9 věcí, co nechcete, aby se vám staly v den zkoušky
1. Potíže trávicího traktu
Ten pocit, kdy se ráno před zkouškou probudíte (pokud jste tedy za poslední 3 dny vůbec spali) a rychle uháníte do oné místnosti, ten jsme zažili asi všichni. Nervy zkrátka pracují i několik dní dopředu a hlavně celý den zkoušky. Tudíž hodně štěstí všem, koho příroda zavolá zrovna při psaní testu.
2. To si to vrtání nemůže odpustit ani ve zkouškovém?!
Všichni jistě milujeme zvuky vrtání, řezání a bouchání kladivem, obzvlášť ve zkouškovém. Náruživí sousedé, zapálení domácí kutilové, nám dělají tu radost v tomto období snad naschvál, když se všichni pilně učíme. A co teprve, když se tyto zvuky začnou ozývat z místnosti hned vedle té, kde právě probíhá vaše zkouška.
3. Ten srab se odhlásil
Ještě několik hodin před samotnou zkouškou se spolužákovi svěřujete, kolik dílů seriálu jste dnes zhlédli či která kočka vám lajkla novou fotku na Instagramu a mimo to se taky zmíníte, kolik jste se toho (ne)naučili, načež si vzájemně vyléváte srdíčka, jak jste v háji a zítra to nedáte. Po noci, kdy se snažíte dohnat, co jste nestihli, vyrazíte na zkoušku. Na chodbě vyhlížíte svou psychickou podporu, ale ta se ne a ne objevit. Těsně před začátkem zkoušky napíšete spolužákovi textovku se slovy „Kde sakra jsi?“ a marně čekáte na odpověď. O dvě hodiny později se ta osoba, které jste tolik věřili, ozve, že se ještě stihla ze zkoušky odhlásit. Pokud má tedy vůbec koule na to, aby to přiznala, a nevymyslí si raději historku o střevní chřipce.
4. Né, tyhle otázky jsem chtěl já
Ze zkušební místnosti pomalu vychází psychicky vyčerpaní studenti. Vy s učebnicí v ruce a předstíráním, že se ještě učíte, napjatě posloucháte pocity ostatních a snažíte se zachytit, jaké otázky si kdo vytáhl. Vaše naděje na alespoň splnění zkoušky začínají prudce klesat, když postupem času zjišťujete, že na vás už zbyly jen ty otázky, co jste ani neviděli.
5. Piš, propisko, piš!
Zákon schválnosti pracuje neustále a zrovna ve zkouškovém na plné obrátky. Jako by člověk už tak nebyl dost nervózní, když dopíše tužka a vy musíte shánět novou od spolužáků, na klidu vám to zrovna nepřidá. Proto s sebou vždy noste propisky alespoň tři. Nikdy nevíte, která si zrovna usmyslí, že přestane psát.
6. Spletete si předmět
Už mnoho dní se v pokoji topíte pod hromadou knih, papírů a tužek a zoufale voláte vyšší moc o pomoc. Onoho dne kráčíte na zkoušku alespoň s průměrnými znalostmi. Když tu najednou se před vámi na stole objeví test ze zootechniky místo očekávané fyziologie. Začne vás svírat pocit bezmoci a cítíte, jak vaše naděje ustupuje spolu s veškerou snahou něco do nečekaného testu sesmolit. Zmůžete se jen na pouhý podpis a se sklopenou hlavou a přemítáním nad tím, jaký jste to ale hovězí dobytek, odcházíte ze třídy.
7. Teď né, lehni!
Přesně tak, pánové, řeč je o erekci. Z pohledu osoby ženského pohlaví těžko mohu popsat pocity studentů, kterým se toto poštěstí u zkoušky. Když se však do jejich role pokusím vžít, nejspíš to nebude úplně radostná situace a rozhodně to o pár desítek procent ztěžuje pozornost a soustředění. Jak nepříjemné...
8. Cože? To mělo i druhou stranu?
„Tak co?“, ptá se vás spolužák těsně po zkoušce. Najednou začne mluvit o otázkách, které vy jste v testu neobjevili a vůbec netušíte, o čem to váš kolega mluví. K vašemu překvapení se zmíní o druhé straně testu, v tu chvíli ve vás hrkne a už je vám to jasné. Holt chybami se člověk učí a od příště raději rovnou začněme stranou číslou dvě.
9. Ten výstřih na mě neplatí
Učení jste dali samozřejmě maximum, úspěch však ovlivňují i další faktory. Slečny ráno věnují minimálně hodinu tomu, aby vypadaly přitažlivě, když má přeci zkoušet obávaný profesor. I přes veškeré nervy nahodí milý úsměv a hlavně hluboký výstřih a doufají, že snad takto zkoušejícího alespoň trochu obměkčí. Když však ve dveřích spatří kolegyni zkoušejícího, veškerý sexappeal je v tahu a nezbývá než spolehnout se jen a pouze na své vědomosti.
Je toho mraky, co vše se vám může stát, ale pro tentokrát jsme vynechali tragické scénáře, jako může být úmrtí v rodině, rozchod, nehody či požáry. Doufáme, že se vám námi vybrané situace líbily nebo jste se v některých našli, ale hlavně, že vás náš článek pobavil.
Pozn. redakce: Článek je smyšlený a není konkretizován na ČZU.
Mrkni taky na tohle
Komentáře
Boží :D Vidle nahoru!
Ještě bych na seznam přidal "mozku usni!" Co si asi zkoušející myslí, když na zkoušce usínám, protože v noci mozek odmítal vypnout.
Tak ženská varianta 7: nervy mohou trochu rozhodit náš cyklus a může to způsobit dřívější nástup nechtěné Irmy. Další ženské potíže: náhle vyjetá kostice u podprsenky (vážně! zkuste se soustředit, když vás něco bodá do prsou), roztrhlé punčochy či zrovna utrhlý knoflíček u halenky.
hnůj
Nějakým způsobem to "hnůj" bejt musí, když je to v rubrice "Hnůj art" ;) #hatersgonnahate
Je to už dost dávno, co jsem opustila naší/vaší "hnojárnu". Našla bych pár rozdílů a také samozřejmě spoustu věcí, které se stále nezměnily. Problémy se zažíváním,s rušením při učení, s včasným dojezdem na zkoušku, atd. Malá změna od té doby je např. v zapisování na zkoušku. Museli jsme vystihnout, kdy zkoušející vyvěsili na dveře pracovny papíry s přihláškami. Rychle jsme se zapsali na požadovaný termín a před zkoušku s hrůzou zjistili, že nás někdo škrtl a zapsal se sám. Šuškalo se i o úplatcích a o nošení zajíců (asi mrtvých). Byly ale i na tehdejší dobu vrcholného komunismu jiné způsoby, jak na škole vydržet několik let bez postupu do dalšího ročníků. Dodnes mi vrtá hlavou, kdo z našeho kruhu udával. Báli jsme se cokoli říct. Závidím a zároveň vám přeji volnost ve vyjadřování vašich myšlenek a postřehů. Jen tak dál.
"Teď ne, lehni!"