Noc plná poznání a dobrodružství
Od 19:00 se pro veřejnost otevřelo 53 objektů spadajících pod 28 institucí. Informace, třeba ke zkouškám, jste mohli čerpat například v Městské knihovně, Národním muzeu, Pedagogickém muzeu nebo na Přírodovědné fakultě UK.
Já jsem se letos rozhodla pro návštěvu Národní galerie, která sídlí ve Veletržním paláci. K vidění tu mimo děl českých umělců, jako jsou například František Drtikol (fotografie), František Kupka (obrazy) nebo Jan Štursa (sochy), byly i díla známých zahraničních umělců, z nichž bych jmenovala třeba Paula Gaugina, Pabla Picassa, Claudia Moneta, Vincenta van Gogha, Henri Matisse nebo Paula Cézanna.
Návštěva Národní galerie jistě zaujme každého, navíc se každou první středu v měsíci od 15 do 20 hodin otevírá pro návštěvníky zcela zdarma!
Pod Národní galerii patří také další zajímavé místo, a tím je Dům U Černé Matky Boží, který je ryze Kubistický. Je to jediný velký přínos české architektury do světového Kubismu.
Najít tady můžeme díla Josefa Čapka, Emila Filly a dalších významných umělců českého kubismu.
Při návštěvě doporučuji i malou zastávku v kavárničce v prvním patře, kde si můžete pochutnat na sladkých i slaných palačinkách, na různých druzích kávy, anebo si můžete dát třeba Kubistický věneček…
LV
Mrkni taky na tohle
Komentáře
Bát se vůbec nemusíš, skvěle vypadal a byl moc lahodnej )
Je to jediný velký přínos, české architektury do světového Kubismu." ... sry, tahle věta mi nedává smysl. ... možná měla znít "Kubismus v architektuře je česká specialita" nebo tak nějak ... jinak v Čechách jsou i další kubistické stavby (ať už čistě či míchané s jinými styly..) - v Praze např. několik vil pod Vyšehradem nebo na Hrqdčanech (směrem na Hradčanskou)
Ahojky, tvoje fráze je zajímavá, ale nemyslím si, že by ta moje nebyla k pochopení )
Zní to super. Určitě půjdu, jen doufám, že mi kubistický věneček při polknutí nepobodá hltan ,-)