Lehkoatletické zápolení pod strahovskou plachtou

18. 01. 2013 0 0 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Již tradičně pootevírají atleti z českých univerzit dvířka do nové atletické sezóny a nebylo tomu jinak ani letos. V pondělí 7. ledna uspořádala Katedra atletiky FTVS UK již po několikáté Akademické mistrovství ČR v halové atletice jednotlivců a družstev 2013 a, co se výsledků týče, naši zemědělci ostudu neudělali a skončili v celkovém hodnocení „na bedně“.

Vezměme tedy výsledky našich borců a borkyň pěkně popořadě, od nejrychlejších až po nejsilnější.Hned na nejkratší trati — 60 m — si suverénně počínal sprinter Lukáš Štastný, toho času student FAPPZ. Přijel, zaběhl a vyhrál v čase 6,97, čímž jako jediný stlačil čas pod 7 sekund. Čili první zlato pro Suchdol. Na stejné trati s překážkami se představil český vícebojař a budoucí ekonom z pefky Jaroslav Hedvičák. Jeho čas 8,44 s svědčí o tom, že ani nevysoký vícebojař se mezi specialisty neztratí a se slovy: „ ...jo, tak na holku dobrý,“ byl se svým výkonem spokojen. A když už jsme u dívek, jedinou sprinterkou v našem týmu byla Klára Buřilová, která na překážkách jakoby okopírovala Jardovo umístění a skončila rovněž sedmá v čase 9,73 s.

Vítěz v běhu na 60 metrů Lukáš Šťastný

Navzdoru tomu, že suchdolské okolí i náš malý stadion jsou jako stvořené pro běhání všeho druhu, dalším běžcem se ve výsledkové listině pyšnit nemůžeme a přesouváme se do technických disciplín, kde jsme ovšem zářili.

Ve skoku vysokém mužů se s ničím nemazal pefkař David Kovalský a vyhrál výkonem 205 cm. Jeho výkon i počínání sledoval jistě se zájmem o 6 let mladší Josef Lacika a za 180 cm bral 8. místo. Jarda Hedvičák neváhal a ještě jednou se objevil na startovní listině, tentokrát ve skoku o tyči, a opět naznačil, že jeho halová forma poroste. Ač jako jediný tyčkař skáče na levou stranu, počínal si zručně a za 460 cm bral bronz. Nyní se opět podíváme, jak si vedly naše dívky, tentokráte skokanky. Ve skoku dalekém se za sebe zařadila hned dvě naše děvčata. Petra Vachatová se s již zmíněnou Klárou Buřilovou umístily na sedmém, resp. osmém místě.

Z výsledkové listiny je zřejmé, že hlavní disciplínou Petry Vachatové je trojskok, a důkazem toho je 3. místo v této disciplíně za pěkný výkon 11,46 metru.

David Kovalský-vítěz ve skoku vysokem

Teď se dostáváme mezi nejsilnější ze sportovců, a to mezi vrhače. Koulařský sektor jasně ovládl atlet pražské Dukly a student PEF Tomáš Staněk se zlatým výkonem 17,53 m a za čtvrté místo bral medaili z „brambor“ František Šmíd s délkou svého vrhu 14,72 m.

Vítěz Tomáš Staněk (PEF)

Závěrem bych si dovolil podotknout, že ačkoliv byste dokázali členy týmu ČZU spočítat na prstech obou rukou, tak s celkovým výsledkem mohou být velmi spokojeni. Dle mého názoru je bronzové umístění skvělé a rovněž slibuje i závazek do budoucna! V počtu pouhých devíti atletů je vybojované třetí místo v hodnocení univerzit skvělé!

1. FTVS UK Praha 2. FSPS MU Brno 3. ČZU Praha

Autoři: František Šmíd,
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙