Zpečetěno! Klub C mění provozovatele i název

29. 01. 2015 36 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Dříve milovaný a uctívaný, dnes trochu rozporuplný studentský Klub C mění po několika letech svého nájemce. Dosavadní vládce pípy na Céčku - Katedra tělesné výchovy - opouští svůj trůn. Novým provozovatelem klubu bude od začátku letního semestru Vlastimil Rys, majitel řeznictví U Rysů.

Jsou to již více než 3 roky, co 12. 12. 2011 po sedmnácti letech existence legendárního Klubu C přišla jeho demolice, aby mohlo dojít ke kompletní rekonstrukci. Po roční práci se klub před dvěma lety 17. ledna 2013 znovu otevřel - ovšem legenda zůstala kdesi v prachu. Ti, kteří staré „Céčko“ pamatují, zasvěceně hovoří o tom, že nová podoba už jim nikdy nepřirostla k srdci.

Top komentář
29 ledna, 2015 - 21:36 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

tak jestli to tam bude smrdět jako v okolí řeznictví, tak moc tržeb mít nebudou.... Ten smrad je tak hutnej, že radši chodím jinudy....

Jaké vlastně bylo staré C? Původní klub byl založen na začátku semestru roku 1994 a od té doby jím za léta prošlo mnoho generací studentů, ale hlavně příběhů a legend. Pro bezradné studenty z kolejí se postupem času stal obývacím pokojem, ostatní studenti ho pojali jako útočiště před přednáškami, denním světlem, a především před nedostatkem tekutin.

Během těchto idylických a láskou zalitých let jste na Céčku mohli potkat osobnosti z nejrůznějších řad společenského života. Ještě v roce 2002 vystoupily na Céčku Tři sestry, v předchozích letech třeba Záviš, Hudba Praha, popíjeli zde bývalí rektoři, ministři (např. Karel Schwarzenberg) či Barbora Špotáková. Pokud Vás zajímá více o legendami opředeném Klubu C, neváhejte číst dále.

A na konci roku 2011 legenda padla. Nutnost modernizace a vybudování nové posluchárny poslaly Céčko do historických kronik. Dodnes je na místě bývalého vchodu, směrem od Kruhové haly slyšet vzlykavý pláč studentů, který rezonuje ze základů nové budovy.

Po otevření na začátku roku 2013 už si Klub C nikdy nenašel takovou oblíbenost, jako tomu bylo v minulosti. Koncerty a diskotéky zůstaly, dřívější atmosféra se však hledala marně. Změní se to s novým provozovatelem?

Novým provozovatelem se stal Vlastimil Rys, majitel řeznictví U Rysů.

21. listopadu 2014 bylo vypsáno veřejné výběrové řízení na provozovatele Klubu C, včetně provozu Akademického klubu v menze, který měl doposud pod svými křídly Eurest. Podmínky výběrového řízení kladly na nového nájemce zachování kulturních a společenských akcí a také poskytování minimálně současné nabídky jídel, avšak s preferencí jejího rozšíření. Jednotlivé návrhy posoudila výběrová komise ČZU, která doporučila kvestorce nového provozovatele. Stal se jím Vlastimil Rys, majitel řeznictví U Rysů.

Nový provozovatel plánuje otevřít klub, pod novým názvem Club C, se začátkem semestru, tedy v pondělí 9. 2. Do té doby dojde k interiérovým úpravám, velká rekostrukce zázemí je plánována přes léto.

Uvidíme tedy, jak se nový nájemce s provozováním Clubu C popere. Plány Vlastimila Rysa jsou velké a my Vám jeho vizi, která by měla kompletně proměnit pohled na zrekonstruované Céčko, představíme v následujících dnech.

Autoři: Jakub Kopecký Foto: Martin Vágner
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 05. 2022 0

Ohlédnutí za jubilejním 10. ročníkem Plesu ČZU s iZUNem

Číst více
28. 04. 2019 0

Poslední, zápočtový týden je tady!

Číst více
16. 04. 2019 0

Konference PMcon 2019: Na cestě k projektovému leadershipu

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 29 ledna, 2015 - 16:39

Jen doufám, že to bude nekuřácký!

| 58
Joey
Joey - 29 ledna, 2015 - 16:54

Zažil jsi atmosféru původního Céčka? Jsem kuřák a nejsem proti zákazům kouření v hospodách, nicméně to, že Céčko už prostě není to Céčko co bývalo bylo způsobeno právě takovou tou atmosférou doupěte, ke kterému patřila i zakouřená místnost..... a právě to novému Céčku chybělo... moc světla, bez cigaret, takový až moc moderní....

| 67
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 29 ledna, 2015 - 18:51

jistě no.. každej chce bejt smradlavej jak ty ;-)

| 57
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 30 ledna, 2015 - 13:05

Mně je u zadku, jaké bylo céčko. Ale kuřáckých klubů je tu víc než dost! Nemusí být každá hospoda stejná, ne?! Můžeme si zajít na pivko, i bez toho, že nebudeme smrdět jak "...nemám ani pojmenování na ten humáč" , ne?! Něco psali i o jídlu. A zrovna u jídla to není vůbec příjemný... Bezohlední kuřáci jsou nejhorší sorta lidí, a je jich více než těch co koukají na okolí. Stačí, když kuřák típne cigaretu na zastávce a rovnou vleze do busu! Do zahulenýho doupěte můžete jít Na Farmu, jo, budete "týden" čekat na pivo, ale hlavně, že člověk je v tom zahuleným doupěti... Zakázal bych i kouření před vchodama na fakulty... Nejde projít k jakékoliv fakultě, bez toho , aniž bych se nenadejch toho svinstva... Shrnu to tím, že pokud to bude i stravovací zařízení (nemyslím tím jen klobása s chlebem), tak by se tam nemělo kouřit. Venku je prostoru dost, samozřejmě ichtyla napadne si stoupnout přímo před vchod... Ale ať je to jak je to... svůj názor jsem na to vyjádřil..

| 58
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 28 dubna, 2017 - 16:07

Nejznatelnější rozdíl mezi studenty a generacemi dříve a dnes je ta, že dříve se kalilo a nebrečelo a dneska se brečí a nekalí...hlavně že je Wifi všude a lidi chodí jak oslové s hlavama dole a čumí do telefonů, div se nezabijí o lampu....Vivat starý céčko a zmar novodobým rádoby studentům bez hodnot. PS. možná je dobře, že už to není, jelikož tyhle lidi si udělají atmosféru max na FB a nebo v mamahotelu

| 3
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 29 ledna, 2015 - 16:53

Jen doufám, že to bude kuřácký! :D :D ;-)

| 56
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 29 ledna, 2015 - 17:15

Pochybuji, že sluníčka a protikuřáčtí fašisti diktující své subjektivní pocity z pozice minority majoritě která buď kouří nebo je jí to (jako mě) ukradeno a naopak to vítá, protože kouř ke klubům a barům patří, by to jen tak přešli. Je potřeba napřed zakázat ekoterorismu a ekologii, liberalismus a podobné social justice směry aby se mohl majitel svobodně rozhodnout bezestrachu, že mu do podnikání budou kecat ti kteří se na jeho podniku nepodílejí ani minimální částkou.

| 45
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 29 ledna, 2015 - 17:02

to by se musela zatemnit okna a povolit znovu koureni, aby to melo alespon trochu ty byvaly atmosfery:) a taky prestat hrat ty diskotekovy hity:D

| 35
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 29 ledna, 2015 - 17:15

Jestli chcete něco z původní atmosféry tak si zajděte do Bubenče do nádražní hospody nebo na Libeň tam se vám bude líbit

| 46
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 29 ledna, 2015 - 21:36

tak jestli to tam bude smrdět jako v okolí řeznictví, tak moc tržeb mít nebudou.... Ten smrad je tak hutnej, že radši chodím jinudy....

| 75
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 29 ledna, 2015 - 21:45

No R. řeznictví smrdí šíleně nevim proč

| 39
MN
MN - 29 ledna, 2015 - 22:11

to tak prostě bejvá když zpracováváš maso..

| 36
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 29 ledna, 2015 - 22:48

Zajímavý, že jinde ( a řeznictví, kde bouraji, je plno) to tak úděsně nesmrdí smrdí to i v tom obchodě, už tam radší nechodim

| 38
Obersturmbannführer
Obersturmbannführer - 30 ledna, 2015 - 10:21

to je z toho kanálu, splachujou tam nezdělaný zbytky a hnije to tam...je to strašnej smrad.

| 41
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 30 ledna, 2015 - 11:24

vedle zdravotniho střediska kousek od mlíka v lednu!!!! to smrdí široko daleko dovnitř už vůbec nelezu je to otřes

| 48
Vlasta a Klára
Vlasta a Klára - 31 ledna, 2015 - 12:52

Jen na naší obranu musím oponovat ,ale nejsme opravdu takový prasata že by jsme nezdělaný zbytky lili do kanálu . Každý podnik , který vyrábí uzeniny musí mít čističku odpadních vod . Smůla je , že mi jí máme přímo za krámem . Sice máme pasivní čističku / bez čerpadel atd tzv "Lapač tuků" - který se vyváží jednou týdně / , ale alespoň jí máme. Ale na druhou stranu uznávám že někdy je ten zápach šílenej. Proto jsme pozvali na tento týden člověka , který nám pomůže s tímto problémem a budeme ho řešit za pomocí bakterii , kterým ty dobroty v lapači chutnají a eliminují hlavně i zápach. A pro ty nevěřící jsem ochoten kdykoli ukázat provoz i v zázemí a přesvědčit je , jak je uklizeno a čisto v našem provozu.

| 56
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 05 února, 2015 - 14:42

Díky moc za vysvětlení, vždycky jsem si říkal, jak je možný, že je tam takový zápach. :) Tak snad se to zlepší, protože je to zrovna příchozí cesta do školy a hodně lidí to asi odradí. :(

| 37
Vlasta a Klára
Vlasta a Klára - 30 ledna, 2015 - 00:30

Jednoho vždycky potěší, když slyší slova chvály týkající se jeho snažení vyrobit něco dobrého a z masa ( při bourání masa nic neucítíte ale výroba je trošku něco jiného) :-) ................ a jinak smrdí ten lapač tuků za barákem a nebo to budeme pouštět rovnou do Vltavy a tady ucítíme jen sedmikrásky :-)))))) ale i tak s tím něco udělám . Co kdyby jste raději napsali co by Vás na novém Céčku potěšilo :-)

| 30
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 30 ledna, 2015 - 12:51

Lapače tuků pro každou budovu!

| 54
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 30 ledna, 2015 - 13:15

Klasický český jídlo Vaší výroby (vaše maso-svíčková, klidně i nějakou jitrničku nebo jinou pochoutku k pivu..), nekuřácký po celý den, dobré pivo (staropramenu je tu víc než dost, něco jiného, hlavně 11° nějakou. Gambrinus bych také změnil), příjemnou obsluhu. Jinak přeji ať se daří, ať už se rozhodnete udělat Club jak uznáte za vhodné. Ale opravdu bych si dal k tomu pivu nějakou vaší dobrotu. A ať si lidi dají raději vaše výrobky, než nějaký pannini...

| 33
J.V.
J.V. - 31 ledna, 2015 - 14:27

Za nějaký opravdový pivo bych se přimlouval. Nebudu psát konkrétní značky, ale prosím alespoň pivovaru, kde není technologie HGB. A skutečnou spilku místo CKček už si žádat asi netroufnu :-) Dik!!!!

| 29
Vlasta a Klára
Vlasta a Klára - 01 února, 2015 - 00:05

Děkujeme za přání, je hezké přečíst si pozitivní příspěvek. Naším cílem je vytvořit pohodovou, přátelskou atmosféru:) Obsluhu zavedeme a rádi bychom k tomu využili brigádně i zájemce z řad studentů. Také děkujeme, že jako jeden z mála v příspěvku napíšete konkrétní věci, které by Vás potěšily:) Neříkám, že bude v našich silách vyjít vstříc úplně všem a ve všem, ale uděláme maximum pro to, abychom si to na Céčku užili všichni.

| 37
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 02 února, 2015 - 16:59

jojo nekuřácký aby bylo céčko je potřeba! a jinak to pivo by chtělo změnit, gambrinus 11 je všude, já jsem pro Kozla 11 to je nejlepší pivo :-)

| 43
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 31 ledna, 2015 - 11:59

Urcite nejakou ceskou klasiku a neco k pivu z reznictvi. Me by nejvice potesilo kdyby C bylo nadale nekuracke.

| 33
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 05 února, 2015 - 14:47

Na čepu třeba Bernarda a kdyby byla jedna dvě pípy rotující s pivama z malých pivovarů, tak bych se rozhodně nezlobil. :)

| 45
Vlasta Rys
Vlasta Rys - 07 února, 2015 - 01:13

Je Vás tu dost co by jste rádi ochutnávky z malých pivovarů :-) dejte mi krátký čas na to domluvit se s malými pivovary a ochutnávky budou . Chcete mít ochutnávku jen nějaký konkrétní jeden den ,který si tu můžeme hlasováním zvolit , nebo to měnit ob týden ?

| 28
Anonymní sýček
Anonymní sýček - 09 února, 2015 - 08:22

Jooo například každý týden jiný pivečko z malopivovarů to by byl luxus.

| 45
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 30 ledna, 2015 - 00:53

Skoda puvodniho Cecka. Atmosfera v letech 2002 az 2008 byla jedinecna. Kdo chtel lepsi hospodu mohl jit na G nebo JIH nebo kamkoli jinam. A kdyz bylo venku hezky,koupilo se pivko do kelimku a lehli jsme si na travu pod brizkama :-). Tyhle moderni vymozenosti nemaji s puvodnim Ceckem nic spolecneho.

| 45
Vlasta a Klára
Vlasta a Klára - 30 ledna, 2015 - 01:09

Staré Céčko už nevykouzlíme nejsme v Bradavicích ,ale v létě se pod těma břízkama bude sedět znovu , nebo u stolu v nové zahrádce a nebo relax v houpací síti s pivkem v ruce :-) to jen k plánům co bude v létě za Céčkem

| 41
El Ve
El Ve - 30 ledna, 2015 - 15:53

Nové céčko je sterilní, připomíná spíš nemocnici, než "céčko" ... Ať už je to tím "moderním" vzhledem, naprosto odlišným nábytkem, uspořádáním ... Je to škoda, na staré céčko jsem rád chodil jen tak na pivo, na nové chodím už jen na pár akcí pozdravit a potkat lidi..

| 32
Vlasta a Klára
Vlasta a Klára - 31 ledna, 2015 - 13:18

Část Céčka ve stylu Chill - out , alespoň trochu rozbije ten pocit závodní jídelny. Příští týden představíme nový jídelní lístek , který jsme zkoušeli a sestavovali s těmi nejlepšími kuchaři co znáte i z televize / Jirka Babica to nebyl / . Budeme se ze všech sil snažit Vám zpříjemnit studium tím , že Vám naplníme bříška něčím dobrým a zdravím

| 53
Vlasta a Klára
Vlasta a Klára - 31 ledna, 2015 - 13:30

A k debatě kouřit či nekouřit . Céčko bude NEKUŘÁCKÉ . Ač jsem kuřák tak si rád chodím v hospodě zapálit ven , pochutnávat si na něčem dobrém a k tomu čuchat kouř z cigaret to i já , který jsem schopen spálit 40 cigaret denně považuji za hnus :-) A za druhé se ani v akademických prostorách kouřit nesmí takže debata jestli kuřácký či nekuřácký je stejně pase. Zkusíme kuřáky přesvědčit i o jiných důvodech proč by mohli rádi chodit na nové Céčko :-)

| 62
Anonymní alkoholik
Anonymní alkoholik - 02 února, 2015 - 16:57

Snad tam bude zas otevřeno už od 10(klidně dřív), když se ráno třesu a potřebuju nutně alkohol, tak to byla jediná hospoda kde mě zachránili. Prosim, hlavně dobrý pívo, chlast, nehodlam trpět do 10:30 kdy otvíraj Na farmě. A Géčko v plechu z kantýny nechci.

| 34
Vlasta a Klára
Vlasta a Klára - 02 února, 2015 - 19:09

Bude otevřeno od 10.00-24.00 :-)

| 36
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 02 února, 2015 - 23:54

Super! A bude také možné pracovat na skupinových projektech? Dostáváme jich až příliš mnoho vzhledem k tomu, že na celé univerzitě se nedá kloudně sesednout a dobrý pivo je k učení nejlepší doping! Největší podpůrnou injekcí by byly piva z malých pivovarů, jejich střídání a nutnost častého ochutnávání!

| 37
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 03 února, 2015 - 21:18

Souhlasím s nějakými pivními speciály. Samozřejmě nějaký pivo ve studentské ceně a pak klidně dražší speciál.

| 34

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙