Na fakultách ČZU vzniknou obory ve slovenštině!

01. 04. 2020 0 7 iZUN Art Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Naše škola se dlouhodobě snaží přilákat studenty ze zahraničí, proto není divu, že na škole můžete potkat Rusy, Uzbeky nebo Kazachstánce. Nově se ale vedení univerzity zaměřuje na exotičtější místa, jako je třeba Slovensko.

Slovenská republika je poměrně nový stát, který leží na východ od ČR, podle cestovatelů je ideálním spojením dálnice D1. Když po třech dnech dorazíte do Brna, stačí odbočit na (pro Čechy nevyslovitelné) město jménem „Bratislava“. Po dalším týdnu putování dorazíte do cíle.

Právě studentům z těchto končin chce Česká zemědělská univerzita vyjít vstříc. Začínají se rýsovat i první obrysy. V prvních ročnících studenty čekají předměty jako „Pletení korbáčiků“, „Vyhánění stáda na pastvu“ nebo „Zdobení tradičního kroje“. Dobrovolným zájemcům bude nabídnuta i „Bačovská čeština“.

Tím podpora samozřejmě nekončí. Ubytovací kapacity budou pro maximální pohodlí těchto studentů přestavěny na polozemnice, odstraní se trubky s tekoucí vodou, maso v menze bude k dostání jednou za tři týdny. Prostě se udělá vše, aby se jim nestýskalo po domově.

Tento projekt není v Česku ojedinělý. Integrace Slováků proběhla úspěšně již na Vysoké škole ekonomické. Posuďte sami, jen po pouhém roce od spuštění programu na otázku „Vadí vám Slováci na vaší škole?“ odpovědělo 30 % studentů ANO, drtivá většina 70 % odpověděla NIE.“

V dohledné budoucnosti se očekává zařazení Slovenska do programu Erasmus+ a podle představitelů Evropského spolku pro studenty k tomu dojde hned, jak na Slovensku vznikne první vysoká škola. 

V kooperaci je plánovaná přednáška slovenských učenců i pro české studenty. Těšit se proto můžete na „Jak cestovat v Tatrách a nezabít se“ nebo další pro Čechy neznámá témata.


Vážení čtenáři, jistě jste pochopili, že se jedná o aprílový článek, který neodpovídá skutečnosti a má sloužit pouze k zábavním účelům. Kamarády Slováky a ostatní národy máme samozřejmě moc rádi a je nám potěšením s nimi budovat dobré jméno univerzitě. Slovensko je krásná země, která v některých aspektech předčí Českou republiku. 

Autoři: Honza Provazník
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

01. 04. 2014 14

ČZU zablokuje Facebook v areálu! Pedagogům došla trpělivost [update Apríl]

Číst více
01. 04. 2011 8

Dlouhodobý záměr ČZU: Studenty čekají velké změny

Číst více
01. 04. 2010 13

Uniklé fotky 12-ti finalistek Miss Agro 2010 [Update: Apríl]

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙