Nový Free Shop ČZU - nákupy zadarmo!

22. 02. 2019 0 0 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Šaty, svetry, košile, kosmetika, knihy, časopisy, nádobí, příbor, skripta,… Také milujete nákupy? A ještě když při nich neutratíte ani halíř? V novém Free Shopu ČZU je to možné. A kdo na nákupy moc není, protože nemá čas přemýšlet nad jinými starostmi než záchranou naší planety Země, mám pro Vás dobrou zprávu. JE TO EKO!

Již nějakou dobu se po ČZU špitá o zrealizování nového projektu a dne 14. 2. se TO konečně uskutečnilo, došlo k prvnímu Swapu, a mnozí z vás se akce jistě zúčastnili. Další od těchto zúčastněných možná zaslechli něco jako: „Hele, můžeš tam přijít a cokoliv si jen tak vzít. Připadal jsem si jako kdybych kradl, když jsem nemusel platit.“ Toto nejsou jen fámy, takhle podobně to opravdu funguje. 

A k čemu to vůbec je?

Studenti opouštějící koleje vyhazují velké množství věcí, které už nechtějí, nepotřebují nebo prostě nemohou odstěhovat pryč. Účelem Free Shopu je možnost umístění věcí, pro někoho už nepotřebné, ale pro jiného mohou být ještě využitelné. Každý si zde může najít, co sám potřebuje. Tento projekt, který vznikl v rámci ČZU Campus Sustainability Challenge, má za cíl snížit plýtvání přírodními zdroji, ale také finance, jenž při stěhování vznikají.

Také milujete nákupy? A ještě když při nich neutratíte ani halíř? V novém Free Shopu ČZU je to možné. A JE TO EKO!

Pro nákup výhodný pro obě strany existuje jedno pravidlo: když si něco odnesu, měl bych také něco přinést. Není to však podmínkou, a odnést si, co se mi zrovna hodí, mohu i bez toho, a to, opět připomínám, zcela ZDARMA!

Co zde mohu dát/najít?

Pokud se chystáte spálit své studijní materiály po již proběhlé zkoušce v zimním semestru, nedělejte to! Ze vzniklého ohně si stejně neohřejete ani buřt. Pokud je ale donesete do Free Shopu, mohou někomu jinému ještě posloužit stejně jako tobě u zkoušky (leda pokud bys zkouškou neprošel, pak je opravdu raději spal).

To také platí i pro jiné věci z tvých poliček či skříní jako knihy, časopisy, oblečení, módní doplňky, nádobí, malé spotřebiče nebo třeba trvanlivé potraviny (které můžete také darovat Suchdolské lednici Bertě pro potřebné, viz zde https://www.izun.eu/univerzita/mate-na-byte-ci-koleji-prosle-jidlo-a-chcete-ho-vyhodit-nedelejte-to).

Kde tento „obchoďák“ najdu?

Free Shop najdete na koleji C ve čtvrtém patře v budově BCD.

Jaká je otevírací doba?

Každé úterý 12:30-13:30

A každou středu 15:45-17:00, tudíž po době obědové můžete zrelaxovat nákupy.


Co? Free Shop ČZU – volná, spontánní výměna věcí, které již nepotřebuji, za věci, které se mi zrovna hodí
Proč? Snížení plýtvání přírodními zdroji, snížení financí vzniklými při stěhování
Kde? Čtvrté patro koleje C v budově BCD
Kdy? V úterý od 12:30-13:30 a středu od 15:45-17:00


Pro aktuálnější informace během celého vašeho přežívání na univerzitě sledujte Facebookovou stránku https://www.facebook.com/FreeShopCZU/.

V případě otázek týkajících se přímo Free Shopu pište na e-mail: freeshopczu@gmail.com.

Budu moc ráda, pokud se s těmito informacemi podělíte i se svými spolužáky, jen s VÁMI bude mít totiž toto místo smysl!

S kým se teda ve Free Shopu potkám příští týden?


Autoři: Kamila Kobieluszová
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙