Co děláme o přednášce?

18. 11. 2015 6 {{ articleTotalLikes }} Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Správná odpověď by asi měla znít podobně jako od Jarka Nohavici „Hrajeme si na zvědavce! Zvěda-, zvěda-, zvědaví, čtení, psaní, počítání, nacpeme si do hlavy.“ Správná odpověď však bývá jen jedna, zatímco možností vždycky více...

Sorta alkoholiků myslí buď na svoji příšernou kocovinu, na to, kam půjde večer na pivko, nebo si snaží vybavit minulou noc, a přitom doufá, že jejich alkoholový dech není cítit až za katedrou. Skupina zmatenců často přemítá o tom, že vlastně na této přednášce ani být nemají, nebo vlastně mají. Ne, Atmosférické procesy skutečně nejsou Matematika I, jejich přednáška byla včera. Ti, co se studiu věnují, myslí často skutečně na studium. A pak jsou třeba lidé, kteří nemůžou z hlavy dostat představy o tom, co se honí v hlavách jejich spolustudentů.

Jak pracuje Vaše fantazie, když si mozek dává od soustředění volno? 

Představte si následující situaci: přednášková místnost, kamarádi v tahu, pravoúhlé židle, narváno, ticho, občas přerušované náhlými výkřiky do tmy, a vy sedíte a sledujete, co se kolem vás děje.

predstava

Začínáte od „toho“ stojícího „tam dole“.  „A jéje, podle skvrn na košili zase obědval něco s kečupem.“ Nebo: „Jeho „druhá hlava“ už zase o kousek poporostla a kůže se od zátylku uvolňuje přes límec košile.“ „Jakou kreslenou postavičku mi ten člověk připomíná?“ Objekt zájmu může být i pestřejší, protože ta doktorandka je fakt kočka a ten výstřih v kombinaci s dlouhýma nohama by měl být trestný. V tomto okamžiku se můžete nechat strhnout vlnou zahrnující lechtivé představy, když se kostým změní na ... trošku jiný kostým. Horší je, pokud se Vám představitelky hlavních rolí náhle vymění. A věkový průměr nemilostně stoupá.

A tak po záchvěvu sklouznete očima do prvních řad. Ustrnete pohledem na lidech poctivě si píšících, kteří si zaslouží obrovský respekt.

Otázka: A) Znám toho člověka? B) Proč taky nedávám pozor? C) Co dál?

A) S radostí zjišťujete, že někoho z nich znáte, a tím pádem jsou i Vaše poznámky zachráněny

B) To vede k návratu do školy pana Aristotela

C) a) Píle spolužáků Vám vrazí facku, vytáhnete sešit a tužku a následujete příkladu

  b) Kašlete na to

ntb

Za C, b? V tom případě se posouváme opět o několik řad výš. A vida. Ten před Vámi čte tomu pod sebou poštu v mailu, facebookové a jiné příspěvky na sociálních sítích, které si Nicnetušící neprozřetelně otevřel v ntb. Bohužel, písmena jsou dost malá, a tak se nemůžete k literárnímu kroužku přidat... Až do chvíle, kdy Váš Předsedící vytáhne mobil, v němž listuje chat listem a znenadání objevuje staré známé, kterým je třeba napsat. „Sláva, o zábavu zase na chvilku postaráno!“ Alespoň, než to Váš „online streamer“ zjistí, narovná se a mobil si podsune blíž k sobě. 

phone

Stačí počkat, než ho/ji vzpřímená pozice přestane bavit a potom se mimoděk položit na stoleček, kdyby po Vás pošilhával, jestli pořád očumujete, zavřete oči. V opačném případě - oběti - se vklidu uvelebte a až ucítíte všudypřítomný pohled v zádech, napište do jedné ze zpráv něco jako „Sorry, pikantnosti jindy, mám za sebou magora, co mi čte přes rameno...“ Na několik minut to zabere.

A teď? Ultramaraton je v půlce a plíživě přichází část otupělosti.

Otázka: Jak dlouho asi bude trvat, než se vyčůrám, dám kafe a cigárko? Nebude divné, když teď odejdu?

Ze zkušeností: Holky - 5-8 min, 10 min, 5-8 min. Kluci - 2 min, kafe 8 min, půllitr machři do 60 s, cigárko dle společnosti. Pokud Vám přednáší tyran, kopněte do sebe nápoj raději v klidu v bufetu. Když si to s kelímkem nakráčíte do místnosti, moc bodů Vám to u zkoušky nepřidá.

cig

Občerstvení proběhlo, a tak se plní sil a ovonění kouřem můžete vrátit zpět na své místo. Už jen třičtvrtě hodinky, to půjde. Ale, při pravidelném půlminutovém kontrolování telefonu se pět minut vleče jako hodina a přichází nutkání zkontrolovat stav okolního obecenstva. Znuděným mlasknutím konstatujete, že nic nového pod sluncem. Co s tím? Erotika už je pasé, stejně tak poznámky.

Začínáte si hrát na počtáře: „Hmm... ta místnost, kolik že to má kamer, větráků a stropních spár?“, architekty: „Jak by tu asi vypadal umělý vodopád?“, mafiány: „Zase přecvakl slide? Já bych ho... !“ nebo věštce: „Co by se stalo, kdyby... ?“ ?

Pořádně se protáhněte, v posledních řadách zaplujte za židle, dejte pár kliků, nebo snězte něco sladkého. Protože jinak z toho, zcela upřímně, zblbnete.

Top komentář
18 listopadu, 2015 - 16:56 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Proč je na ilustračních fotkách nějaká polepená fošna a fotka Chromebooku z MASSYN MEDIA? (zde bez uvedení zdroje, fotka není z "archiv iZUN", to jako na VŠ WTF?)

Mrkni taky na tohle

07. 04. 2020 0 2

Můj karanténní deníček

Číst více
27. 02. 2020 0 4

Milý YouTube, stůj při nás!

Číst více
29. 10. 2019 0 4

Odkud se vzalo? Díl 2.

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP