Krádeže v areálu nekončí! Dbejte na bezpečí Vaše i Vašich peněženek

21. 12. 2015 13 {{ articleTotalLikes }} Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Před několika dny jsme na našich facebookových stránkách upozorňovali na výskyt zlodějů v areálu. Následně se v mailových schránkách všem objevila výstražná zpráva o krádežích s přibližným popisem osob. Vzhledem k narůstajícím oznámením o podvodu se k tématu znovu vracíme. Již víme zcela jistě, že se jedná o podvodníky. Nejčastěji Vás mohou odchytnout mezi menzou, Céčkem a v uličce mezi kolejemi. Máme pro Vás několik případů, kdy se studenti nachytali a ačkoliv si člověk řekne, že by to on nikdy neudělal, věřte, že psychický nátlak a mnohdy žádná cesta k útěku už vypekly nejednoho z nás.

Díky začínajícím vánočním prázdninám se náš Suchdolský ráj trochu vyprázdní a můžeme jen doufat, že jej po návratu do školy najdeme v podobném stavu, jako jsme jej opustili. Odjezdem z kolejí a prostředí školy nebezpečí ovšem nekončí. Podvodníci se rozšířili i do ostatních koutů Prahy, kde pravidelně okrádají všechny, kteří chtějí „když jsou ty Vánoce“ přispět těm, co se do tepla domovů ještě nějakou tu dobu nepodívají. Bohužel málokdo tuší, že přispívá do jedné velké mafiánské kasičky.

Buďte proto, prosím, ostražití a varujte všechny kamarády a blízké osoby. 

Níže popisujeme některé situace, při nichž došlo k „obdarování nevidomých a neslyšících“.

JIH - Poníček 

Šel jsem s kamarádem na hodinu angličtiny na JIH (mohlo být cca 15:15 hod). Cestou kolem menzy k parkovišti, které je u kolejí. V místech vchodu do Dětského koutku ČZU Poníček nás zastavil zhruba 24 letý muž. Opodál byla jeho pomocnice o trochu starší, která rovněž vybírala. Oba byli tmavší pleti. Muž nám hned podával ruku na znamení kamarádství a podsouval list, kam jsme se měli upsat - napsat příjmení, částku, naše město a směrovací číslo.

Nahlédl jsem do papíru, kde byly falešně vyplněné údaje - byla zde uvedená česká města, která nekorespondovala se směrovacími čísly. To ve mně vyvolalo nedůvěru, spolu s tím, že se neprokázali nějakým potvrzením o povolení výběru peněz, jako tomu je u jiných sbírek. 

Kamarád dal 200 Kč. Já nic. Muž mezitím pofidérně gestikuloval ve snaze o znakovou řeč, kdy mu několikrát hlesl hlas

Hned po odevzdání peněz cestou na jazyk jsme měli tušení, že jsme byli podvedeni, resp. jeden z nás.

Ulička mezi menzou a Céčkem

Šla jsem od menzy ke kolejím tou úzkou uličkou mezi menzou a Céčkem a stála tam ona a on (ona - menší, snědá, dlouhé tmavé vlasy v culíku, nevýrazné oblečení, jeho jsem si až tak nevšimla).

Ona stála blíž ke mně, já jsem se nesoustředila na cestu a šup, už jsem měla formulář pod nosem. Na vteřinu mi ukázala nějakou kartičku, naznačovala cosi rukama. Nebylo kam utéct, protože hned kousek od nás zabarikádoval cestu kolega s jinou obětí. V tom zmatku jsem si to pořádně neprohlédla a myslela si, že se jedná o petici. Začala psát jméno, PSČ a město a v posledním sloupci jsem zahlédla v předchozích kolonkách částky a došlo mi to.

Ale protože tohle byl ukázkový příklad psychologického nátlaku, tak jsem vylovila alespoň kilo, dala jí to, ona posunkem poděkovala. A když jsem došla na kolej, podívala se z okna, ze kterého na tuhle pěšinu vidím, tak už tam nebyli.

Strašnice, Starbucks řetězce, ulice v centru Prahy

Jeden z nich přišel do krámku ve Strašnicích, strkal lidem papíry k podpisu pod nos a na jakékoliv dotazy nereagoval. Po přečtení podstrkovaných papírů, několika nevybíravých poznámkách ať s tímhle jde někam, s kyselým výrazem odešel. Nejspíš tedy moc neslyšící nebyl.
 
V řetězcích Starbucks se objevuje dvojice snědé pleti a žádá o příspěvek pro nevidomé a neslyšící. Nejlepší způsob, jak se jich zbavit, je nepodlehnout šoku a sentimentu z Vánoc a zeptat se, jakou částku požadují. Tím jsme se zachránili my.
 
Top komentář
22 prosince, 2015 - 09:44 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Měsíc vám po areálu běhají podvodníci a nikdo si ničeho nevšimne... to je ale bezpečnost.

I když se v médiích na podvodnou skupinu často upozorňuje, dnes a denně přicházejí další a další odezvy o okradených kamarádech, spolužácích atd. Doufáme, že se nestanete obětí.
 
Pokud máte jiné zkušenosti, napište nám na náš facebook.

Mrkni taky na tohle

13. 03. 2020 2 2

7 typů kavárenských povalečů

Číst více
27. 02. 2019 20 1

Rektor: Důležití jsou lidé, jen budovy nestačí

Číst více
17. 02. 2019 0 0

Co nás čeká v předposledním únorovém týdnu?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP