Benátská noc 2011 - báječná atmosféra pod kapkami deště

02. 08. 2011 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Na Malé Skále se již po devatenácté uskutečnil festival Benátská noc, který má každoročně své kouzlo a jedinečnou atmosféru. Dobrá nálada panovala opět v celém areálu, a to i přes nepřízeň počasí.

Pátek

Program začínal již v poledne a na dohromady 3 pódiích se střídali žánrově rozličné kapely od hip-hopu Gypsy.cz po maskované metalisty Dymytry. Slovenští punkáči Iné Kafe nepřesvědčili tak, jak jsem od nich očekával, ale přesto byli jednou z nejlepších kapel pátečního večera. Možná trochu překvapivým vítězem pro mě byla alkoholická banda De Bill Heads. Musím však přiznat, že mám pro tuto kapelu slabost. Jednou z jejích hlavních deviz je výtečný hlas frontmana Honzy Havlíčka, dále vtipné texty a jednoduchá úderná muzika.

Ačkoli předpovědi počasí počítali s deštěm spíše v sobotu, již v pátek zkropilo festivalový areál několik přeháněk a areál začínalo plnit bláto a již před půlnoci mé glády začaly těžknout.

Sobota

V sobotu se potom počasí opravdu zkazilo a místo avizovaných přeháněk se přehnala jediná, která zato vytrvala po celý den. Kdo neměl glády, holínky, nebo jakékoli těžké boty, měl vcelku problém. Wigwam stage pak byla téměř stále zaplněná. Na této stage hrály méně známé kapely, a tak jsem byl zaskočen a trochu zklamán, že tu hrála taková legenda jako je Visací Zámek. Zvláště, když vyznavači stejného žánru (nebo přinejmenším velmi podobného), Slováci Iné Kafe hráli na hlavním pódiu.

Visací zámek

Když jsem tak večer procházel mezi stagemi, trochu mě pobavilo poslouchat "kapelu" Scooter. Měl jsem tak trochu pocit že slyším stále stejnou písničku, stejný rytmus. No ale co, proti gustu... :)

VZ1

Večer, již lehce unaven, jsem se šel podívat na německou heavy metalovou ikonu U. D. O. a málem jsem neodešel, přilepen až po kotníky v bahně. Ačkoli koncert kapely bývalého zpěváka Accept již (patrně díky dešti) nesledovalo mnoho lidí, mělo vystoupení dostatek energie a publikum rozhodně nespalo.

Neděle

Na několika festivalech jsem viděl rozhazovat slámu jako obranu proti rozbředlé zemi. Na letošní Benátské noci byste ji však hledali marně.

Možná i díky tomu, ale především z důvodu rozvodněné Jizery pořadatelé rozhodli z bezpečnostních důvodů uzavřít areál. Nedělní program tak byl kompletně zrušen.

Zhodnocení

Není lehké hodnotit cokoli, zvláště, když to čte více lidí s rozdílnými názory. Uvedu tedy ten svůj.

Počasí se sice vůbec nevyvedlo, ale myslím, že s plochou se dalo něco dělat. Opravte mě, pokud se mýlím. Možná to bylo počasím, možná cenou, možná počtem kapel. Každopádně návštěvníků nebylo tolik, jako v minulých letech. To však nebylo tak úplně na škodu, když se člověk alespoň nebrodil davem lidí, když už bahnem ano.

Rád bych pochválil model 2 pódií těsně vedle sebe, známý třeba z německého Wackenu, kde se hraje střídavě na jednom a druhém téměř bez přestávky.

I přes určitá negativa myslím, že měla Benátská noc opět své kouzlo. A kdo si ho nedokázal najít, jeho chyba. Nezbývá tedy než popřát do příštího jubilejního dvacátého ročníku hodně štěstí. Snad i to počasí vyjde lépe. Za rok tedy nashledanou.

Autoři: Jan Masner
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

03. 08. 2017 0

Švihov zářil sluncem i Hvězdami

Číst více
14. 07. 2017 0

Benátská noc - festival dobré nálady!

Číst více
12. 07. 2017 0

Benátská noc - festival dobré nálady!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙