Rozčiluje vás doprava na ČZU? Máme aktuální informace!

26. 10. 2011 28 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Jak jsme si jistě všichni při jízdě stosedmičkou všimli, cesta na naši milovanou univerzitu i zpět zdá se poněkud delší, než bývala. Došlo k tomu z důvodu zúžení na komunikaci u Vítězného náměstí, cesta se začala protahovat z obvyklých 11-ti na 25-30 minut.

Kde je problém?

Po rekonstrukci a prodloužení stávající tramvajové trati byl před Vítězným náměstím v ulici Jugoslávských partyzánů vybudován nový přechod pro chodce. Kvůli němu následně musel ze dvou jízdních pruhů zůstat jen jeden, což značně komplikuje dopravu. Přechod však není jediný problém, který v dopravě vězí. Už předtím byla situace v této ulici velmi komplikovaná a toto rozhodnutí dopravě příliš nepomohlo.

Zúžení před přechodem

Proč se vlastně prodloužila tramvajová trať až na Podbabu? Hlavní důvody jsou dva.

Za prvé chtělo město dosáhnout dobrého napojení na železnici. V době, kdy se prodloužení připravovalo, měl být i vypracován projekt na přesunutí vlakového nádraží z Bubenče do Podbaby. Protože se však projekt zadrhl na ministerstvu dopravy, není přestupní uzel na Podbabě zatím tak využíván, jak se počítalo.

Za druhé se počítá s prodloužením tramvajové trati až na Suchdol. Koncepce, kterou Praha 6 podporuje, existuje už dlouho, ale protože se v posledních letech investičně zajišťovalo prodloužení metra a jiné dražší záležitosti, ustoupilo další prodloužení do pozadí. „Podle posledních jednání máme přísliby, že se začne něco dít,“ říká Dana Charvátová, vedoucí Odboru dopravy Prahy 6. Není třeba ale hned jásat. Většina ze současných studentů se  tramvaje na Suchdol nedočká. Je to otázka minimálně šesti až sedmi let.

Obraciště tramvají na Podbabě

Dnes je situace taková, že studenti ve špičce raději vystoupí v Podbabě a přesednou na tramvaj, než aby trpěli v autobuse dalších 20 minut. To ale logicky způsobuje problémy, protože na zastávce se hromadí značné množství lidí, chvílemi to začíná připomínat nástup do stosedmičky na Dejvické.

Návrhy, jak situaci vyřešit.

Pojďme si ujasnit, která řešení se dají v této situaci dělat.

Praha 6 musela po přebudování tramvajové trati podle legislativních zákonů přechod před Vítězným náměstím buď zrušit anebo vybudovat vyčkávací prostor. Jedinou možností, jak zachovat dva pruhy a přitom přechod pro chodce nezrušit, bylo zřídit před přechodem světelnou signalizaci. To ale v návaznosti na "Kulaťák" nebylo reálně možné. Praha 6 se proto rozhodla přechod nezrušit a zúžit komunikaci na jeden pruh. „Tenhle bezpečností prvek slouží především seniorům a dětem. Přechod rušit určitě nechceme,“ zní stanovisko Prahy 6. Přechod tedy určitě zůstane a musí se hledat jiné řešení.

Stejné je to v případě vyhrazeného pruhu pouze pro autobusy. Dana Charvátová k tomu říká: „Komunikace není určena pro zvláštní autobusový pruh. My potřebujeme, aby se z ní stala normální ulice, kde lidé žijí. Aby město nějak vypadalo.“ Proto byly vybudovány travnaté pásy podél kolejí. „A situaci by to vyřešilo stejně jen částečně, protože před Vítězným náměstím by se stejně autobusy musely zařadit do toho jednoho pruhu,“ dodává. Takže cestou vyhrazeného pruhu pro autobusy to také nepůjde.

Travnatý pruh podél tramvajové trati

Radnice Prahy 6 proto navrhuje ukončit autobusové spoje v nově vybudované tramvajové smyčce na Podbabě a posílit tramvaje. A magistrát souhlasí. Pokud tedy tato situace nastane, studenti budou muset při cestě do školy z Dejvické jezdit navíc tramvají a poté přestoupit na obvyklou linku 107 či 147. "S ukončením autobusů souhlasíme, ale jen částečně - v rozsahu, který bude možné pokrýt tramvajemi," říká Jan Heroudek, ředitel magistrátního odboru dopravy hlavního města Prahy.

Mluvčí ROPIDu, který zpracovává plán dopravy, k tomu dodává: „Pokrýt kapacitu kloubových autobusů je obtížné. Smyčka na Podbabě není tak veliká, aby tu mohlo stát nespočet tramvají, natož aby tu končily autobusy. Nedovedeme si to představit. Zkrátíme intervaly tramvají, ale není moc kde je ukončit."

Pro ukončení autobusů není na Podbabě dostatek místa

Další možností by bylo zavedení kloubového autobusu pro linku 147. Jenže tahle možnost není reálná, takové autobusy by se nevešly na obratiště na konečnou zastávku Výhledy.

Mluví se také o rychlostních závorách, které by se mohly vybudovat u křižovatky Podbabská a V Podbabě. To by znamenalo, že se zpomalí signalizace v ulici Jugoslávských partyzánů a doprava podél řeky se trochu odlehčí. „Přijde mi to logické. V této části není obydlené území a tam jsme i schopni zařídit vybudování samostatného pásu pro autobusy,“ kvituje tento nápad Charvátová.

Křižovatka Podbabská, V Podbabě

Alternativou je i obnovení provozu v Terronské ulici, což by ulehčilo přetížené ulici Jugoslávských partyzánů. Ta bude otevřena do konce měsíce, ale pomůže pouze pár desítkám aut. Problém autobusové dopravy tedy nevyřeší.

„Vyřešit se musí ale i ostatní problémy, které by pomohly usnadnit průjezd. Například nájezdy autobusů ze Šolínovy ulice, které jedou na Strahov, ten inkriminovaný úsek také zatěžují,“ přibližuje další problémy spojené s ulicí Jugoslávských partyzánů Charvátová.

Ulice Šolinova a Terronská

Řešení

Jak to tedy nakonec dopadne? „My jsme všechny naše návrhy řešení předložili ROPIDu, který má na starosti analýzu současného stavu a zpracovává plán dopravy, aby se nad tím zamyslel. Tím ale naše pravomoci končí, my už můžeme jen čekat, jaké rozhodnutí vydá magistrát,“ zní hlas z Prahy 6.

Konkrétní návrh řešení současné situace by měl vzejít na schůzce svolané na příští týden, kde se sejdou všechny zainteresované strany. 

Závěr

Hlavní rozhodnutí je především na analýze ROPIDu a úseku dopravního inženýrství pro technickou zprávu komunikací. Těm zadání dává Magistrát hl. města Prahy, na kterém je také konečné rozhodnutí.

Obracet se tedy se stížnostmi na Odbor dopravy Prahy 6 je v podstatě zbytečné, protože nemá žádné rozhodovací pravomoce a může pouze navrhovat řešení, které se potom dostanou k projednání. V tomto případě je třeba apelovat na ROPID nebo přímo na Magistrát hl. města Prahy.

Přiznejme si, doprava na Suchdol, a nejen tam, je v současnosti velmi špatná. Ale měli bychom si uvědomit, že situace není jen černá a bílá. Všechna řešení mají svá pro a proti a v současné situaci je třeba vybrat „to nejmenší zlo“. Otázka je, proč se vše řeší až za pochodu, kdy to komplikuje život obyčejným lidem.

Dojeli jsme, vystupovat!

iZUN: Co na to říkají studenti naší univerzity, kterých se to bezprostředně týká?

iZUN: Filip

Když nepočítám miliardu lidí na zastávce cestou ze školy, zatím jsem žádný problém, co se týče dopravy, neměl. Občas jdu z metra pěšky na tramvajovou stanici u Billy, kde si kupuju jídlo, popojedu tramvají na konečnou a tam přestoupím na autobus, takže ukončení autobusů v Podbabě by mi nevadilo. Bohužel ale ti chytráci moc nevymysleli tu novou točnu... Takže se tam vejdou asi dvě a půl tramvaje a na nějaký autobusy už nemysleli vůbec. Přitom místo by se tam ještě našlo pro nějaký autobusový stání. Na tramvaj až na Suchdol čekám asi tak stejně nadrženě jako na severní část vnějšího okruhu (jsem z Prahy 19), takže jsem ostrouhal na druhou :-/. Co se týče autobusovýho pruhu, tak vzhledem k tomu, že vím, jakej problém je zaparkovat v podstatě kdekoliv ve městě, tak bych v ulici Jugoslávských partyzánů ten parkovací pruh radši nechal :-). Ideální řešení by teda podle mě bylo rozšíření parkovacích ploch u školy a jezděte si autem, děcka. A kdo nemá auto, na internetu tuším fungujou takový ty služby, kde řidič napíše, kdy kam jede, a lidi se zběsile hlásej, že chtěj jet s ním :-P.

iZUN: Pavel

Tak určitě… Doprava na Suchdol je teď opravdu hrozná. Když člověk jede ze Suchdola na Dejvickou, tak už se vyplatí víc na Podbabě vystoupit a dojet tramvají. Na Suchdol naštěstí jezdím většinou vlakem, takže pokud se vejdu do autobusu, tak zhoršení nepozoruji. Vyřešit situaci určitě není jednoduché, ale mělo se to začít řešit dřív a ne až teď.

Autoři: Jakub Kopecký
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

01. 06. 2017 0

Generace Bab

Číst více
04. 01. 2017 7

Koho můžete potkat ve 107?

Číst více
24. 10. 2016 11

Lidi v autobusech jsou úchylové

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 27 října, 2011 - 07:48

Už takhle jezdím z druhého konce prahy a přesedám z busu na metro, pak přestup na Ačko, v dejvicích na 107. Ještě abych musela čekat na tramvaj a pak zase na bus to by mi do každodenní sbírky "sociš" dopravy chyběl jen trolejbus :-(

| 52
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 27 října, 2011 - 09:17

já už cestou ze školy automaticky vystupuju dole v podbabě a jezdim tramvají. na ty kolony fakt nemám nervy.

| 47
Dejv
Dejv - 27 října, 2011 - 10:18

Nestresujte lidi. Klídek. Kam ten spěch?

| 37
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 28 října, 2011 - 21:03

No možná ještě protáhnout metro až do Suchdola. To by bylo asi jediný prodloužení metra co by se v historii vyplatilo:-)

| 69
M
M - 29 října, 2011 - 02:16

"Radnice Prahy 6 proto navrhuje ukončit autobusové spoje v nově vybudované tramvajové smyčce na Podbabě a posílit tramvaje. A magistrát souhlasí. Pokud tedy tato situace nastane, studenti budou muset při cestě do školy z Dejvické jezdit navíc tramvají a poté přestoupit na obvyklou linku 107 či 147. " Napad jak noha... Jestli jeste nekdo jezdi busem na metro tak ted tuplem vsichni zacnou jezdit autem...

| 30
Vidlačka ze západu
Vidlačka ze západu - 29 října, 2011 - 11:45

Doprava je děsivá... když se teď někdo chce dostat ze Suchdola do centra, musí si rezervovat tak hodinu času... Jsem sice na koleji, ale v pátek když jedu domů, je to fakt děsný =/ mimo 4 hodin ve vlaku musím teď strávit dlouhý čas v buse, díky němuž mi většinou ujede vlak a já pak 2 hodiny kempuju na Hlaváku....

| 52
Já chudák zavislák na MHD
Já chudák zavislák na MHD - 29 října, 2011 - 20:15

Nechápu magistrát, opravdu ne. Trasa na suchdol je teď opravdu kritická. Půl roku budovali tramvajový pás na Podbabu, abysme si teď v říjnu shrnuli, že je prakticky na hovno! Zelená tráva je super, ale v prvotní řadě musí provoz fungovat a pak se doladí zeleň. Zůžení na jeden pruh při vjezdu na kruháč je problém nejen pro MHD ale i pro veřejnost. I autem se čeká z podbaby na kulaťák min. 15 minut. Vyřešila bych to posunutím přechodu nebo snad i podpochod, protože všechny alternativy co se nabízí jsou neuspokojový a problém nevyřeší! Jezdit tramvají z podbaby? Oni posílí spoj na každý 2 minuty, ale všichni to využíjí pouze jen do dejvické na metro.... Ach ach, už abych měla dostudováno!!!!!

| 49
Anonymní traktorář
Anonymní traktorář - 30 října, 2011 - 13:03

No! Přesně tak... V tom pásu pro TRAM mohl klidně jezdit i autobus - krásne by se tam vešel v obou směrech... Ale ne, musela tam být tráva.... Kdo to vymýšlel, zaslouší pochvalu. Já jsem na ČZU v prváku a další 4 roky si takhle opravdu nedokážu představit..

| 22
dopravní fanda
dopravní fanda - 30 října, 2011 - 23:15

Četl jsem, že byla zvolena tráva, protože je to za a) levnější b) si to přáli obyvatelé té ulice, protože žlábkové koleje zalité v betonu způsobují větší hluk c) Autobusy, které by každou minutu jezdili po těch kolejích by způsobily, že by se nově zmodernizovaná trať musela po krátké době znova opravovat, neboť by to rozjezdily. Každopádně, je to na hovno :D

| 23
gogo
gogo - 30 října, 2011 - 20:58

Já si myslím, že by bohatě stačilo trochu rozšířit točnu 147 na výhledech (beztak je vedle pole, tak nevidím problém v položení pár metrů asfaltu navíc) a nasadit na 147ky kloubový busy, v 2x kratším intervalu a podle mého by to bohatě stačilo. Podstatně by se zvýšila kapacita, čímž by se uvolnilo více místa a lidi pak v klidu můžou přistupovat nejen na Dejvicích, ale i na Podbabě z tramvaje, na přívozu nebo na Sedlci z vlaku! Podle mě je to naprosto jednoduchý, levný a dost účinný řešení. Další věc, která určitě pomůže, bude prodloužení metra A, kde pak z Červenýho vrchu nebo z Veleslavínskýho nádra budou moc jezdit busem přes Šárku na Lysolaje, odkud to busy nemaj zezadu ke škole daleko...

| 53
Brouk Pytlik
Brouk Pytlik - 30 října, 2011 - 22:33

Ta Charvátová jinak vedoucí odboru dopravy P6, neni ona úplně blbá? To sou komentáře jak víno, samé kraviny... Pak to podle toho vypadá...

| 24
Jenom pár poznámek
Jenom pár poznámek - 31 října, 2011 - 11:06

- Nový přechod před Kulaťákem nevznikl, byl tam. Jen na něm vyrostly dělící ostrůvky, které způsobily snížení počtu pruhů na vjezdu ze dvou pruhů na dva. - Není pravda, že přechod před kruhákem nemohl zůstat v původní podobě. - Kdyby se dělící ostrůvek nestavěl, šlo v tomto místě pouze o opravu povrchů a na tu se norma nevztahuje. Tedy mohl nadále existovat neřízený přechod přes dva jízdní pruhy. - Dokonce norma připouští i u novostavby, že může být neřízený přechod přes dva jízdní pruhy. Pokud jde o dva řadící pruhy před křižovatkou. A zde jde o řadící pruhy před křižovatkou. - Takže není pravda, že by aktuální situace na přechodu byla ovlivněna normovým zněním vztaženým k jednomu či dvou jízdních pruzích. Celé to P6 uvádí jako zástupný argument, protože lidé si to většinou nemají kde ověřit. - Přechod tedy mohl zůstat, ale když už se tedy upravoval stavebně (úprava znamená, že se na normu hledět musí), byl v konfliktu s normou ještě v jedné věci. Ve své délce. Neřízený přechod by měl být široký max cca 7 metrů, tj. přes jeden směr vozidel tam a jeden směr zpět, prostě přes dva pruhy. Jenže tady byl přes dva pruhy, dvě koleje a ještě vlastně jeden až dva výjezdové pruhy z kruháku. Délka přes 20 metrů. Aby tak dlouhý nebyl, vkládají se ty ostrůvky, kde se člověk může znovu rozhlédnout. - Tohle je druhý normový důvod, který P6 používá. Opakuji, že přechod mohl zůstat i přes 20 metrů dlouhý, kdyby se nestavěly ty ostrůvky. P6 říká, že kvůli normě se muselo...jenže ten druhý přechod u výjezdu busů také není kratší než 7 metrů. Byť ve směru do centra nevede přes dva pruhy, vede neděleně přes jeden pruh, dvě koleje a pak vlastně další dva pruhy. A také je dlouhý cca 20 metrů. Jak to, že TADY NORMA nevadila? - P6 sice píše, že za nic nemůže, ale přece je známo, že zastravněná trať bez možnosti jízdy busů je požadavek P6. Nyní i zúžený přechod je požadavek P6. A ostatní organizace by řešení měly, jen bohužel nejsou taková, která by P6 vyhovovala. A protože nikdo nechce jít s Prahou 6 do konfliktu, řešení nepřichází. - Ale všichni, kromě P6, vědí, že řešením je vrátit na vjezdu na kruhák dva pruhy...se zachováním přechodu. Pokud se přijme řešení jiné, bude to vždy na přání a také zodpovědnost P6. P6 se sice tváří jako neviňátko, ale ve všech jednáních hraje spíš hlavní roli.

| 21
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 02 listopadu, 2011 - 12:15

Před deseti lety to šlo a teď se dostat ze Suchdola je děs... Kdyby se po Praze nedělali z dvouproudých silnic jednoproudé (druhý pruh slouží jako parkoviště z peněz daňových poplatníků), tak by problémy nebyly.

| 19
MM
MM - 02 listopadu, 2011 - 22:06

nové poznatky přímo z odboru dopravy: "Zatím jedinou reálnou informací je skutečnost, že v době od 03.11.2011 do 22.11.2011 dojde k výstavbě dlouhodobě připravované nové SSZ na křižovatce Podbabská - V Podbabě. Tato výstavba je realizována na základě požadavků obyvatel Lysolajského údolí a zástupců MČ Praha 6 z důvodu zajištění bezpečnosti silničního provozu v křižovatce. Žádné jiné stavby (světelná závora, příčné prahy a pod.) se v celé oblasti zatím neprojednali a tedy ani neodsouhlasili. V současné době jsou zpracovávány analýzy a připravovány návrhy možných opatření, které následně musí projednat dotčené orgány." Luděk Důra MHMP

| 24
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 03 listopadu, 2011 - 07:39

Co takhle zkusit vytvořit novou linku na suchdol? Nebo alespon jedné lince trochu změnit trasu.. Raději bych jela pokaždé 15 minut než jednou 30 a podruhý 11..

| 13
Zemědělec
Zemědělec - 03 listopadu, 2011 - 08:31

:) ja jezdim autem a dejvicke a celemu tomu bordelu se vyhybam, ale mozna by stalo za uvahu udelat nejakou protestn akci, napriklad hodinu prechazet u kulataku prechod. Cele by se to ucpalo a snad by si nekdo precetl i duvod akce. Kdyby se to opakovalo casteji tak by to mohlo it i vysledky (ale aby nekoho neprejeli tak prvni auto u prechodu by mel byt kamos :)) )

| 46
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 03 listopadu, 2011 - 09:10

No protestní akci, jak píše nějaký student proč ne, ale ať si lidé jezdící autem, šáhnou do svědomí. Je doopravdy potřeba jezdit autem? ;) Chápu lidi, co jezdí z druhého konce Prahy, nebo ty, kterým by to trvalo hodku MHD. Ale nejezdí většina jen z pohodlnosti? Pro mě je doprava MHD do 30minut v normě. Pak by jste viděli jak se najednou provoz změní a čas na Sucháč se vrátí časově tam, kde byl kdysi. A nejen na Sucháč.

| 41
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 03 listopadu, 2011 - 10:30

Dopravdní situace je děsná. Já třeba musím vystupovat na podbabě, jelikož pak jedu 2 až na Petřiny...ale kolikrát se do ní málem nenacpu a pak musím čekat na další...což je cca 12 minut. Jak tady někdo píše..tak kdyby se uvolnil pruh kde stojí auta v ulici jugostlávských partizánů, tak to stejně nic nevyřeší...na kulataku se to zase zužuje, ted jak na podbabě staví nový Kaufland, tak se situace co do počtu aut mnohonásobně zvýší, budou tam jezdit lidé nakupovat...no jsem zvědavá jak to pak dopadne :-/ To už by bylo lepší, kdyby bývali tam ten přechod zrušili...kousek dál je přechod taky...takže by to tak děsné nebylo.

| 46
Tomas
Tomas - 03 listopadu, 2011 - 11:47

Nejlepší řešení by bylo úplně se vyhnout kruháči. Tedy, aby autobusy jezdili za Billou vpravo (do Billy by byl vybudován pruh pro autobusy) a tam před ČVUT vykládali cestující, kteří by to měli na metru cca 3 minuty cesty... nástup by byl na stejném místě, ale autobus by se vyhnul kruháči, protože by přijel z Evropské...

| 46
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 03 listopadu, 2011 - 15:19

Tramvaje Suchdol jsou tak trochu hloupostí. Stačí zavzpomínat na některé "zasněženější" zimní období a na nestíhající silničáře - ale i kdyby stíhali, jakmile namrzne silnice, těžko s tím něco udělají. No, zpátky. Kolikrát se někomu z vás stalo, že se s vámi autobus "šprajcl" uprostřed kopce a dál to kvůli ledovce nevyjel? Nejsem si jistá, zda koleje mohou také namrznout, ale něco na tom také bude. Zároveň si v Praze nedokážu vybavit, že by někde byl podobně táhlý kopec se stejným převýšením a jezdily tam tramvaje (Barrandov má dlouhou, ale pozvolnou trať, z Vltavské na Strossmayerák to je kopec kousek)

| 45
JKo
JKo - 05 listopadu, 2011 - 19:10

Otázka toho stoupání je samozřejmě problematická. Ale existuje několik dalších alternativních návrhů, kudy tu tramvajovou trať vést. Například se mluví o tom, že by tramvaj začala pozvolně stoupat už v ulici v Podbabě. To ale zase bude všechno na dopravním podniku až to bude aktuální.

| 21
JM
JM - 06 listopadu, 2011 - 14:08

Co se týče tramvaje na Suchdol, tak jsme o ní kdysi psali: <a href="http://www.izun.eu/zivot-na-suchdole/98-konec-precpanym-autobusum-na-suchdol" >http://www.izun.eu/zivot-na-suchdole/98-konec-precpanym-autobusum-na-suchdol</a>

| 46
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 03 listopadu, 2011 - 18:13

Zrušit přechod na Kuláťáku, zavést zpět 2 pruhy a pro chodce most či podchod (ten by mohl být i bezbariérový), místa je tam dost.

| 17
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 03 listopadu, 2011 - 20:28

Bydlím přes řeku a dnes jsem jela domu 1 hodinu a 57 minut.. kdyby konečně schávili most přes řeku, kterej byl navrhnutej již za komanču hromada věci by se vyřešila.. protože nechat auto u přivozu je za pokutu..

| 47
Taky zemědělec
Taky zemědělec - 04 listopadu, 2011 - 15:07

Důležité jsou kontakty kam psát stížnosti: Odbor dopravy - vedoucí Jan.Heroudek@cityofprague.cz http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/odbory_mhmp/index.html?divisionId=159 dcharvat@praha6.cz Ing. Dana Charvátová http://www.praha6.cz/odbor12.html?String=odbor+dopravy&crc=49a6618a82acf42f0b5ed1372480fb79 Starostka Prahy 6. Marie.Kousalikova@cityofprague.cz Hlavně u starostky a vedoucí Prahy 6 nepočítejte, že budou argumentovat logicky ... Ale alespoň zjistíte v čem nebo v kom je ten problém :-)

| 44
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 04 listopadu, 2011 - 18:19

To by me zajimalo kterej idiot ty "navrhy" vymyslel, nejspis ten kdo ze Suchdola vubec nejezdi... Ukoncit busy na podbabe? Jasne, malokrat prestupuju... A vubec, nevim proc to pred kruhacem nemohlo zustat tak jak bylo, prechod tam kde byl a dva pruhy, to ze zas jednou nekdo nudil asi nebo ja uz nevim... Jo a dalsi super pocin je ten kruhac v roztocky, sem zvedava kdy se ten preplnenej bus prevrati...

| 51
Anonymní šesťák
Anonymní šesťák - 14 listopadu, 2014 - 04:55

Rozprostření koncových stanic mezi Hradčanskou, Dejvickou a Bořislavku. Konečná tramvaje Podbaba poddimenzovaná. Neumožňuje například aby další linka přijíždějící z centra v Podbabě bez dalšího čekání pokračovala přímo směr Šárka. Nepřehledná autobusová nádraží na Dejvické. Konečné - několik to chce umístit do okolí, na několik míst. Na Dejvické jedinou společnou výstupní stanici vůz by pokračoval na konečnou v okolí ne prázdný ale užitečně, ta konečná by měla být na místěkam opravdu někdo jezdí. Podobně odjezdová konečná v okolí cca 1km, na Dejvické již jen průjezdné zastávky podle jednotlivých směrů sever (Suchdol), západ (Bořislavka), jih (Smíchov až Řepy)

| 9
Anonymní šesťák
Anonymní šesťák - 14 listopadu, 2014 - 04:58

Rozprostření koncových stanic mezi Hradčanskou, Dejvickou a Bořislavku. Konečná tramvaje Podbaba poddimenzovaná. Neumožňuje například aby další linka přijíždějící z centra v Podbabě bez dalšího čekání pokračovala přímo směr Šárka. Nepřehledná autobusová nádraží na Dejvické. Konečné - několik to chce umístit do okolí, na několik míst. Na Dejvické jedinou společnou výstupní stanici vůz by pokračoval na konečnou v okolí ne prázdný ale užitečně, ta konečná by měla být na místěkam opravdu někdo jezdí. Podobně odjezdová konečná v okolí cca 1km, na Dejvické již jen průjezdné zastávky podle jednotlivých směrů sever (Suchdol), západ (Bořislavka), jih (Smíchov až Řepy)

| 20

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙