né že né :) ale přeci jen, lehce mě zklamalo, že se nevyhlašovala mafie nakonec :( jsem tam šel prakticky kvůli tomu :-D. Přeci jen, jezdim autem tak jsem ani chlastat nemohl.... ale což, povedlo se a byla sranda, toť hlavní ;)

| 66

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙