Blíží se pražský Majáles. Co přinese letošní jedenáctý ročník?

19. 04. 2015 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Vrchol studentských oslav je za dveřmi. Letošní pražský Majáles se bude konat, stejně jako v roce 2014, v areálu v Letňanech. I přesto však organizátoři připravili určité změny, tou hlavní je opuštění elektronických náramků a návrat ke klasickým papírovým vstupenkám. Hlavní den majálesových oslav po 8 letech připadá na pátek 1. května.

Loňský Majáles nabral v některých ohledech až monstrózních rozměrů – pět pódií, elektronické náramky a skvělá show. Velikost akce však přinesla i negativa, jako byl nestíhající výdej jídla či problémy s platbami náramkem. Po skončení akce se proto organizátoři rozhodli, že další ročník bude jiný.„Zkoušeli jsme se stát něčím, čím být Majáles nemá. Majáles tvoří hlavně příjemná atmosféra, kamarádi a všeobjímající jaro. Není důležité, jak velké je pódium, ale jak velká je radost návštěvníků,” uvedl zástupce pořadatelů Lukáš Dejl.

Už před časem pořadatelé oznámili zrušení elektronických náramků a bezhotovostních plateb, díky čemuž se také podařilo snížit cenu vstupenky. „Zkušenost s elektronickým systémem byla problematická. Slibovali jsme lidem zrychlení plateb, ale často to bylo právě naopak. Museli jsme řešit jinak catering, letos chceme jídlo hlavně zkvalitnit,”  řekl Dejl.

V Letňanech se konal Majáles poprvé loni. Organizátoři letos chystají drobné úpravy místa. Lidé například nebudou muset přecházet dlouhou trať od hudby k zónám škol. „Studentské město letos více přiblížíme k hlavnímu pódiu, aby návštěvníci nemuseli chodit kilometr od hudby k zónám škol. A nově uspořádáme soutěž v seskoku padákem, když už jsme na letišti,” vysvětlil změny vedoucí stavby areálu Štěpán Krpata.

Program pražského Majálesu se odehraje na pěti hudebních scénách s průřezem toho nejlepšího, co návštěvníkům nabízí česká a slovenská scéna. Festival přivítá kapely Chinaski, Tomáše Kluse, Mandrage, Horkýže Slíže, Vypsanou Fixu, Wohnout, Inekafe či Xindla X. Na pódia také vstoupí nové naděje Jelen či ATMO music. Speciálním momentem bude návrat Michala Hrůzy na festivalová pódia. Majálesové koncerty jsou jeho prvními festivaly, na kterých po loňském roce vystoupí. A navíc si, podobně jako další headlineři, připravuje speciální set. Březnový návratový koncert v pražském Fóru Karlín ukázal Hrůzu v dosud nejlepší kondici jeho kariéry.

Pět kandidátů na krále Majálesu z pražských vysokých škol již vztyčilo v centru Prahy studentskou májku, která bude v hlavní den oslav poražena a v rámci majálesového průvodu rituálně přenesena na místo konání festivalu.

Moderování akce se ujmou 3 esa, a to Jirka Mádl, Vojta Kotek a Jakub Schafff Šafránek. V průběhu večera bude zvolen a slavnostně korunován nový král studentů stejně jako Miss. Akce začíná ve 12:00 a hodinu poté zazní první tóny, kdy se na hlavní scéně představí vítězové studentské soutěže kapel Excelent talents a Nová krev.

Vstupenky na Majáles lze letos koupit pouze v předprodejích. Do úterý 21. dubna jsou k sehnání za 380 Kč na předprodejních místech v prodejně ČZU SHOP v menze a také v krámku EF MIX na koleji EFG. Od 22. dubna už budou o sto korun dražší a na místě v den akce se už prodávat nebudou vůbec.

Hlasujte pro krále a Miss ČZU

Na letošním pražském Majálesu nás reprezentuje královský pár Sir Daniel, Rytíř řádu Chmele a skotu se svojí ženou Madgalenou Vaňkovou. Náš král si zatím vede v doprovodných soutěžích více než obstojně a má velkou šanci opět do třech letech vrátit vítězství tam, kam patří - na ČZU.

Jeho putování v soutěži za celkovým vítězstvím můžete podpořit svým hlasem zde. Stejně tak můžete poslat hlas naší Miss, a to přímo tady.

Autoři: Lukáš Dejl, Jakub Kopecký
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

31. 10. 2019 0

9. ročník Life Sciences Film Festivalu

Číst více
15. 05. 2019 0

Nová Miss Agro 2019 zvolena! Jak probíhal legendární festival plný pití, hudby a dobré zábavy?

Číst více
15. 05. 2019 0

Nová Miss Agro 2019 zvolena! Jak probíhal legendární festival plný pití, hudby a dobré zábavy?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙