Benátská 2016: Rodinný festival, který zazářil jako diamant festivalové sezóny

18. 08. 2016 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Počtvrté se konal 21. ročník open air festivalu Benátská ve Vesci u Liberce. Dalo by se říci, že se dříve úzce zaměřený festival na rock a metal změnou působiště přetvořil na multižánrový, který zaujme všemi druhy hudby, divadla a všechny generace. Letos vyšlo i počasí (žádné vedro ani déšť), a tak tisíce návštěvníků mohly být maximálně spokojeno.

Čtvrteční večírek byl večírkem pro nedočkavé. Brzy se však změnil v téměř regulérní festivalový program, kde vystoupili mimo jiné Jesus Christ Superstar a večer zakončil skvělý Brutus.. Na druhém podiu zářili Jaksi Taksi i Totální nasazení - škoda, že vystupovali proti sobě.

Benátská!

V pátek byl hlavní hvězdou večera Tygr z Walesu Tom Jones, který zaujal skvěle připravenou show, a i na svých 76 let překvapivě dobrým zpěvem. Skvělí byli De Bill Heads, Doktor PP, Anna K i Olympic. Pipes and Pints, zapojili do rockové muziky nejen nadšení, ale i dudy. Závěr obstarali Krucipüsk a Deathward. Kdo nechtěl jít spát mohl si ještě užít DJ ve stanu Radia Impuls.

Benátská!

Letos se i tady postavila REC Stage, scéna určená pro návštěvníky, kde každý mohl přijít a vystoupit. Dostal zapůjčené nástroje, aparaturu, zvukaře a ještě mu natočili CD. Ve čtvrtek vystoupil Pekař a jinak se tam střídal kde kdo.

V sobotu začal již v poledne Pavel Calta a i přes - pro něj - brzkou ranní hodinu dokázal zapojit diváky a vytvořit skvělou atmosféru. Pro Visací zámek to také muselo být náročné, ale vypořádali se s tím skvěle a odvedli výborný výkon. Celý kotel s nimi zpíval hiy jako Prezident je buzna i další. Volbou stage také bylo vidět věkové rozdělení diváků. Před hlavní Gambrinus stage, kde vystupovali mimo jiné, Hana Zagorová, Tublatanka, Divokej Bill, hvězda večera Michael Schenker a Dragonforce, se sešly poněkud dřívější ročníky. A před Česká televize stage, kde hráli Voxel, Sebastian, Atmo, UDG, Lipo, šílela hlavně mladší děvčata. Slza odvedla standardní výkon, ale s publikem moc nekomunikovali. P. Garand přetáhl svůj progam skoro o hodinu a tak došlo v velkému časovému zpoždění, které trochu odnesl Vilda Čok. Ten měl zakončovat festival na Česká Televize stagi, pak ho chtěli dát na Skutečnou ligu a nakonec zakončoval na Gambrinus stagi. Velké zmatky a pozdní hodina si vybraly svou daň a hodně lidí již nevydrželo.

Benátská!

Celkově se dá řici, že si Benátská našla své publikum a vyprofilovala se na rodinný, milý a příjemný festival pro všechny generace. Již se těšíme na další ročník.

Autoři: Jiří Opletal Foto: Jiří Opletal
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

03. 08. 2017 0

Švihov zářil sluncem i Hvězdami

Číst více
14. 07. 2017 0

Benátská noc - festival dobré nálady!

Číst více
12. 07. 2017 0

Benátská noc - festival dobré nálady!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙