Výsledky Gaudeamus Alkotour: Skvělý nápad, kulhající realizace

21. 10. 2010 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Vítězem historicky první Alkotour se stala ČVUT s 1273 vypitými skleničkami alkoholu. Následovaly v těsném sledu ČZU, UK a na samém chvostu pak VŠE.   

Suma sumárum, výsledek celé soutěže:

1. místo ČVUT: 1273 vypitých drinků 2. místo: ČZU: 1196 3. místo: UK: 1039 4. místo: VŠE: 783

Statistiky:

Celkem drinků:  4291 Počet lidí: 1200 Počet vypitých piv: 2400

Organizátoři bohužel podcenili studentskou soutěživost, z čehož pramenilo mnoho problémů, které se v průběhu večera vyskytly. Fronta na pivo byla průměrně půl hodiny, v 1.00 došly sudy, fronta u šatny byla jak na pivo.

Co se ovšem akci nedá upřít je originalita a atmosféra, která se jinde nezažije. My světem a Céčkem zkušení pijáci jsme se samozřejmě frontou nedali rozhodit a drželi se zlatého pravidla "vem si dvě piva a postav se zpátky do fronty". Barmanská elita, kterou by člověk v takovém klubu očekával, by se měla hodně co učit od našeho Karlose či Janičky. Kdo tedy přijmul fakt, že barmanů je prostě málo a buď flegmaticky točí jedno pivo tři minuty nebo se hroutí z množství alkoholu chtivých zákazníků, mohl se skvěle bavit.

Každý člověk se stejnou páskou byl přítel ve zbrani. Sám jsem byl svědkem mnoha krásných seznámení, kdy jediným pojítkem byla stejná páska na ruce. Která ovšem znamenala mnohem více. A každý si to uvědomoval. Viděl jsem mnoho otočených rund mezi lidmi, kteří se jen potkali ve frontě. Neviditelné pouto prorostlo celým klubem a bouřlivé objímání neznámých lidí s pokřikem "Jéé, ty seš taky ze zemědělky..já to teď točim, ty si to nech až se potkáme na Céčku.." bylo na večerním pořádku. Samozřejmě do bodu, kdy studenti pod tíhou vyčerpávajícího boje za svou VŠ přestali soutěžit a začali prostě jenom kalit.

Další kolo Gaudeamus Alkotour proběhně v lednu 2011 a organizátor slibuje vyspravení děr, kterých jsme byli letos svědky. Hovoří se o otevření garáží pod Kongresovým centrem, kde je kapacita 3000 lidí a adekvátní počet píp. Ano. ČVUT se může těšit na odvetu.

Gaudeamus Alkotour fotoreport | Fotky z akcí

JO

Autoři: Jiří Opletal
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

22. 11. 2019 0

Gaudeamus Alkotour ČZU 2019: ohlédnutí za titulem

Číst více
19. 11. 2018 0

Gaudeamus alkotour - ČZU edition

Číst více
20. 10. 2016 0

Gaudeamus alkotour - sláva NÁM a čest poraženým

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙