Na Stojáka, již popáté

29. 04. 2015 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Jako pokaždé, když se objeví na obzoru tato událost, strhne se nemilosrdná bitva o vstupenky. I tentokrát bylo vyprodáno a i tentokrát určitě nikdo nelitoval rozhodnutí vyrazit si na stand-up vystoupení v podání Daniela Čecha, Petra Vydry a Marka Daniela.

Již popáté se v areálu ČZU sešla skupina tří stand-up komiků pod názvem Na Stojáka. Po úspěchu z minulého semestru byl očekávatelný stejný nával lidí se stejnou porcí zábavy. Mnozí z Vás si stěžovali na nezajímavé obsazení, ale pokud i tito lidé dorazili, určitě své rozhodnutí zpětně pozměnili.

Tento semestr k nám zavítala skupinka složená z Marka Daniela, se kterým si můžete přečíst článek zde a dalších dvou komiků, Petra Vydry a Daniela Čecha. A i s těmito showmany jsme udělali krátký rozhovor.

Bio zpovídaného

Jméno: Petr Vydra

Povolání: dramaturg, herec

Krátký životopis: Vystudovaný herec a dramaturg, dnes působící v zábavné stand-up show Na Stojáka.

Co jste studovali?

 Petr: Já jsem dělal dramaturgii na DAMU.

Marek: Takže ty jsi fakt dramaturg, jo?

Petr: Hm, mám diplom, diplom v tubusu, takže mám kulatej diplom.

Daniel: Já jsem studoval zasílatelství na střední škole. A pak jsem se vlastně hlásil na hnojárnu, dvakrát, nevzali mě ani jednou. Pak jsem se hlásil na VŠE 3x a vzali mě na třetí pokus, tak jsem studoval, ale neudělal jsem ani bakyho, potkal jsem dívku, která byla herečkou, takže jsem nakonec vystudoval herectví na DAMU.

Bio zpovídaného

Jméno: Daniel Čech

Povolání: herec

Krátký životopis: Po několika letech studia VŠE přešel na studium alternativního herectví na DAMU. Několik let strávil v Nizozemí, kde se naučil několik světových jazyků. Dnes je znám hlavně kvůli stand-up show Na Stojáka.

iZUN: A jak vás vaše práce baví, není to takový dost nejistý?

Petr: No a co dneska není nejistý, děláš to, co tě baví, dokud to jde a seš rád, že ses na to nevykašlal. Máme kamaráda, kterej dělal stavbyvedoucího, přitom je to stand-up komik a teď už stavbyvedoucího nedělá  a nemá natočený scénky jako my a už si je nikdy ani nenatočí.

Jak dlouho to chcete dělat?

Daniel: No já doufám co nejdéle. Mě přijde, že máme nejlepší práci na světě, dělat stand-up komika je prostě skvělý. Pořád seš v jiným městě, jiný lidi.

Petr: To je tak jako když transka je transka, ví, že je transka. My víme, že jsme stand-up komici a chceme to dát najevo před lidma.

Jak se staneš stand-up komikem?

Petr: Přes konkurz, to je nejvěcnější odpověď.

Daniel: A asi i nejsprávnější, tu kvalitu musíš dokazovat opakovaně. Takže když se natáčí Na Stojáka, tak je i nějakej konkurz, přijdou tam lidi, ti to zkusí, pak je generálka, tam to musí dokázat znovu a pak je natáčení, kde to musí ukázat potřetí.

Petr: Ale samozřejmě né každá scénka je dobrá, my si jí připravíme, pak s ní vystoupíme a nezabere. To není, co uděláš, že se to mění ve zlato. Musí tě přijmout jak režisér, tak publikum, ale nejvíc bojuješ sám se sebou.

Daniel: Nejvíc sám se sebou.

V tý formě, jak to teď děláte, vytváříte si scénky každý sám?

Daniel:  Známka dobrého stand-up komika je to, že si to píše sám.

Petr: Sám, nekrademe je a když dělá někdo konkurz u nás, protože my teď chystáme takovej humorfest na začátku léta v Příbrami a máme takovou vlnu lidí, který projdou konkurzem a budou tam vystupovat jako debutanti. Protožéé...

Daniel: Přišel třeba člověk s věcí někoho jinýho, přeložil si nějakej stand-up z Ameriky.

Petr: A ono je to poznat, protože ta věc je jiná než ten člověk, než to, co říká, najednou tam z toho trčí ta anglo-saská tradice vyprávěcí a většinou to dohledáme na Youtube. No tak bazírujeme na tom, aby to bylo autorský.

Kdo od vás je největší lákadlo?

Jednohlasně: Iva Pazderková a Lukáš Pavlásek.

 Proč máte v týmu tak málo žen?

Petr: Nevím, vždycky je jich míň.

Daniel: Dobrých komiček je málo!

Petr: Vždycky jich bude míň...

Jsou pro Vás Genzer a Suchánek rivalové?

Daniel: Rivalové ani tak ne a abych řekl pravdu, já z nich ani nějak nejsem extra vyteklej.

Chtěli byste si zahrát třeba v Partičce?

Daniel: Tam byl od nás někdo na konkurz, myslím, že Lukáš?

Petr: No Lukáš, ale to bylo v době, kdy chodil na konkurz na všechno, v době než se proslavil. No a mě by to asi nevadilo, jako host, kterého oni občas mají.

Daniel: No improvizace, to je ultimátní žánr, je to vlastně trošku sportovní a nevím, jestli na to úplně mám to tam takhle s nimi střílet.

Jaký je váš názor na klecový chov drůbeže?

Daniel: Je to špatný, já si kupuju vejce na farmářských trzích, a když ne, tak checkuju, odkud jsou a jestli nejsou z Polska. Je to zcela relevantní věc, protože vajíčko má zcela jinou barvu a konzistenci než z farmářského trhu. Sice domácí jsou neporazitelný, ale...

Petr: My bydlíme na vesnici a kdo není součást rodiny, tak je na vesnici stejně příbuznej a když jde tchýně pro vajíčka, tak my si je objednáme taky a pouze takovou nějakou náhlou potřebu řeším nákupem v Praze.

Daniel: Domácí jsou prostě nejlepší.

Petr: Ale mě se třeba zdá divný, asi se to musí dělat, ale je to hrozný provizorium,  že se dotujou věci, co jsou zdravý. Já si myslím, že zemědělci, co dělají věci zdravé, že vlastně by to spotřebitelé měli chtít a zemědělci by to měli umět prodat a každý bysme to měli chtít a když to nechceme jíst a dotujeme to, tak je to taková divná šišatá věc. 

 

Tak tohle bylo Na Stojáka, vězte, že pokud přijedou příště, bude to stejně velká show a každý se bude bavit minimálně stejným způsobem jako tomu bylo tentokrát.

Autoři: Martin Novák Foto: Filip Soukup
Pohledem autora

<p>Tento rozhovor byl zábava, byl prokládán vtípky, jen škoda, že jsme na sebe neměli víc času, možná jsme se mohli dozvědět víc než jen to, že Daniel má alergii na lepek nebo že vyhrál při ochutnávce vína na ČZU hrábě.</p>

nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

01. 02. 2018 0

Zveme Vás na ZAHAJOVACÍ GALAVEČER!

Číst více
25. 11. 2014 0

Na stojáka ČZU live! Na slovíčko v šatně s baviči

Číst více
16. 12. 2012 1

Sklizeň podruhé. Tentokrát plná rozhovorů

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙