Benátská noc 2012 — pivo v novém areálu do igelitky nedostanete

10. 07. 2012 2 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Pouze 17 dní nás dělí od nového ročníku festivalu Banátská noc, který se odehraje v novém areálu v Liberci. Pojďme se podívat, co si pro nás pořadatelé na novém místě připravili a na jakou porci muziky se můžeme těšit.

Festivalový program začíná již ve čtvrtek 26. 7. klasickým večírkem pro nedočkavé. Tentokrát se můžeme těšit na slovenský večer, probíhající na dvou stagích. Nebudou chybět Horkýže slíže, No Name nebo Tublatanka. Pro majitelé permanentek na celý festival je vstup samozřejmě zdarma.

V pátek se festival rozjíždí naplno. Žánrová pestrost je zaručena, a tak se například na jedné stage vystřídá hned po sobě český písničkář Jarek Nohavica a po něm německá speed metalová kapela Gamma Ray. Tato kapela vyrostla kolem jednoho ze zakládajících členů a prvního zpěváka Helloween. Troufám si říct, že kapela hraje stále ten stejný styl, se kterým kdysi Helloween začínali. A jde jim to moc dobře. Jen se přesvědčte sami. Nezapomenout bychom neměli ani na největší hvězdu festivalu, jímž je Bryan Adams.

V sobotu programu vévodí čeští KabátI, kteří na tomto festivalu vždy předvádí parádní show. Těsně před nimi se předvede Valdemar Matuška a jeho Valda Gang, takže o zábavu bude postaráno. Pro metalově laděné posluchače bych pak doporučil legendární Vitacit nebo Salamandru

V neděli, kdy se již festival bude pomalu chýlit ke konci, nás potěší například Kamil Střihavka a hned po něm na druhe stagi Daniel Landa.

Dost ale představování kapel, každý nechť si vybere, co jeho uchu lahodí. Pojďme se podívat, co je přichystáno, abychom si mohli užít festival naplno.

Praktické informace

Areál

Nový areál se nachází ve Vesci na okraji Liberce. Jak to celé vypadá, můžete vidět na leteckých snímcích. Areál a okolí na Malé Skále patřilo k jednomu z nejlepších vůbec. Nechme se tedy překvapit, jaký bude ten nový.

Mapa areálu

Na ubytování bude opět fungovat Toi Toi camp. K dispozici bude 24hodinová recepce, bezpečnostní skříňky, záchody, sprchy a spousta dalšího. Cena je 300,— za celý festival a své stany si zde můžeter stavět od čtvrtka 26. července. Sbalit si je můžete klidně až v pondělí po festivalu. Zaparkování vašeho motorového miláčka přijde na 150,— a parkoviště je odděleno od kempu. K dispozici je i autocamp pro obytné vozy a přívěsy.

Pivo

Pivem festivalu je klasicky Gambrinus, avšak letos s jednou zásadní novinkou. Točit se bude do vratných zálohovaných kelímků (koukněte, jak vypadají). Osobně tuto změnu vítám s otevřenou náručí. Nejen, že se snad pivo bude pít lépe z pevnější nádoby, ale především se člověk nebude muset večer brotit mezi použitými kelímky. 

Vstupné

Permanentka vyjde na 1590,— v předprodeji. Jednodenní vstupenky jsou pak kolem 1000,—. V předprodeji můžete také využít slevy 10 % na ISIC.

Doražte!

Mým největším favoritem na festivalu je kapela Gamma Ray. A jaký favorit je ten váš? Sejdeme se tedy 26.—29. července v Liberci :-)

Hnoji zdar!

Autoři: Jan Masner
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

03. 08. 2017 0

Švihov zářil sluncem i Hvězdami

Číst více
14. 07. 2017 0

Benátská noc - festival dobré nálady!

Číst více
12. 07. 2017 0

Benátská noc - festival dobré nálady!

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonym
Anonym - 13 července, 2012 - 14:10

nicknack kelímky jsou totálně na h**no. ostré hrany + dementní "spona" na pásek. ale jak píšeš furt lepší jak se brodit tunama kelímků.

| 39
JM
JM - 16 července, 2012 - 11:34

Teda za sebe musím říct, že jsem měl zkušenost s těmito kelímky na proběhnuvším Masters a byl jsem velmi spokojený. Zejména spona na pásek se hodí při focení a ostrých hran jsem si nevšiml...

| 48

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙