Univerzita Karlova zná svoji královnu

03. 12. 2011 1 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Pražský klub Roxy byl ve čtvrtek večer svědkem vyhlášení nejkrásnější ženy Univerzity Karlovy. Porota nakonec zvolila dvaadvacetiletou Lenku Volfovou z Pedagogické fakulty. Jak vypadal a co přinesl první ročník volby Miss nejstarší české univerzity?

Organizátoři vsadili na okázalost a snažili se tak hned první ročník dostat do širokého podvědomí veřejnosti. V porotě byl například Filip Sajler, kuchař z pořadu Kluci v akci. Zasednout měla i Andrea Verešová, která ale nakonec nedorazila. K velkému překvapení jí na konci večera nahradili Leoš Mareš a Libor Bouček, kteří přišli pogratulovat vítězce.

Večer v hudebním klubu Roxy, jehož prostory se v průběhu večera solidně zaplnily, odstartoval krátce po 19. hodině. Vedle doprovodného programu v čele s kapelou The Prostitutes si návštěvníci mohli zahrát Nintendo Wii a ohromit tak tanečním uměním na motivy starých ale i aktuálních šlágrů.

Samotná volba Miss UK už měla tradičnější nádech. Dívky se během večera představily ve čtyřech disciplínách. Poprvé byly k vidění v designových šatech, pak přišly minutové proslovy jednotlivých dívek týkající se jejich oboru, tajná disciplína a promenáda v plavkách.

Co čekat od speciální tajné disciplíny nikdo do poslední chvíle nevěděl, a to ani samotné finalistky. Nutno podotknout, že se nakonec ukázala jako velmi povedená část večera a to především pro pánské publikum. Dívky spolupracovaly ve dvojích a na podiu byla k vidění vskutku zajímavá podívaná, když měly společnými silami dostat míček od pasu až ke krku, nebo si navzájem obléct pánské trenky boxerskou rukavicí.

Naopak nejočekávanější disciplína promenáda v plavkách byla relativně krátká a určitě by si zasloužila více prostoru pro jednotlivé dívky.

Vydařený večer s dobrou atmosférou a bez časového skluzu se neobešel bez menšího faux pas při vítězném ceremoniálu. Miss Sympatie byla vyhlášena Lenka Volfová, což ale záhy moderátor musel opravit a vyhlásit vítězkou, tentokrát už správnou, Markétu Kořínkovou. Ostatně obě tyto dívky si rozdělily všechny tituly. Markéta Kořínková se kromě titulu Miss Sympatie stala ještě Miss Czechoslovak models a Miss Óčka. Lenka Volfová byla zvolena Miss Internet a především se stala historicky první Miss Univerzity Karlovy.

S vítězkou jsme si krátce po jejím korunování popovídali:

iZUN: Byla jsi překvapená, když zaznělo tvoje jméno?

Nemůžu říct, že jsem to vítězství čekala. To nemůže asi nikdo. Ale přála jsem si ho. Protože kdyby si to člověk nepřál a nevěřil si, tak vlastně se ani nemusí hlásit.

iZUN: Jak se ti celkově dnešní večer líbil?

Moc se mi to líbilo a také mě to překvapilo. Byl to první ročník, takže samozřejmě nic nemůže být hned stoprocentní. Ale finále, si myslím, bylo stoprocentní, takže super.

iZUN: Co tě přimělo přihlásit se do soutěže?

Tak na to se mě ptá každý (smích). Ale ráda vám to řeknu znovu. Je to první ročník a chtěla jsem být u toho. Mohl by to být i poslední ročník, tak jsem nechtěla chybět.

iZUN:

iZUN: Jak budeš slavit?

Budu slavit až do rána, pokud mě všichni pustí (smích).

iZUN: Byla jsi někdy na Miss Agro? Dají se tyhle dvě akce porovnat?

Přiznám se, že jsem na Miss Agro nikdy nebyla. Viděla jsem jenom fotky, byla tam jednou moje kamarádka. Srovnávat bych to tedy úplně nechtěla, protože opravdu ten celý koncept neznám.

iZUN: Co tvůj názor na klecový chov drůbeže?

Já jsem byla vegetarián, ale ne z důvodu ochrany zvířat. Já vím, že to je problém, ale je těžce řešitelný. Takže si myslím, že moje kompetence k tomu řešení nejsou.

Kdo se ve čtvrtek přišel podívat, prožil příjemný večer se spoustou krásných dívek a to nejen finalistek. A hned se nabízí srovnání s Miss Agro. Jenže je to jako srovnávat nesrovnatelné. Galavečer Miss UK se zařadil po bok dalších, tradičních soutěží krásy. Miss Agro je velký open air festival s mnohaletou tradicí. Samotný večer rozhodně nezklamal a své fanoušky si rozhodně najde. Uvidíme, kam budou směřovat kroky soutěže v dalších letech.

Autoři: Jakub Kopecký Foto: Jan Rajtr
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 10. 2015 1

Hurikán zvaný ČZU semlel Roxy - vzali jsme to od podlahy

Číst více
27. 11. 2014 7

Odzvonilo soutěži krásy na UK?

Číst více
03. 10. 2014 0

ČZU zatřásla Roxy! Jaká byla Oficiální zahajovací party?

Číst více

Komentáře

Uživatel
Dejv
Dejv - 04 prosince, 2011 - 16:41

Super akce

| 36

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙