Gaudeamus alkotour - sláva NÁM a čest poraženým

20. 10. 2016 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Jak už má tato akce v názvu, nejde o nic jiného než o chlastací souboj vysokých škol za podpory dunivé hudby... Ale začněme pěkně od začátku.

Již při příchodu na výstaviště jste si mohli všimnout skupinek, které se snažily zvýšit morálku a rozcvičit se nějakým tím startovacím drinkem ukrytým v pet lahvi. Při vstupu vás ošahala ochranka. Pokud jste měli štěstí, byla to i pěkná slečna, pokud ne, postaral se o vás sympatický stařík.

Naše milá škola se hned ujala vedení. Nevím, zda jsme náskok získali díky obrovské účasti, nebo díky pevnému odhodlání a lásce k univerzitě v podobě nekončící žízně. V průběhu večera jsme začali drtit naše největší konkurenty ČVUT. A veškeré jeho pokusy zmařit vhození žetonu do naší bedýnky byly marné.

Gaudeamus alkotour 2016

Kolem jedenácté vystoupil známý rapper Vladimír 518, se kterým se nám podařilo udělat rozhovor:

iZUN: Chodil jste někam na vejšku?

Já na vejšku záměrně nechodil, odešel jsem do života a začal jsem budovat svůj vlastní program, takže mám dnes nakladatelství, a to všechno jen díky tomu, že jsem se nevěnoval škole.

Bio zpovídaného

Jméno: Vladimir 518

Povolání: Rapper

Krátký životopis:Vladimir 518  je osobnost graffiti scény, ilustrátor, komiksový výtvarník i autor scénografií pro experimentální divadelní skupinu TOW. Člen skupiny PSH, zakladatel labelu a nakladatelství BiggBoss

iZUN: Jak vzpomínáte na svá léta na škole?

Bylo to super a zároveň to bylo na h***o.

iZUN: Největší průšvih, který jste provedl?

Těch pr*serů bylo hodně, rvačky během výuky a věčné záškoláctví, protože jsem měl svůj vlastní program. Mě zajímaly jiné věci jako byly graffiti, rap a ilustrace.

iZUN: S rapem jste začal už na škole?

Až po škole, nejdřív jsem dělal graffiti a tam jsem poznal tehdejší rapery.

iZUN: Ovlivnila škola Vaši tvorbu?

Rozhodně jo, potkáš tam lidi, různé generace, zároveň mi vždy vadilo to, že setkání je v něčem vynucené, že tu generaci lidí svede potřeba se vzdělávat. Mě spíš popravdě ovlivnil život mimo školu.

iZUN: Chodil jste na výtvarku, nebo do hudebky?

Já jsem z muzikantské rodiny, takže k hudbě jsem byl vedený vždycky. A co se týče výtvarky, studoval jsem umělecká řemesla.

iZUN:

iZUN: Váš názor na graffiti? Vzhledem k tomu, že je malujete si myslím, že na ně máte kladný názor.

Nemám na to kladný názor, mám na to rozporuplný názor, ta věc se děje sama o sobě, nikdo o ní nerozhoduje. Má spoustu pozitivních i negativních aspektů, já nejsem ten člověk, co by tvrdil, že je to bezmezně dobré. Lidé to dělají, sebevzdělávají se a prověřují systém.

iZUN: A naše závěrečná otázka: Jaký máte názor na klecový chov drůbeže?

Nemyslím si o tom nic dobrého, mrzí mě a s*re mě, jak se s tou drůbeží zachází, jako jsou to ptáci, ale pak třeba i savci, jako prasata a krávy a strašně mě to mrzí a myslím si, že je to velký dluh společnosti. Já jsem vegetarián. Myslím si, že žijeme ve středověku, chování k těmto bytostem je naprosto strašné.

Po jeho vystoupení se už blížila ona hodina, hodina, při které se všechno rozhodne. S napětím jsme očekávali výsledky, i když nám bylo jasné, že jsme opět převálcovali konkurenci. Halou se neslo skandování názvů univerzit. A bylo to tu, na plátně se objevil graf, který ukazoval, že:

ČZU je absolutním vítězem letošního Gaudeamu!

A tak jsem domů odjížděl spokojený, z pocitu vítězství, unavený a bez peněz.

 
Autoři: Miloslav Musil, Foto: Filip Soukup
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

25. 10. 2021 0

Všechno jsme vypili a Gaudeamus vyhráli! Hip Hip…

Číst více
02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙