Česká Miss World 2014 Tereza Skoumalová z FAPPZ ve 35 otázkách

09. 04. 2014 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Třiadvacetiletá studentka produkčního zahradnictví na FAPPZ získala prestižní titul Česká Miss World 2014 a my jsme byli přímo u toho. Jaký byl onen historický okamžik, nejen z předních řad Karlínského divadla, ale i očima suchdolské krásky vám přinášíme ještě za tepla.

Terezka Skoumalová. Tak se jmenuje charismatická studentka z oboru Produkčního zahradnictví a čerstvá celebrita ve světě krásy a modelingu. Z FAPPZ se nám, zdá se, stává líheň těch nejkrásnějších dívek, neboť po Marii Bartíkové, která se prošla po pódiu soutěže Česká Miss v roce 2012, se Tereza umisťuje na druhém místě a získává zvučný titul Česká Miss World 2014.

Díky tomuto umístění bude její kariéra putovat do jedné z nejvyšších světových soutěží krás, a to Miss World 2014. Jak už to tak u šéfredaktorů univerzitních novin bývá, „čirou náhodou“ jsem měl příležitost být v karlínském divadle nejen v onen finálový večer, ale i v průběhu zkoušek choreografie a celého programu. Atmosféra byla po celou dobu velmi příjemná a profesionální, a i přes náročnější taneční choreografie se dívky během zkoušek dobře bavily. Když pak po přehlídkách v plavkách, robách a mnoha medajloncích vyřkl moderátor Libor Bouček jméno naší Terezky s číslem 7, málem jsem nadšením dělal přemety v uličce.

S Terezkou jsme si domluvili rozhovor hned poté, co se celý ten humbuk uklidnil, a před pár dny jsme si ji pozvali do redakce iZUN, abychom ji nafotili a pořádně vyzpovídali. A tady ji máme.

Bio zpovídaného

Jméno: Tereza Skoumalová

Věk: 23

Povolání: Studentka a Česká Miss World 2014

Krátký životopis: Tereza Skomalová pochází z Ostravy, kde vystudovala střední zahradnickou školu. Po maturitě odjela do Prahy studovat na ČZU bakalářské studium v oboru Prokuční zahradnictví. V současnosti studuje první ročník navazujícího magisterské studia. V sobotu 29. 3. se stala v Hudebním divadle Karlín Českou Miss World 2014.

iZUN: Co na ČZU studuješ?

Studuji magisterský obor Produkční zahradnictví.

Jak úspěšně proběhly Tvoje bakalářské roky?

Vzhledem k tomu, že jsem odstátnicovala, tak předpokládám, že to bylo úspěšné. Myslím si, že i známky u státnic byly v pohodě. Tam to bylo fajn a přijali mě na pokračování, takže doufám, že dokončím i ty dva zbývající roky.

iZUN: Co Tě přivedlo k oboru, který studuješ?

Já mám obě babičky na vesnici, takže jsem vyrůstala... ne přímo na statku, ale spíše na zahradě. Navíc oba mé rodiče to hodně táhne k přírodě. Táta je vášnivý kaktusář a maminka pracuje v květinářství.

iZUN: Na dnešní rozhovor jsi k nám utíkala ze SICu. Co jste zrovna měli za předmět?

Statistiku. (smích)

iZUN: To je trošku netypické pro obor zahradnictví. Jak Ti jdou tyto předměty, statistika, matika...

Moc ne. Statistika, ještě jakž takž, s matematikou jsem trochu válčila na bakaláři, ale nejvíc teda asi válčím s chemií.

iZUN: Regrese a korelace... To si užíváš?

No, moc ne, ale na diplomku to bude třeba.

Jaké máš téma diplomové práce?

Já pokračuju v bakalářce, jež byla na téma Ověření vlivu ošetření osiva horkou vodou proti houbovým patogenům. Takže v podstatě v laboratoři dělám pokusy, vysévám do krabiček semínka a pozoruju.

iZUN: A už nějakou část diplomky máš?

Ještě před finálem České Miss jsem zakládala první pokusy, které se ale nepovedly, napadl nám to patogen, který neměl. Budeme muset pokračovat a opakovat ho znovu.

Ten první den byl hodně náročný, protože jsme s vítězkami spaly jen 3 hodiny. Ráno jsme vstávaly, měly jsme celodenní focení promofotek. 

iZUN: Jak teď zvládáš ten pracovní stres a studium dohromady?

No, moc to nejde. Dnes jsem například spala jen pět hodin. Takže lítám tam a zpátky, ale snažím se. Bude se to asi hodně odvíjet od toho, jak mi vyjdou vstříc profesoři. Jsem teď domluvená, že když by to byl velký problém, na studijním si zažádám o individuální studijní plán, protože školu bych dodělat chtěla, i když teď ten rok bude hodně náročný.

A už byly ve škole nějaké ohlasy? Už kantoři zbystřili?

Je pravda, že když jsem poprvé přišla na cvičení po finále a šla jsem se omluvit a domluvit se s panem doc. Vostrým, tak první jeho reakce byla: „Co tady vůbec děláte?“ Většina to tedy ví.

Co první dva dny po finálovém večeru. Jak probíhaly, co jsi dělala?

Ten první den byl hodně náročný, protože jsme s vítězkami spaly jen 3 hodiny. Ráno jsme vstávaly, měly jsme celodenní focení promofotek. Ty se fotily do půlnoci. Takže spát jsem potom šla ve dvě, ale měla jsem štěstí, že hned v to pondělí jsem měla volno. Takže jsem dospávala a odepisovala na všechny různé gratulace a přání a pak už to zase trošičku začalo. Ty první dva dny byly takové vzpamatovávací.

iZUN: Jak moc náročné je soustředit se na to celé focení po třech hodinách spánku?

Je pravda, že když sedíte a líčí vás, tak vůbec nevnímáte, ale pak už člověk přijde na plac a samozřejmě se snaží, okamžitě se nabudí a dá se to zvládnout. Zvládli jsme to a doufám, že fotky budou pěkné.

iZUN: Jaká byla cesta od castingu až k titulu? Jak to byl náročné?

Když se na to podívám zpětně, tak dlouhé to bylo. V tu chvíli mi to tak nepřipadalo, spíš, že to letělo. Přiznám se, že na castingu a na semifinále jsem byla hodně nervózní, protože jsem nevěděla, do čeho jdu, pak už jsem si na to zvykla. No a 14 dní před finále jsme měly nácviky, ty jsem si strašně užívala, to mě bavilo, no a pak už byl finálový večer.

Tebe na casting přihlásil přítel, je to tak?

Ano, je to tak.

iZUN: A jak ses dozvěděla, že Tě přihlásil?

Já jsem o tom přemýšlela už loni, akorát jsem na to byla srab a nechtěla jsem do toho jít. Letos mi přítel říkal, že mám poslední možnost, protože jsem v konečné věkové hranici. Říkal: „Tak to prostě zkusíš“. On tedy vyplnil přihlášku, já to tak trošku zkontrolovala, jestli to je všechno dobře, a on to odeslal.

iZUN: Co Miss Agro, o té jsi nikdy neuvažovala?

No, uvažovala jsem! Ale je pravdou, že když jsem byla v prvním, druhém ročníku, před státnicemi, tak on to byl takový termín, že jsem si řekla „udělám si raději dva předtermíny a pak budu mít klid“. Ale uvažovala jsem nad tím.

iZUN: Jaký byl ten finálový večer? Je těžké nemyslet na to, že na Tebe kouká jednak spousta lidí v karlínském divadle a jednak miliony lidí v televizi?

To s tou televizí mě v tu chvíliani nenapadlo. (úsměv) Ale já jsem závodně tancovala, takže jsem na diváky docela zvyklá. A jelikož naše choreografie byly hodně taneční, tak jsem si to i moc užívala. Měla jsem tam kamarádku, která mě hodně povzbuzovala, takže jsem byla nervózní, až když přišel ten první krok, když to opravdu začalo a pak už nervozita opadla.

iZUN: Závodně už tedy netančíš?

Už ne. Už 4 roky netančím, od té doby co jsem přišla do Prahy na vysokou školu. Vzdala jsem se toho.

iZUN: A odkud přesně tedy jsi?

Ostrava-Poruba.

iZUN: Myslíš, že bys mi pak mohla odpovědět na nějakou otázku po vašem?

No, já se obávám, že jsem to po čtyřech letech v Praze už ztratila. (smích) Už mluvím spíš pražským přízvukem. Že hodně natahuju, ale taková ta slovíček jako „bo“, „rožni“, tak to stále používám a myslím si, že pořád budu.

Pokud to mám napsané v osudu já, tak se toho zodpovědně zhostím.

iZUN: Takže doma, když jedeš za rodiči, tak už jenom po „pražsku“?

Jo. Brácha si ze mě dělá vždycky srandu.

iZUN: Když se ještě vrátím zpět... Měl jsem možnost vás vidět na generálních zkouškách a ta choreografie mi přišla celkem náročná. Jak dlouho jste ji cvičily? Tam bylo hodně tanečních věcí...

Choreografie se cvičila více jak týden. Začínalo se ve čtvrtek a finále bylo až další sobotu. V podstatě to bylo celý den na baletním sále v Karlíně. Pro holky, které nikdy žádnou taneční průpravou neprošly, to bylo o mnoho náročnější. Ale nakonec to zvládly všechny a i paní choreografka z nás měla radost.

 

iZUN: Na konci pak při vyhlášení Iva Kubelková řekla, že Českou Miss World se stává dívka, která při pohovoru s porotou řekla, že „dívka, která vyhraje, to má ve svém osudu“. Sledoval jsem Tě a vypadala jsi, že Ti v tu chvíli nedošlo, že jsi to ty.

Já jsem totiž ten den před finále říkala něco v tom smyslu, že tři z nás to mají napsané v osudu a že pokud to mám být já, tak se toho zodpovědně zhostím. Ale v tu chvíli mi to vůbec nedošlo, i když mi holky vedle říkaly, že to jsem já. (smích)

 

iZUN: Vypadala jsi velice překvapeně, ale zároveň jsi moc nadšených pocitů neprojevila, nebo se mi to zdálo?

Já jsem hodně flegmatik, navíc jsem i introvert, takže já spoustu pocitů schovávám, ale byly to hodně smíšené pocity. Takové pocity od radosti až po paniku, co se teď vlastně bude dít a co se to stalo. Přiznám se, že všechny ty emoce na mě dopadly až pak, a to tak, že jsem i brečela, což jsem si myslela, že se stát nemůže, ale bulely jsme tam všechny.

iZUN: Jaký je teď tvůj program na následujících pár měsíců? Kdy je Miss World, jak bude probíhat příprava?

Miss World bude v srpnu nebo v září, kdy na měsíc odcestuju. Ještě se neví přesné termíny. A neví se ani přesně místo, ale jsou spekulace, že by to mohla být Čína. Přípravy na takovouto světovou soutěž začnou asi co nejdřív, protože je tam potřeba obstarat šaty, komplet garderobu, mám pocit, že mi vedení říkalo něco jako osm koktejlek a čtvery večerní šaty. A potom se určitě chystám na zlepšení svých jazykových schopností.

iZUN: Čínština?

Ne, ne. Angličtina. Nějaké základy sice mám, ale ne na nějak vysoké úrovni, takže tam budu muset ještě máknout.      

iZUN: Tvými zálibami je hlavně sport a tanec, ale co jídelníček? Jak si udržuješ postavu?

No, můj jídelníček obsahuje kupodivu strašně moc sladkého. Jsem naučená, že z domu bez snídaně neodejdu a jsem zvyklá jíst sice malé porce, ale hodně často. Takže se ráno nasnídám, přijdu do školy a už mám tendenci zase znovu jíst. Mám sice ráda zdravá jídla, ale občas si člověk dopřeje.

iZUN: Takže nějakou krkovičku, bůček?

Jo, klidně. Třeba teď o víkendu jsem měla dva dny po sobě svíčkovou.

iZUN: Ty jsi v jednom rozhovoru řekla, že bys ráda měla vlastní ekofarmu. Jak by sis takovou farmu představovala?

Ano, to je pravda. Představovala bych si to tak, že by to byl takový rodinný pensionek. Bylo by to zaměřené na ekoturismus. Hlavně na rostlinnou produkci, takže by si návštěvníci mohli odvést zajímavé výpěstky. Něco v tomto stylu, ale to je velmi vzdálená budoucnost.

iZUN: Máš raději víno, nebo pivo?

Bílé víno. Zrovna nedávno jsem byla ze čtvrtka na pátek na vinné exkurzi na Moravě se školou.

iZUN: A považuješ se za znalce vína? Dokážeš ocenit kvalitní víno?

Neřekla bych, že jsem znalec. To asi ne. Ale myslím, že poznám víno, které je kvalitnější.

iZUN: Po tvém umístění na České Miss bude určitě přicházet mnoho nabídek na focení. Některé možná i odvážnější. Kde je Tvoje hranice, kam až bys byla ochotná zajít?

Já v současné době ještě reprezentuji Českou Miss, takže musím brát ohledy na tuto známku, ale myslím si, že víc jak spodní prádlo bych asi neukázala.

iZUN: Vaříš ráda? Co je tvoje specialitka?

Ano, teď zrovna ujíždím na muffinech a přítel tvrdí, že umím výborné medailonky ve slaninovém župánku.

iZUN: A tradiční otázka. Jaký je tvůj názor na klecový chov drůbeže.

Úplně v pořádku to není. Bohužel dnešní svět je takový, že to přechází a vyžaduje. Nad tím, jak to bude dál, bychom se asi měli zamyslet každý sám.

Tereze moc děkujeme za rozhovor a za čas, který nám věnovala. Rozhodně s ní neztratíme kontakt a naše naděje, zraky i motlitby se budou upínat k jejímu úspěchu v Miss World. Ruku na srdce. Důkazů, že má zemědělka nejkrásnější holky v ČR, máme víc než dost. Mohli bychom to ale předvést i na mezinárodní úrovni.

Autoři: Jakub Kopecký, Viktor Kořínek Foto: Jan Rajtr
Pohledem autora

<p>Sehnat na rozhovor spoustou poviností zaneprázdněnou Českou Miss World nebylo nic jednoduchého. Terka si na nás ale ve svém nabitém programu našla půl hodinu mezi přednáškou na SICu a focením, na které hned po rozhovoru utíkala. I tak ale během rozhovoru byla velmi usměvavá a sálala z ní pozitivní energie. Po rozhovoru nám ještě ochotně zapózovala s korunkou před kolejí BCD a utíkala plnit svůj nabitý pracovní program. Jak jinak než s úsměvem.</p>

nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

09. 02. 2015 0

Tereza Skoumalová na Miss World. Jak těžké je zvládnout světovou soutěž krásy?

Číst více
23. 01. 2013 0

Hledá se nejkrásnější dívka ČZU. Miss Agro 2013 je tady!

Číst více
26. 03. 2012 3

Miss Agro Marie Bartíková před finále České Miss: Chci si to hlavně užít!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙